Teraz jest 29.03.2024, 15:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
ABS - błąd 65535 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam Forumowiczów, ja chyba w temacie i chciałem poprosić o interpretację poniższego błędu
Z góry dziękuje i czy już powinienem się zacząć martwić :sciana:
Control Module Part Number: 6Q0 907 379
Component and/or Version: ABS 5.7 FRONT V00
Software Coding: 00036
Work Shop Code: WSC 13765
2 Faults Found:
65535 - Internal Control Module Memory Error
00-10 - - - Intermittent
65535 - Internal Control Module Memory Error
00-10 - - - Intermittent


18.10.2007, 22:20

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Ja również mam błąd 65535 ABS
Witam, troszke odświeże temat :) Ja również mam błąd 65535 ABS z informacją: Internal Control Module Memory Error, 00-10 - - - Intermittent. Jak widać jest to błąd pamięci modułu kontrolnego ABS i występuje sporadycznie ("intermittent"), ale moje pytanie brzmi co z tym robić i czy wogóle coś z tym robić? ABS działa sprawnie, kontrolka z błędem pojawia się raz na 1-2 miesiące. Może macie jakieś pomysły?


22.05.2008, 09:06
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
błąd 65535 to błąd który występuje w wielu modułach (ABS, Centr. jedn sterująca, poduszka powietrzna, klimatyzacja, licznik, immo, xenony, parktronic i pewnie jeszcze kilka innych)
Niestety za każdym razem opis tego błedu jest taki sam: Uszkodzona jednostka sterująca (danym modułem) - wymiana jednostki.

Natomiast ponieważ ten błąd jest intermittent to może jakieś połączenia się sypią? Jak sławetna gnijąca wiązka, a jak wiązka z drugiej strony - właśnie ta koło ABSu? zaglądałeś do nich?

kiniu24, a jak Ty sobie poradziłeś?


22.05.2008, 18:18
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam ponownie i trochę znowu odświeże temat. Ja niestety nie sprawdzałem wiązki od strony ABS'u (niestety nie wiem nawet gdzie ona jest, nie mam takiej wiedzy), natomiast sama główna wiązka (w silniku) jest rozplątana i podwieszona i nic z elektryką, ani innym układem złego się nie dzieje. Dzowniłem natomiast do serwisu spytać się o cenę modułu i cena powala... 2300 zl... Jak myślicie, zostawić to i tak jeździć, czy wymieniać? A może macie dostęp do tańszych, nowych sterowników?


24.06.2008, 09:39
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Smolik napisał(a):
niestety nie wiem nawet gdzie ona jest,

Jak się przyjrzysz prawej części auta okolice absu i podszybia, maty wygłuszającej to znajdziesz.
Obrazek


24.06.2008, 17:32
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzieki wielkie kros za pomoc,jutro będę sprawdzał :)

[ Dodano: 2008-07-08, 10:14 ]
Witajcie.Cały czas walcze z moim modułem ABSu i dzisiaj przez przypadek znalazłem tego Pana na allegro:

http://moto.allegro.pl/item385893168_po ... bacz_.html

Mieszka bardzo blisko mojej miejscowości, bo zaledwie 50km i jak widać po opiniach chyba radzi sobie z tymi naprawami. Co myslicie o tym? Może zna go ktoś i może polecić?


25.06.2008, 07:39

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Odpowiadając na pyatnie Krosa, u mnie bez zmian. Błąd pojawia się nadal przy każdej diagnostyce VAG-iem. Jedyne pocieszenie to że nie wpływa on jak dotąd :mrgreen: na jazdę.

Smolik spytam przy okazji, czy skorzystałeś z zakupów u Pana z Allegro no i jaki był efekt.
Może sam się skuszę, bo ceny w serwisie mogą przyprawić o zawrót głowy


10.07.2008, 09:26

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
kiniu24, u mnie jest tak samo,VAG wykazuje błąd, sporadycznie przy odpalaniu pojawiają się kontolki z sygnałem dzwiękowym,a po zgaszeniu silnika i odpaleniu ponownie wszystko jest ok i (odpukać) nie pojawiły się podczas jazdy. Napisałem maila do tego Pana, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Jeśli dzisiaj jej nie dostanę, to jutro do niego zadzwonie i jak coś się dowiem, to dam znać.

PS. Z ciekawości powysyłałem pytania dzisiaj do rożnych hurtowni i sklepów skody i niestety wszedzie cena oscyluje w granicach 2500 zl :sciana:


10.07.2008, 09:46

Dołączył(a): 09.09.2006, 20:37
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 129
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Mam ten sam problem ,jezdze bez ABS już 4 miesiąc ,kasa za naprawę powala .Szukałem uzywanych modułów ,ale podobno nie wszystkie pasuja i sa kompatybilne do reszty elektroniki ,czy cos takiego nie znam sie na tuym więc chyba zdam się na jakiegos fachmana z Warszawy lub okolic .

_________________
Usługi glazurnicze na terenie Warszawy i okolic- Zapraszam :)


12.07.2008, 20:24
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Masz racje ferrus3101, nie wszystkie pasują, a rozpiętość cenowa jest ogromna i sam nie wiem dlaczego. Wysyłając pytania do różnych hurtowni znalazłem moduł w cenie poniżej 1500zl (nowy). Podałem tylko sprzedawcy numery modułu z VAG'a i numer nadwozia, wiec jak widać część sprzedawców po prsotu nastawiona jest na wyciągnięcie z kieszeni klienta ostatniej złotówki. A jako ciekawostkę podam, że jeden sklep internetowy (nie powiem który, bo nie będę ich ośmieszał) zaproponował mi ten sam moduł w cenie "tylko" 3500 zl !!!

Może warto skontaktować się z tym Panem do którego podałem link? Ja nie zdążyłem się z nim skontaktować w piątek, ale jutro sam będę do niego dzwonił. Może uda się naprawić?


13.07.2008, 09:34

Dołączył(a): 09.09.2006, 20:37
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 129
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Jak cos będziesz wiedział ,napisz .Ja pomysle coś u siebie w miescie ,skłaniam sie do opcji ,mechanior kupuje ,montuje ,daje gwarancje a ja wywalam kase . Boje sie że jak sam zaczne kupowac to będe miał kilka modułów w szufladzie i ani jednego w samochodzie.

_________________
Usługi glazurnicze na terenie Warszawy i okolic- Zapraszam :)


13.07.2008, 12:42
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam ponownie. Chiałem szanownych kolegów poinformować, że moje problemy z kontrolką ABS'u związane były z... kablem :) Po wielu poszukiwaniach, wizytach w serwisach i sprawdzaniach modułu okazało się, że nie zwierał do końca któryś z kabli łączących moduł i przez to od czasu do czasu zapalała się kontrolka. Minęło już kilka miesięcy od prawidłowego przymocowania i nic się nie dzieje. Jak to mówią głupi ma zawsze szczęście :) Pozdrawiam


12.11.2008, 09:27

Dołączył(a): 25.11.2007, 22:12
Lokalizacja: Poznań
Posty: 288
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post Re:
kros napisał(a):
Jak się przyjrzysz prawej części auta okolice absu i podszybia, maty wygłuszającej to znajdziesz.
Obrazek


Ta wiązka ma być też bez otuliny? U nas jest zaizolowana a na "kolanku" widać takie białe ślady, jakby zacieki... (ciężko to słowami wyrazić). Czy należy postąpić jak z "gnijącą wiązką"?

Pojawia się błąd 65535 i czasem po uruchomieniu silnika zapala się kontrolka wraz z sygnałem dźwiękowym... Ponowne uruchomienie silnika "wyłącza" ten błąd...

_________________
Pozdrawiam - Paweł
-------------------------------
Fabia mojej żony jest... :-)
W124 - kochany klekot ;) - sprzedany
Teraz śmigam E300 TD :)


31.03.2012, 19:37
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL