Teraz jest 29.03.2024, 14:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna strona
[F1] Gnijąca wiązka elektryczna 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: lokalizacja gnijacej wiazki
tomasz0328 napisał(a):
witam
czy dobrze mi sie wydaje ze gnijaca wiazka to jest to co na zdjeciu?


I na tym zaznaczonym odcinku powinna być odizolowana (bynajmniej ja tak mam).

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


13.03.2007, 20:22
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 10.10.2006, 09:18
Lokalizacja: Białystok
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2001
Województwo: podlaskie
Post 
mariusz_s napisał(a):
Rendi, a jaki jest wiek twojego auta. Ja we wtorek wręcz wyzwałem od .... doradców serwisowych w ASO. Najpierw musiałem się długo spierać iż istnieje akcja serwisowa dla wiązki elektrycznej dla Fabii z silnikami MPI. A jak już przyjechałem to mi próbowano wmówić iż mojego auta ta akcja nie obejmuje. Koleś miał pecha za moimi plecami stał dyrektor ASO a ja użyłem argumentu iż elektryka Fabii jest na dożywotniej gwarancji. ............. A dobry blef nie jest zły.


Moja fabka jest z 2001 (dawno po gwarancji) i serwisowana regularnie przez poprzedniego wlasciciela w ASO, a mimo to akcji "wiazka" nie zostala przeprowadzona (objawow nie ma, ale od niedawna stoi pod chmurka wiec lepiej zapobiegac niz ...). Dzieki temu watkowi dowiedzialem sie o problemie (dobrze ze jestescie koledzy!). Podobnie jak koledze z cyt. jak pojechalem w tej sprawie tydzien temu do ASO, wciskano mi ze niby moja nie podlega itd. - krotko - zbyto mnie. To ja napisalem saznisty list do skoda Auto Polska (adres ze strony), kulturalnie lecz stanowczo zaprezentowalem swoje zdanie w tej sprawie (co to za tajnosc w akcji serwisowej) i prosze - dostalem uprzejme zaproszenie do mojego ASO. Bylem wczoraj, pelna kultura - auto na warsztat, akcja serwisowa wiazki wykonana, dostalem wpis do ksiazki i wlepke do bagaznika o wykonanej akcji (przy okazji sprawdzili poziom plynu w ukl. wspomagania). Nic nie placilem, zostalem grzecznie i szybko obsluzony.
Niestety zyjemy w takim kraju gdzie wszystko trzeba wywalczyc. Postanowilem napisac, coby inni wiedzeli ze warto sprobowac z ASO.
pozdr.


14.03.2007, 09:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
To już wiem czemu w moim autku zrobili to bez gadania :) Pisałem już o tym w innym wątku, byłem w ASO i przy okazji sprawdzili mi też wiązke przewodów. Wszystko było ok, ale temu to się nie dziwie, bo poprzednia właścicielka autka, jest córką włąścicielki ASO w Białymstoku :)


15.03.2007, 23:38
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
szachu napisał(a):
o poprzednia właścicielka autka, jest córką włąścicielki ASO w Białymstoku


Szewc bez butów...


15.03.2007, 23:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
kros napisał(a):
Szewc bez butów...


hihi, w tym wypadku to przysłowie się nie sprawdza. Autko jest naprawde zadbane (no, może teraz już nie tak bardzo, flejta ze mnie straszna i brak czasu...).


15.03.2007, 23:47
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.01.2007, 08:12
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 114
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Samochód: Fabia 1,4 16v
Województwo: śląskie
Post 
witam
dzisiaj bylem w aso i niestety odmowili mi bezplatnej naprawy.
fakt auto nie bylo serwisowane-czy mam prawo domagac sie od nich zeby zrobili to bzplatnie?
facet stwierdzil ze akcja serwisowa juz sie skonczyla i teraz to zrobia to ale za kase
napisalem maila do SAP-zobaczymy co odpisza


20.03.2007, 10:04
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 10.12.2005, 10:10
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 92
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
jezeli było serwisowane w czasie tej akcji, a nikt o tym Ciebie o tym nie poinformował to SAP zapewnie zaprosi Ciebie na wymiane, wogóle z tą wiązką jest dziwna ta akcja, bo niby dlaczego nie zostało to zgłoszone do UOKiK skogo awaria mogła doprowadzic praktycznie do wszystkiego, skoro na tablicy robiła sie choinka, żarówki sie paliły itd

w jakim ASO byłes ? lellek ?


20.03.2007, 22:09
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Marius napisał(a):
mariusz_s napisał(a):
Rendi, a jaki jest wiek twojego auta. Ja we wtorek wręcz wyzwałem od .... doradców serwisowych w ASO. Najpierw musiałem się długo spierać iż istnieje akcja serwisowa dla wiązki elektrycznej dla Fabii z silnikami MPI. A jak już przyjechałem to mi próbowano wmówić iż mojego auta ta akcja nie obejmuje. Koleś miał pecha za moimi plecami stał dyrektor ASO a ja użyłem argumentu iż elektryka Fabii jest na dożywotniej gwarancji. ............. A dobry blef nie jest zły.


Moja fabka jest z 2001 (dawno po gwarancji) i serwisowana regularnie przez poprzedniego wlasciciela w ASO, a mimo to akcji "wiazka" nie zostala przeprowadzona (objawow nie ma, ale od niedawna stoi pod chmurka wiec lepiej zapobiegac niz ...). Dzieki temu watkowi dowiedzialem sie o problemie (dobrze ze jestescie koledzy!). Podobnie jak koledze z cyt. jak pojechalem w tej sprawie tydzien temu do ASO, wciskano mi ze niby moja nie podlega itd. - krotko - zbyto mnie. To ja napisalem saznisty list do skoda Auto Polska (adres ze strony), kulturalnie lecz stanowczo zaprezentowalem swoje zdanie w tej sprawie (co to za tajnosc w akcji serwisowej) i prosze - dostalem uprzejme zaproszenie do mojego ASO. Bylem wczoraj, pelna kultura - auto na warsztat, akcja serwisowa wiazki wykonana, dostalem wpis do ksiazki i wlepke do bagaznika o wykonanej akcji (przy okazji sprawdzili poziom plynu w ukl. wspomagania). Nic nie placilem, zostalem grzecznie i szybko obsluzony.
Niestety zyjemy w takim kraju gdzie wszystko trzeba wywalczyc. Postanowilem napisac, coby inni wiedzeli ze warto sprobowac z ASO.
pozdr.

Jak pisałem w innym watku, także byłem dzisiaj w ASO Białystok, aby sprawdzili wspomaganie i również od razu sprawdzili wiązke i wszystko było ok. Również dostałem wlepkę za którą musiałem zapłacić ...1 zł, nawet tyle zdzierają... :sciana:


20.03.2007, 23:05

Dołączył(a): 16.01.2007, 08:12
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 114
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Samochód: Fabia 1,4 16v
Województwo: śląskie
Post 
Rendi napisał(a):
jezeli było serwisowane w czasie tej akcji, a nikt o tym Ciebie o tym nie poinformował to SAP zapewnie zaprosi Ciebie na wymiane, wogóle z tą wiązką jest dziwna ta akcja, bo niby dlaczego nie zostało to zgłoszone do UOKiK skogo awaria mogła doprowadzic praktycznie do wszystkiego, skoro na tablicy robiła sie choinka, żarówki sie paliły itd

w jakim ASO byłes ? lellek ?


tak u lellka (gliwice) bylem
sap odpisali mi ze wymiana wiazki na moj koszt.
to im jeszcze raz napisalem ze nie chodzi o wymiane ale o wyeliminowanie wady fabrycznej, ktora nie zostala na gwarancji kiedy auto bylo serwisowane-ciekawe co odpisza


21.03.2007, 11:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 21.03.2007, 17:41
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 61
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: 106 S16
Województwo: mazowieckie
Post 
Rendi napisał(a):
jezeli było serwisowane w czasie tej akcji, a nikt o tym Ciebie o tym nie poinformował to SAP zapewnie zaprosi Ciebie na wymiane, wogóle z tą wiązką jest dziwna ta akcja, bo niby dlaczego nie zostało to zgłoszone do UOKiK skogo awaria mogła doprowadzic praktycznie do wszystkiego, skoro na tablicy robiła sie choinka, żarówki sie paliły itd

w jakim ASO byłes ? lellek ?


Kiedy trwała ta akcja?
Czy to są objawy właściwe dla tego problemu?
Mrygająca tablica zegarów wydająca do tego jakieś miałczenie,
przygasające światła, wyłączające się wspomaganie.
Objawy wystepują sporadycznie ale jednak.
Samochód od 4 lat serwisowany poza ASO.
Jak to się ma do dożywotniej gwarancji na tą wiązkę?


23.03.2007, 21:34
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 10.12.2005, 10:10
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 92
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
akcja trwała od 2003 roku,
cała tablica rozdzielcza mrugała, nie pokazywało temp. zew, itd, tak jak pisałem wyzej, jezeli serwisowałes samochód w czasie kiedy skoda wiedział o tej wiązce (tj chyba od końca 2003 roku), a mimo to nikt nie sprawdził w Twoim samochodzie czy z nią jest wszytsko ok, to powinni ja wymienić na ich koszt


23.03.2007, 23:00
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 21.03.2007, 17:41
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 61
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: 106 S16
Województwo: mazowieckie
Post 
Rendi napisał(a):
akcja trwała od 2003 roku,
cała tablica rozdzielcza mrugała, nie pokazywało temp. zew, itd, tak jak pisałem wyzej, jezeli serwisowałes samochód w czasie kiedy skoda wiedział o tej wiązce (tj chyba od końca 2003 roku), a mimo to nikt nie sprawdził w Twoim samochodzie czy z nią jest wszytsko ok, to powinni ja wymienić na ich koszt


Ostatnia wizyta w ASO 16.01.2003.
Na czym polegała akcja serwisowa?
Jakie czynności dokładnie?


23.03.2007, 23:48
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
A do kiedy trwała ta akcja dot. wiązki :?:

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


24.03.2007, 00:59
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.12.2006, 20:22
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 36
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: fabia 1.4 MPI
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
hej wysłałem meila Auto Skoda Polska o braku wymiany wiązki elektrycznej w mojej fabii (nie byłem nawet poinformowany o takiej akcji serwisowej). Otrzymałem odpowiedz i miałem przedstawić książeczke serwisową mojego auta. Zrobiłem fotki i wysłałem do Auto Skoda Polska po 2 dniach otrzymałem telefon z serwisu skody o ustalenie dogodnego terminu wymiany wiązki.


23.04.2007, 15:04
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Wymiany? tzn, że u Ciebie zgniła?
Czy tylko rozwiązania izolacji?


23.04.2007, 15:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL