Teraz jest 28.03.2024, 14:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Czujnik skrętu?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.02.2010, 13:39
Lokalizacja: Poznań
Posty: 33
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA 3 Ambition
Rok prod.: 2018
Województwo: wielkopolskie
Post 
Witam!

bylem grubo przed zima na kompie z fabia mojej zonki i wyskoczylo to co widac na skanie ponizej :

Obrazek

problem powrocil teraz po zimie kontorlka swieci sie juz caly czas a nie okazjonalnie no i wspomaganie nie chodzi :(

czy mozecie mi powiedziec ten czujnik G250 to jest od TRW na dwie srubki czy ten drugi KOYO chyba tak?na jedna srubke?
czujnik chce kupic na allegro i sprowadzic go do siebie do irlandii(pewnie bedzie taniej w pl kupic niz tu) i nie chce rozbierac wszystkiego dwoch razy - pierwszy zeby zobaczyc ktory to jest drugi zeby zalozyc dlatego chce miec pewnosc ze g250 to jest to i to moze mi ktos dac 100% odpowiedz ktory to jest??

Pozdrawiam Serdecznie
Juras


21.02.2010, 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
jurass, mozliwe ze bedziesz miec TRW, ale musisz to SAM sprawdzić . Bo są TRW i KOYO. W tym musisz zrwócić uwagę, bo TRW są 2 rodzaje STARY i NOWY -> TU o tym jak je rozróżnić - KLIK
Czujnik jest wkrecony w przekladnie kierownicza , sprawdz ile masz srub mocujacych - czujnik TRW 2 sruby - KOYO -1 sruba -- czujniki nie sa zamienne.

WYMIANA -> Koncowka Torx T20 do odkrecenia halogenu i oslony silnika
Plaski srubokret do wyjecia kratki przy halogenie i odpiecia kabli halogenu i czujnika
Koncowka Imbus H4 lub H5 do odkrecenia samego czujnika skretu TRW.
Wkretak z elastyczna przedluzka 14 cm i gniazdem na bity Torx i Imbus.

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


22.02.2010, 17:23
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.02.2010, 13:39
Lokalizacja: Poznań
Posty: 33
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA 3 Ambition
Rok prod.: 2018
Województwo: wielkopolskie
Post 
sebasuperb napisał(a):
jurass, mozliwe ze bedziesz miec TRW, ale musisz to SAM sprawdzić . Bo są TRW i KOYO. W tym musisz zrwócić uwagę, bo TRW są 2 rodzaje STARY i NOWY -> TU o tym jak je rozróżnić - KLIK
Czujnik jest wkrecony w przekladnie kierownicza , sprawdz ile masz srub mocujacych - czujnik TRW 2 sruby - KOYO -1 sruba -- czujniki nie sa zamienne.

WYMIANA -> Koncowka Torx T20 do odkrecenia halogenu i oslony silnika
Plaski srubokret do wyjecia kratki przy halogenie i odpiecia kabli halogenu i czujnika
Koncowka Imbus H4 lub H5 do odkrecenia samego czujnika skretu TRW.
Wkretak z elastyczna przedluzka 14 cm i gniazdem na bity Torx i Imbus.


uhmmm

dzieki za mega wyczerpujaca odpowiedz!
juz sie z kumplem umowilem na weekend bedziemy rozbierac zeby zobaczyc co tam wogole siedzi!

dzieki jeszcze raz
pozdrawiam

EDIT:

wychodzi ze mam trw ten starego typu z dlugim nieodlanczanym kabelkiem zdaje sie
Obrazek
(czujnik bez plastikow)
czy moze mi ktos powiedziec czy to jest to samo?co ja mam?
http://allegro.pl/show_item.php?item=933375191
i rozni sie tylko innym przylaczeniem kabla?bo reszta wyglada tak samo ale czy bedzie dzialac?

dzieki jeszcze raz
pozdrawiam

EDIT2
dzisiaj wymiana czujnika przyniosla zamierzony efekt czyli dziala wspoma leciutko az milo :))

Pozdrawiam


23.02.2010, 14:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.03.2010, 16:05
Posty: 13
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: fABIA
Województwo: mazowieckie
Post 
I na mnie nadszedł czas ;)
Mam taki problem, na postoju pompa wspomagania sama się włącza (światła przygasaja, obroty się zwiększają bez ruszania kierownica), na desce pojawił sie błąd elektroniki "helikopter". Wspomaganie cały czas jest... Czy to objawy czujnika czy wiązka?? bo kontrolka wspomagania sie nie zapaliła, i cały czas jest wspomaganie...


28.03.2010, 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.02.2010, 13:39
Lokalizacja: Poznań
Posty: 33
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA 3 Ambition
Rok prod.: 2018
Województwo: wielkopolskie
Post 
CZERESIU napisał(a):
I na mnie nadszedł czas ;)
Mam taki problem, na postoju pompa wspomagania sama się włącza (światła przygasaja, obroty się zwiększają bez ruszania kierownica), na desce pojawił sie błąd elektroniki "helikopter". Wspomaganie cały czas jest... Czy to objawy czujnika czy wiązka?? bo kontrolka wspomagania sie nie zapaliła, i cały czas jest wspomaganie...


czujnik raczej ten "helikopter" to wlasnie to :(
podepnij sie pod kompa u kogos i zobacz jaki blad ci pokaze.
ja sie za szybko cieszylem bo czujnik ktory kupilem na allegro chodzi niby ale zaczelo mi napiecie skakac i pompa chodzi na postoju :( czekam na drugi czujnik podmienie i zobacze co i jak takze niestety w moim przypadku moze sie uda za 2 razem ktos juz pisal na forum ze tez tak mial :(
ale wspoma nadal dziala - powolna smierc?! :crazy: raz na jakis czas zapali sie kontrolka po zgaszeniu silnika i odpaleniu ponownie znika. :1:


28.03.2010, 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.03.2010, 16:05
Posty: 13
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: fABIA
Województwo: mazowieckie
Post 
oki, dzieki a jęszcze jak byś mi powiedział jaki numer ma ten czujnik to byś był super :hurra:


28.03.2010, 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.02.2010, 13:39
Lokalizacja: Poznań
Posty: 33
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA 3 Ambition
Rok prod.: 2018
Województwo: wielkopolskie
Post 
CZERESIU napisał(a):
oki, dzieki a jęszcze jak byś mi powiedział jaki numer ma ten czujnik to byś był super :hurra:


to juz musisz sobie sprawdzic sam :)
ja przed zakupem zdemontowalem swoj i sprawdzilem nr oraz jak wyglada bo byly dwa typy TRW oraz jeden KOYO!takze uwazaj co kupujesz!
tu masz rozroznienie ktory jest ktory KLIK
widze ze masz ten sam motor to moze i czujnik bedzie ten sam! u mnie nr to (TRW) 6Q1 423 291

Pozdro :devil:


28.03.2010, 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.03.2010, 16:05
Posty: 13
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: fABIA
Województwo: mazowieckie
Post 
Jestem na wtorek umuwiony w servisie skody... Zobaczymy co powiedzą (doradca servisowy na wstępie nie widząc samochodu powiedział że pompa pewnie.... ) Koszt diagnoza 150 plus ewentualna wymiana 60 plus sam koszt czujnika... A ile wy płaciliście w ASO za tą przyjemność??


29.03.2010, 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.02.2010, 13:39
Lokalizacja: Poznań
Posty: 33
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA 3 Ambition
Rok prod.: 2018
Województwo: wielkopolskie
Post 
CZERESIU napisał(a):
Jestem na wtorek umuwiony w servisie skody... Zobaczymy co powiedzą (doradca servisowy na wstępie nie widząc samochodu powiedział że pompa pewnie.... ) Koszt diagnoza 150 plus ewentualna wymiana 60 plus sam koszt czujnika... A ile wy płaciliście w ASO za tą przyjemność??


ja sam sobie vaga podpiolem pokazalo mi czujnik g250 poszukalem na necie i sam zalozylem.
wiec koszt u mnie to 170zl za czujnik z allegro + 6xbrowar i 2 godzinki sobotniego popoludnia :) (tylko koszt u mnie chyba wzrosnie bo prawdopodobnie cos nie halo z tym moim czujnikiem jutro odbieram drugi na sprawdzenie i zobaczymy jak co bede reklamowal)
jak dzwonilem do dwoch ASO w Poznaniu to w jedym za nowy czujnik uslyszalem 950zl a w drugim 880zl!!jak bym oddawal stary przy zakupie to 430 i 450zl :(
oby pompa byla ok bo to spory wydatek juz chyba kolo 1 do 2 tys (zalezy jaka TRW czy KOYO) jesli sie nie myle :(
na skodaczesci.pl masz czujnik za 350zl +zwrotna kaucja jak oddasz stary
http://skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=605
generalnie warto poszukac czujnika tez po sklepach/hurtowniach pamietam ze ludzie na forum pisali ze duza rozbieznosc cenowa jest!

Pozdrawiam i powodzenia!

[ Dodano: 2010-04-12, 17:10 ]
kolego CZERESIU i jak tam??
jakies nowiny??bo ciekaw jestem co i jak :D


29.03.2010, 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.05.2010, 21:49
Lokalizacja: Ruda Sl/Colchester Uk
Posty: 47
Zdjęcia: 1
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: Kombi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
Witam szanownych ekspertow :worthy: wlasnie w poniedzialek stalem sie szczesliwym wlascicielem fabi 1.4 8v i dzis wybierajac sie na zakupy zapalis sie Chec Engine po chwili lampki zaczely przygasac i dziwne odglosy z pod akumulatora.pamietam ze rodzice w swojej fabi tez mieli taki problem tylko ze do tego zapalala sie kontrolka wspomagania i chodzilo o czujnik skretu prawdopodobnie bo zbytio nie pamietaja co bylo robione ale mowia ze czujnik...hmm i tak sie zastanawiam czy to to samo tylko ze mi sie lamka z wspomagania nie zapala???dziekuje z gory i pozdrawiam.


27.05.2010, 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.11.2009, 18:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 15
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Comfort+
Rok prod.: 2001
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
To będzie czujnik skrętu, u mnie było identycznie - pompa wspomagania szalała nawet przy wyprostowanej kierownicy, kontrolki jakby nigdy nic. Przed zakupem sprawdź jakie masz wspomaganie, bo są 2 typy niekompatybilne ze sobą.


28.05.2010, 13:14
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.05.2010, 21:49
Lokalizacja: Ruda Sl/Colchester Uk
Posty: 47
Zdjęcia: 1
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: Kombi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
Dzieki wielkie:)a moze wiesz ile kosztuje taka naprawa w polsce???bo w anglii kroja slono za robocizne a wybieram sie samochodem do polski wiec chcial bym to zrobic na miejscu w polsce.dziekuje pozdrawiam.


28.05.2010, 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.11.2009, 18:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 15
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Comfort+
Rok prod.: 2001
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
LukaszUK napisał(a):
Dzieki wielkie:)a moze wiesz ile kosztuje taka naprawa w polsce???bo w anglii kroja slono za robocizne a wybieram sie samochodem do polski wiec chcial bym to zrobic na miejscu w polsce.dziekuje pozdrawiam.


Czujnik skrętu (u mnie mam TRW) z przesyłką kupiłem na allegro za 210zł, wymiana 50zł (można zrobić samemu mając kanał do dyspozycji).


28.05.2010, 21:23
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.06.2009, 17:47
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: Fabia Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
witam, czytając forum myślę, że też mnie czeka wymiana czujnika. Tylko zastanawia mnie jedno, dużo osób pisze ze wymienia czujnik lecz czy komuś to faktycznie pomogło ?


02.06.2010, 09:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
recorder napisał(a):
witam, czytając forum myślę, że też mnie czeka wymiana czujnika. Tylko zastanawia mnie jedno, dużo osób pisze ze wymienia czujnik lecz czy komuś to faktycznie pomogło ?


W wielu przypadkach pomogło i odetchnęli z ulgą, bo koszt czujnika a pompy - przepaść ;)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


02.06.2010, 09:31
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL