Teraz jest 28.03.2024, 12:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
[F1] Czujnik temperatury parownika 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post Czujnik temperatury parownika
postanowilem napisac ten temat po rozmowie z Koralem po nacieciu go przez "serwis" na fajna kaske

gdy przestanie dzialac klima (tak ni z tad ni z owad) pierwsza rzecz to podpiecie vaga - on nam powininie powiedzic prawde.

bardzo czesto przyczyna jest czujnik temperatury parownika (zdjecie nizej) - jest to czujnik G263 , dostepny na zamowienie (nie psuje sie) - wymiana wymaga troche zrecznosci ale praktycznie nic nie trzeba demotowac (tylko polke pod kierownica i ewentualnie modul komfortu)
gdyby ktos mial z tym problem posiadam rowniez z forum elektroda.pl kilka zdjec z umiejscowieniem tego czujnika.

nie dajcie sie naciagac serwisowi na sciganie deski , oproznianie ukladu klimatyzacji - tylko niepotrzebnie wydana kasa


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio edytowano 02.08.2007, 09:43 przez marekk, łącznie edytowano 1 raz



27.08.2006, 11:06
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam serdecznie Klubowiczów i zwracam się z pytaniem
Od dwóch tygodni mam probem z klimatyzacją w mojej Fabi /wersja manualna/ po uruchomieniu klimatyzacji, przycisk na desce od klimy świeci natomiast klimatyzacja raz działa poprawnie i chłodzi normalnie, a czasami nie działa tzn. nie chłodzi.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są OK.
Kolejna rzecz, która wpadła mi do głowy to zbyt mała ilość czynnika, dlatego w zeszłą sobotę odwiedziłem firmę MARPETO i zrobiłem przegląd klimy. Sprawdzili szczelności układu, dobili czynnika, jednym słowem wszystko OK. /Tak na marginesie czynnik w układzie po roku czasu pozostał na poziomie 570 g więc za co zapłaciłem 85 zł , NIE WIEM/
Na moje pytanie co do przyczyn działania lub nie działania klimatyzacji Pan w serwsie zasugerował abym udało się do serwisu SKODY i podpiął się do VAGa /oni niestety nie posiadają/ odczytał numer błędu i przyjechał z nim do nich, wtedy mogą mi pomóc.
Gdzieś na formu przeczytałem o STEROWNIKU KLIMY ale nie mam pojęcia gdzie go mam szukać , może to właśnie on psuje mi nerwy.
Zanim wydam kasę w serwise może których z bardziej doświadczonych forumowiczów wie co może byc przyczyną. Z góry dziękuje za pomoc.


04.05.2007, 19:38

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
najpierw podpiecie Vag-a - ale objawy wskazuja na ktorys z czujnikow temperatury - ja obstawiam czujnik G263 :) - ale to wykaze komp

_________________
touran Obrazek


Ostatnio edytowano 07.05.2007, 17:25 przez marekk, łącznie edytowano 1 raz



04.05.2007, 21:11
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
kiniu24 napisał(a):
Witam serdecznie Klubowiczów i zwracam się z pytaniem
Od dwóch tygodni mam probem z klimatyzacją w mojej Fabi /wersja manualna/ po uruchomieniu klimatyzacji, przycisk na desce od klimy świeci natomiast klimatyzacja raz działa poprawnie i chłodzi normalnie, a czasami nie działa tzn. nie chłodzi.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są OK.
Kolejna rzecz, która wpadła mi do głowy to zbyt mała ilość czynnika, dlatego w zeszłą sobotę odwiedziłem firmę MARPETO i zrobiłem przegląd klimy. Sprawdzili szczelności układu, dobili czynnika, jednym słowem wszystko OK. /Tak na marginesie czynnik w układzie po roku czasu pozostał na poziomie 570 g więc za co zapłaciłem 85 zł , NIE WIEM/
Na moje pytanie co do przyczyn działania lub nie działania klimatyzacji Pan w serwsie zasugerował abym udało się do serwisu SKODY i podpiął się do VAGa /oni niestety nie posiadają/ odczytał numer błędu i przyjechał z nim do nich, wtedy mogą mi pomóc.
Gdzieś na formu przeczytałem o STEROWNIKU KLIMY ale nie mam pojęcia gdzie go mam szukać , może to właśnie on psuje mi nerwy.
Zanim wydam kasę w serwise może których z bardziej doświadczonych forumowiczów wie co może byc przyczyną. Z góry dziękuje za pomoc.

Marekk dobrze pisze.
Ja, gdybym wczesniej napisal o swoim problemie w zeszlym roku, to bylbym do przodu jakies 550zl. Tyle mnie ASO skasowalo za wymontowanie calej deski.
Jak jestes z Gliwic i masz Fabie przed 2003r (bez CAN w zlaczu diagnostycznym) to moge Ci sprobowac to zdiagnozowac.

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


04.05.2007, 21:44
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dziękuje wszystkim za szybką odpowiedź.
Widzę, że bez VAG'a się nie obejdzie i tutaj zwróce się do KORALA.
Jestem z Gliwic i jeśli to możliwe to chętnie skorzystałbym z Twojej pomocy. Sam jestem zielony w temacie mechaniki :sciana:
Napisz mi tylko kiedy i gdzie, a będe. NA wszelki wypadke podaje Ci mego maila : kiniu24@poczta.onet.pl


05.05.2007, 08:04

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
czujnik o ktorym mowa ma numer 6Q0907543 A jego zamiennikiem jest 6Q0907543 D , w Vag-u wyjdzie blad G263(sensor for evaporator otlet temperature) - koszt czujnika jakies 50 kilka zlotych -

_________________
touran Obrazek


07.05.2007, 17:24
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
marekk napisał(a):
czujnik o ktorym mowa ma numer 6Q0907543 A jego zamiennikiem jest 6Q0907543 D , w Vag-u wyjdzie blad G263(sensor for evaporator otlet temperature) - koszt czujnika jakies 50 kilka zlotych -


Dziękuje za informację, już zaczynam mieć złe przeczucie. Dzisiaj byłem u KORAL'a i podpiąłem się pod VAG-a. Faktycznie wyskoczył błąd czujnika, chyba ten opisany przez Ciebie. Na 100% nie jestem pewien bo teraz nie pamiętam numeru, ale dzis wieczorkiem powinnienem dostać maila z opisem ustreki. Z tego co mi wspomniał KORAL, to w jego przypadku wiązało się to z demontażem całe deski rozdzielczej :sciana: więc chyba leżę na łopatkach.
W tym miejscu WIELKIE DZIĘKI dla KORALA :good: i uznanie za furę bo maszyna aż miło popatrzeć..


07.05.2007, 19:36

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
Spoko - deski nie trzeba targac - ale dojscie fatalne
A Koral dal do serwisu a oni robia wedlug instrukcji i wyciagneli deche :)

_________________
touran Obrazek


07.05.2007, 19:41
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Właśnie dostałem maila od KORAL'a i podejrzenia stały się faktem. Awaria czujnika G263. NIc nie poradzę czeka mnie mała demolka Skody. Z dobrego źródła wiem, że masz coś takiego za sobą. Czy mógłbym liczyć na garść lub dwie garści :hurra: fachowych porad. Przyznam się, że troche przeraża mnie "wyprówanie" deski rozdzielczej, tym bardziej że na fotach od KORAL'a za bardzo nie widać, gdzie dokładnie nasz mały przyjaciel się schował. Obawiam się że w szale naprawiania mogę wymontować nie ten czujnik :hysterical: a to byłby problem


07.05.2007, 20:44

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
tam jest tylko jeden czujnik , troszke schowany , wymontowac trzeba tylko ta oslone po stronie kierowcy - a reszta to juz po "omacku" - do czujnika idzie kostka z 2 zielonymi kabelkami - nie da sie pomylic :)

_________________
touran Obrazek


07.05.2007, 22:17
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wczoraj udało mi się wymienic czujnik G263 :hura: Przyznam się, że ostatni raz tak nagimanstykowałem się w szkole podstawowej na lekcji W-Fu. Dostęp jest strasznie utrudniony, ale trcohę cierpliwości i efekt jest. Szkoda że nie miałem aparatu ze sobą bo wtedy można byc z tego zrobić "samouczek". Jeszce raz wielkie dzieki za pomoc dla Korala i Marka.
Teraz czekam tylko na lato stulecia :hurra:


13.05.2007, 08:56

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
najlepszy jest wygibas - aby cokolwiek widziec co sie robi trzeba sie przelamac plecami przez prog - 2 dni mnie krzyz bolal :)

_________________
touran Obrazek


13.05.2007, 19:08
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.06.2007, 18:17
Lokalizacja: Sieradz
Posty: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
Witam klubowiczów.

Dostęp do czujnika zasłania mi moduł komfortu (niestety nie widze jak on jest zamocowany).

Czy żeby zdemontować moduł wykręcaliście coś jeszcze oprócz tej półki pod kierownicą?

Pozdrawiam.


04.07.2007, 06:24
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
u mnie nie bylo modulu bo auto classic :)

_________________
touran Obrazek


04.07.2007, 15:53
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam,
Ja mam inny problem, lub może to ten sam czujnik
W mojej fabii klima(Climatic) dobrze chłodzi do momentu gdy jakies czujniki stwierdzą ze jest za zimno i klima powinna troche mniej chłodzić. ale ona nagle zaczyna grzac gorącym powietrzem, nawet gdy ustawie na najniższą temperature.
W serwisie po podłączeniu pod kompa powiedzieli mi że poszedł silnik nastawczy klapy
temperatury przy nagrzewnicy (U68 lub V68 coś takiego), koszt czujnika z 420zł + wymiana z 250zl i też trzeba rozkrecic polowe deski.
Ale to może ten czujnik G263 o którym piszecie,
Zaznaczam że czasem działa dobrze ale może mi się tylko tak wydaje.
Jakie są wasze opinie?
Pozdr


05.07.2007, 08:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL