Teraz jest 20.04.2024, 11:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona
[F1] Gnijąca wiązka elektryczna 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
masz racje nie opisałem dokładnie bo myślę że każdy coś zrobi po swojemu ja wycisnąłem silikon na papier i dosłownie pędzlem posmarowałem całe wiązki od samej góry od samego silnika ,a co do mokrej wykładziny to pisałem że można dodatkowo uszczelnić połączenie blach bo to tam woda też się może przedostać

[ Dodano: 2006-12-06, 22:03 ]
wracam do tej mokrej wykładziny podlewaczką lałem na szybę i była mokra właśnie bo woda szła pomiędzy blachami a wykładzina jest lekko podwinięta pod blachę


06.12.2006, 21:49
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 03.09.2005, 14:23
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 391
Podziękował: 2
Pomógł: 8

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Województwo: mazowieckie
Post 
kros napisał(a):
Zajrzałem tam dzisiaj i okazuje się, że mojej fabii 2004 wiązka ta jest w zasadzie niczym nie osłonięta, tylko w kilku miejscach przewiązana taśmą izolacyjną. :shock: i podwieszona, tak że wisi 0,5 cm nad blachą.


U mnie ten sam rocznik (2004) i wygląda to dokladnie jak napisałeś i sfotografowałeś. Nie wiem jak to wygląda za wygłuszeniem bo też nie zaglądałem...

_________________
1.2 HTP 12V 64KM


06.12.2006, 22:53
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
koral napisał(a):
Witam,
Nie wszyscy może jeszcze o wiedza o tym, ze Fabia do roku 2002 (lub wg niektórych zrodel nawet 2003) ma (jedna z wielu) wade fabryczna. Polega ona na tym, ze wiazka kabli idaca z podszybia wzdluz lewej podluznicy „pije” wode: foto wiazki
Cala nasiaka wilgocia i po latach izolacja kabli utlenia się i gnije. A potem to już nie trudno sobie wyobrazic, ze miedziane zyly przestaja przewodzic. Objawy tego sa takie, ze pada wspomaganie, gasna swiatla, czasami rozne inne koszmarne rzeczy. Tu sa posty z prawdopodobnymi opisami skutkow tej usterki:
post 1
post 2
W zwiazku z tym warto jest (o ile jeszcze nie jest za pozno) zapobiec temu. Ja w mojej z 2000r ostatnio to odkrylem i się przerazilem, bo myslalem, ze mnie to nie spotka. Delikatnie naciskajac na oplot z tasmy izolacyjnej zobaczylem, ze wyplywa woda. Kiedy to odwinąłem zobaczylem zgnilizne (chyba kawalki lisci) ale kable sa jeszcze do urataowania. W zwiazku z tym mam pytanie do Was: czy ktos z Was już to naprawial?
Nie pomaga uszczelnienie tej wiazki np. silikonem przy zejsciu z podszybia:
nieskuteczne uszczelnienie silikonem
Ja tak zrobilem i już po pierwszym deszczu w nowo zalozonym oplocie miałem znowu wode.
Poki co zastosowalem rade Voga, tzn odwinalem ten feralny oplot i podwiesilem ta wiazke bez zadnej dodatkowej izolacji tak aby poszczegolne kabelki mogly wysychac w bezdeszczowe dni. Dodatkowo ulozylem ja troche inaczej, aby niczego nie dotykala, szczególnie tej wykladziny wygluszajacej, która u mnie po kazdym deszczu jest mokra. Podejrzewam, ze to moglo być jedno ze zrodelek wody. Tak to wyglada teraz:
po naprawie
Jak na razie nie mogę jeszcze powiedziec, czy to się sprawdzi, od od kiedy to zrobilem to jeszcze nie padalo. Ale mysle, ze bedzie OK.


Witam
A ja mam pytanie która to jest wreszcie ta wiązka? Te 2 zdjęcia które załączyłeś pokazuja chyba 2 różne wiązki. Jedna pod wycieraczkami a druga na dole po prawej stronie za akumulatorem. A może to jest jedna całość? Jak to jest?
Na autokąciku też mocno zastanawiamy się nad tematem tej nieszczęsnej wiązki.
Pozdr.


07.12.2006, 08:17
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
To jest jedna i ta sama wiązka...

Dzisiaj po deszczu sprawdziłem i kilka kropli zostało mi na palcach jak po niej od spodu przejechałem, czyli coś po niej sobie kapie.
Mata wygłuszająca też lekko zawilgocona (ale nie mokra).

No nic, może ktoś wymyśli jak temu skutecznie zapobiec.


07.12.2006, 09:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
zrobiłem silikonem tak jak to opisałam powyżej za blachą lecz woda nadal kapała centralnie na kable między blachami bo ta gumowa uszczelka od wiązki wystaje trochę ponad blachę co nie pozwala na dokładne dopasowanie się blach i uszczelki która się na niej znajduje ,odchyliłem komputer i włożyłem pod to miejsce kapiące dokładnie ucięty kawałek węża odpływowego z pralki po założeniu komputera dolna wiązka dokładnie go przytrzymała lałem wodą z węża i naprawdę mam kable suche bo kapiąca woda spływa sobie tą rurą


08.12.2006, 19:13
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
kika, a możesz zrobić jakieś fotki?


08.12.2006, 19:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Ja wczoraj sprawdzilem u mnie po pierwszym deszczu po tej mojej ostatniej modyfikacji. Rezultat: zero wilgoci! Az sam bylem zaskoczony. Sprawdzilem tez wykladzine-byla tylko minimalnie wigotnawa, byc moze tyle co wchlonela z powietrza.
Dla przypomnienia wiec, jak to u mnie jest zrobione: po pierwsze silikonik wokol gumowej przelotki i to calkiem sporo, zroblem nawet taki lekki wzgorek, aby woda sie tam nie gromadzila. Silikon dalem tez w miejscu styku tej odkrecanej blachy z karoseria aby tamtedy nie ciekla woda na wykladzine wygluszajaca. Po drugie: zadnego oplotu-moge na biezaco sprawdzac czy nie groamdzi mi sie na kablach wilgoc. Jak tak bedzie dalej dobrze, to za jakis czas w nagrode zaloze moje Fabii jakiegos peszelka. No i po trzecie u mnie wiazka nie dotyka wykladziny-kable przykrecone do punktu masowego sa w troche inny sposob, o 60 stopni w lewo, wtedy wiazka sie lepiej uklada. No i podwiesilem ja plastikowym zaciskiem, tak aby nie dotykala podluznicy. A jak u Was? Kros, czy udrozniles sobie splyw z podluznicy?

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


08.12.2006, 22:25
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
koral napisał(a):
Kros, czy udrozniles sobie splyw z podluznicy?

Chyba nie był zapchany, natomiast jak wsadziłem tam łapy żeby oczyścić, to z podłużnicy odłaziło płatami coś jakby równomiernie wylana parafina ??? Pękało to w palcach i było białe w przekroju - zabezpieczenie jakieś? ki pieron? Nie mam pojęcia
Na tej "parafinie" było trochę brudu, ale nie na tyle, żeby robiło się bajoro. Jadę za kilka dni na przegląd pogadam w ASO na temat tej wiązki itp. Zobaczę co powiedzą/zaproponują/zrobią.
Najwyżej jak skończy mi się gwarancja to poklajstruję to wg Waszych wytycznych. Dlatego fotki mile widziane


08.12.2006, 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
niestety aparat mam 2 tygodnie w naprawie ale i tak góra jest zamknięta blachą co do wężą to jest on dokładnie oparty o górne spojenie blach w miejscu przecieku dokładnie nad wiązką i na dole oparty o podłużyce


08.12.2006, 23:13
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Ja u siebie sprawdziłem 2003r. i ta wiązka jest odizolowana w miejscu jej zgięcia.
Podwieszona jest tak że woda nawet jak płynie po tych kablach to tylko do zgięcia i kapie na tą podłuznice. Wiązka nie dotyka niczego oprócz blach do których jest przymocowana plastikowymi zaciskami. Sądze że było to zrobione przez salon przed odbiorem auta.

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


10.12.2006, 14:49
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
kros napisał(a):
koral napisał(a):
Kros, czy udrozniles sobie splyw z podluznicy?

Chyba nie był zapchany, natomiast jak wsadziłem tam łapy żeby oczyścić, to z podłużnicy odłaziło płatami coś jakby równomiernie wylana parafina ??? Pękało to w palcach i było białe w przekroju - zabezpieczenie jakieś? ki pieron? Nie mam pojęcia

Tak, to jest wosk, ktorym teraz konserwuje sie fabrycznie auta. Niemalze kazde polaczanie blach i kazdy profil zamkniety jest tym zabezpieczone. Niestety, nie jest to zbyt estetyczne, bo lepi sie do tego syfik. Ale za to bardzo skuteczne.

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


10.12.2006, 20:44
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Rozmawiałem w ASO o tej wiązce i dowiedziałem się że:
fabie do gdzieś do milionowego ezgemplarza miały tą wiązkę normalnie zaizolowaną i w związku z tym była akcja serwisowa na jej rozplątnie
poźniej tj. gdzieś w 2003 roku fabie opuszczały fabrykę z wiązką już rozplątaną jak na moim zdjeciu wcześniej.
Moje pytania czy to mimo wszystko nie zgnije i że połączenie wody z elektryką to chyba nie jest najlepszym pomysłem gość się uśmiechnął i powiedział że tak skoda zdecydowała i oni niz więcej z tym nie robią.
Na pytanie czy to na pewno jest skuteczne i czy nie będzie z tym problemów usłyszałem, że skoda twierdzi że nie.
A czy to nie jest tylko zwykłe przeczekanie gwarancji - tego się nie dowiedziałem.

W każym razie na razie te fabki z 2003 i późniejsze jeszcze na serwis w sprawie wiązki nie przyjeżdżają - tak twierdzi.
Kiedy zaczną przyjeżdżać... oby wcale.


13.12.2006, 12:57
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam wszystkich, ostatnio miałem problem ze wspomaganiem kierownicy, odłanczało się w czasie jazdy, a jak zgasiłem samochód i zapaliłem czasami działało..( paliła się kontrolka) podłączyłem skode do kompa i "fachowiec" powiedział, że prawdopodobnie pompa pada..
Pojechałem do renomowanego warsztatu ( nie aso) trudniącego się w elektronice i tam panowie powiedzieli zę instalacja elektryczna przegniła, nie powinienem już jeździc autem bo moze paść w każdej chwili, zostawiłem samochód na 1 dzięń i wszystko dział:) z tym ze zapłaciłem 420zł za wymiane i diagnozę.. czy to dużo waszym zdaniem? czy oszukali mnie mozę w tym warsztacie?


20.12.2006, 17:52

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja tez mialem podobne historie z ta wiazka. Prosze ni ezapominac ze w tej wiazce(tak przynajmniej bylo u mnie) idzie wezyk od spryskiwacza. Madrze pomyslane:)))

Teraz juz szczesliwie pzobylem sie tego autka i powiem szczerze NIGDY WIECEJ SKODY!!!!!


21.12.2006, 20:27

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
tak jast i u mnie tylko kompletny DEBIL może zrobić taki projekt a następny NIEUK to zatwierdzić w środku kabli elektrycznych woda :sciana:


21.12.2006, 23:27
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL