Teraz jest 28.03.2024, 20:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
[F1-F4] Kupno FABII z silnikiem ON - pytania przed zakupem - PISZ - 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 12.02.2017, 20:35
Posty: 17
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: fabia
Rok prod.: 2005
Województwo: pomorskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem ON - pytania przed zakupem - PIS
no jak dla mnie to ten brak klimy to jedyny minus... no koleszka pokazywal mi kwity to czesci do rozrzadu kosztowaly go 1300zl do tego swieze opony zimowe 500 wszystkie filtry plus olej motula oraz zapomnialem dodac ze jest nowy dwu miesieczny aku na gwarancji wiec jakby zliczyc to wszystko to bedzie z 2,5tys wiec i pewnie taka cena chodz patrzac na ogloszenia to tak jak mowisz chodza i po 12 ogolnie cena w granicach dychy, ale jak brac cos tanszego typu 7-8 tys a wzucic na start dwa trzy i tak nie wiedzac co nas dalej czeka to niewiem co wychodzi lepiej:) tu wiem tyle ze bylo dbane zmienane na czas nie katowane i nie krecone przy liczniku


14.02.2017, 20:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem ON - pytania przed zakupem - PIS
Klime możesz dołożyć jak chcesz się w to bawić ale zwykle jest to nieopłacalne. Napewno auto mega niezawodne. Mi przez 100k przebiegu padł tylko nieoczekiwanie 2x cylinderek w bębnach, rezystor dmuchawy i starter rozrusznika czyli częsci kosztowały mnie jakies 200 zł. W zasadzie wszystko co to auto pochlonelo to na dniach nowy aku (stary wytrzymal rowno 5 lat), rozrzad i po zakupie reanimacja klimy. Przeglady to tak 400 zł na 15k km, chyba że tam wypadało regulacja recznego czy cos to pare zł wiecej. Ogolnie taniej sie chyba nie da już jeździć. Jak masz sprawdzone auto to bierz. U mnie przebieg jest wiekszy a tak jak 3 lata temu tak i teraz dolewam litr oleju na 15k. Na razie nic sie nie pogorszyło. Ogolnie silnik przejedzie bude napewno. Słaby ale w tdi nie ma sie co pchac. Jak trafisz słabo (co jest niemalże pewne w rynku wtórnym) to kupujac takie wozidło za 10k, utopisz conajmniej drugie tyle w silnik nawet i w przeciagu roku a raczej przy tym budżecie nie ma na to miejsca.
Jak gość zrobi rozrząd to masz 5 lat i 90k spokoju i w zasadzie 20% wartosci pojazdu :) no chyba że absolutnie nie akceptujesz braku klimy to wiadomo, nic na siłe, ale jeśli inny egzemplarz to też z SDI :)


14.02.2017, 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.10.2009, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1879
Podziękował: 6
Pomógł: 56

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III Combi TDI
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem ON - pytania przed zakupem - PIS
przemobiker napisał(a):
...ale w tdi nie ma sie co pchac. Jak trafisz słabo (co jest niemalże pewne w rynku wtórnym) to kupujac takie wozidło za 10k, utopisz conajmniej drugie tyle w silnik nawet i w przeciagu roku a raczej przy tym budżecie nie ma na to miejsca.


Bo to wszystko sami kupujący napędzają. Sam ostatnio sprzedawałem Octavie z 1.9tdi z 2001 roku z przebiegiem 270tys. I najwiekszy problem tego auta to było to że był zadbany i trzymałem cene. Oglądało kilku i każdy chciał kupić za darmo a znali się na tym strasznie. Najlepsi byli Ci co mieli mechaników, jak ten mechanik po pracującym silniku na biegu jałowym już wiedział że w to auto dużo kasy będzie trzeba włożyć bo kręcone jest?? Tak właśnie wszyscy szukają auta. A auto bardzo dobre było, przyjechał chłopak obejrzeć pojeździł sobie ile chciał i gdzie chciał mógł jechać. I się zdecydował. Ja już mam 3 tdi i nigdy nie miałem problemu. Więc przestańcie pisać głupoty.


tapatalk

_________________
PerfectService by DGW
Skoda Octavia III Combi 2.0 TDI 4x4 CKFC
Skoda Octavia 2FL Combi 2.0 TDI
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF


14.02.2017, 23:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.04.2010, 14:47
Lokalizacja: Kraków
Posty: 261
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem ON - pytania przed zakupem - PIS
SDI-k jeśli znasz historię i jesteś jej pewien - przebieg 200 tysi - oznacza, że auto jest dotarte. Trochę dbania o silnik czyli: rozrząd, oleje, filtry - to będzie cie klekotał przez kraj bez najmniejszych problemów, a przy okazji średnio wrażliwy na to co mu wlejesz. Odpali coś tam przydymi na czarno i pojedzie dalej nie przejmując się niczym. Tyle że to klasyczny klekot: głośny, trzęsie i trzeba umieć mieszać biegami by z niego ikrę wykrzesać, z drugiej strony jest to autko ze skrzynią półautomatyczną - wrzucisz piątkę i w zasadzie da sobie radę... Ja do tej pory ćwiczę na ostrych ślimakach na podjazdach te auta co mi jadą zbyt blisko na zderzaku. Piątka wrzucona i przy 40-50 gaz w podłogę, wyciągnie... a tam tylko słychać jak biegów brakuje... Rakieta to nie jest ale pojeździsz lata.

_________________
Techniczne doradztwo: www.bialycement.pl


14.02.2017, 23:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 12.02.2017, 20:35
Posty: 17
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: fabia
Rok prod.: 2005
Województwo: pomorskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem ON - pytania przed zakupem - PIS
szczerze na dzis dzien jesli mialbym zmieniac auto to bym o tym nie myslal najszybciej to pod koniec roku lecz zaswiecila mi sie lampka czy aby moze nie warto sie zastanowic nad tym teraz jak szykuje sie okazja.. nie mam jakis duzych oczekiwan dla mnie auto ma byc jak najmniej awaryjne i malo palic takie auto mialem pare lat temu skoda felicia 1.3 w lpg pozniej zalowalem ze ja sprzedalem ale to byla dluga historia aktualnie jezdze oplem astra g 1.4 16v gola bezyna pojawia sie w niej ppare rzeczy do zrobienia lecz jest to nie oplacalne juz ze wzgledu na wiek auta (99rok) i ich ceny rynkowe pozatym ze to kombi i moge swobodnie wzucac sobie wszytskie graty do niej to raczej nie ma jakichs duzych plusow.. z drugiej strony wygodnie mi sie jezdzilo halym autkiem w hatchbacku mam na mysli felicje troche tez sentymentu sie ciagnie niewiem dlaczego.. w fabi jest hak wiec duzy plus w razie jakichs przewozow gratkow mowilem sobie ze nie kupie juz auta bez klimy ale te wszystkie jej plusy znana historia samochodu oraz wiem jak auto bylo traktowane przemawia do mnie pomimo klimy, mam jeszcze pytanie czy przy normalnej jezdzie rzedu60-80-100km/h zmieszcze sie w spalaniu 5l? codzienny dojazd do pracy 12km w jedna strone(bez korkow ) oraz sporadczyna jazda wokol komina typu sklep oraz niekiedy jakis dystans typu 20-30km

P.S. powiedzcie jeszcze mi jak taka skoda stoi okolo 2 miesiecy nie uzytkowana to nic niepokojacego sie z nia nie stanie?? temperatury sa takie sobie wiec niewiem dlatego pytam by pozniej ewentualnie zwrocic na cos uwage dodatkowo, powiem tylko tyle ze jak bylo okolo2tygodnie temu ja ogladac tak na szybko to odpalila bez zajakniecia od strzala


15.02.2017, 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 10.05.2021, 03:48
Posty: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CUTA-1.4 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2017
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: Kupno FABII z silnikiem ON - pytania przed zakupem - PIS
Witam

Zastanawiam się czy nie kupić konkretnego egzemplarza F3 1.4TDI 2017r. 105KM, przebieg około 105 tys km. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach, jakie są bolączki tego silnika na tle dłuższego użytkowania (planował bym pojeździć około 6 lat, robiąc przebiegi 25-30 tys km rocznie).

Jak wygląda sytuacja z rozrządem, poborem oleju, oraz trwałością DPF i jego obsługą?

Okazja zdarzyła się z nienacka, nie miałem za dużo czasu zagłębić się w szukanie odpowiedzi na te pytania, dlatego kieruję je do doświadczonych użytkowników, czyli Was.

Moje doświadczenia skończyły się lata temu na Felicii 1.3MPi, oraz F1 1.4MPi - jak widać to zupełnie inne czasy i inna bajka :D

z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam


10.05.2021, 03:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL