Teraz jest 28.03.2024, 20:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
[F1/F2] Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii 
Autor Wiadomość
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
nie wiem jak jest w skodzie, ale ja w audicy pamiętam miałem tak, że jak mi padł przełącznik szyby kierowcy to wziąłem sobie z tylnej szyby (przełącznik z tyłu) bo i tak sam jeździłem to wtedy przestała szyba działać również klikając przełącznikiem tym przy drzwiach kierowcy. Tak jakby musiały być oba przyciski sprawne bo w nich jest jakiś obwód zamknięty, a jak jeden się wyciągło to drugi przestawał też działać. Tylko, że tam każdy był indywidualny do wymiany nawet ten niby zespolony. Może w fabii też tak jest ?

_________________
Obrazek


02.11.2014, 16:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.12.2011, 21:57
Posty: 254
Podziękował: 5
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: LNR - 5b.
Samochód: Fabia 2 FL
Rok prod.: 11.2011
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Raczej nie, moglem otwierać przyciskami od kierowcy jak był przycisk od pasażera wyciągnięty, czyli przerwałem obwód.


05.11.2014, 18:13
Zobacz profil

Dołączył(a): 29.08.2014, 07:04
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: lubuskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Cześć,

Dziś w Fabianie jak rano chciałem uchylić szybę okazało się, że byłą przymarźnięta i nie chciała się opuścić. W mechaniźmie coś gruchnęło i jakby spadło w środku drzwi.

Przez całą drogę jakieś 100km szyba nam w aucie nie opadła. Raczej w trasie się odmroziła bo pozostałe szyby można było już otworzyć. Pytanie mam do Was koledzy czy możliwe jest aby szyba sama opadła przez noc?
Może to głupie ale podkleiłem szybę do drzwi taśmą aby w razie czego coś próbowało ją trzymać.
Jutro planuję od rana łapać elektryka aby mi to naprawił. Czytając różne posty szykuję się na dość duży wydatek.

PS polecicie dobrego elektryka we Wrocławiu, najlepiej w okolicach centrum/Gaju/Księża?


28.12.2014, 16:59
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Jak cię nie przeraża dojazd do Brzegu to zapraszam. Na miejscu mam sklep który dośc dobrze jest zaopatrzony w części do skody.
Być może zerwało mocowanie szyby jak i linek. Pytanie tylko czy ich nie splątało.

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


28.12.2014, 19:22
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 17.06.2007, 16:05
Lokalizacja: Giżycko/Białystok
Posty: 44
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia (h-back) Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re:
viberpol napisał(a):
Dzięki Panowie.

Jesteście debeściaki. :good:

Pierwsza faza zakończona. Faktycznie łatwiej jest chyba zdjąć cztery (u mnie) kostki z prawej strony od zawiasów niż tą jedną cholerną z lewej od zamka z takiej niewygodnej pozycji. Wszystko rozłożone i muszę wycofać co mówiłem.

Padło to, co pada najczęściej -- czyli plasticzek.
Nie linka, bowiem to, co brałem za pękniętą linkę to końcówka, która chowa się właśnie w tym plastiku.
Ciekawostka, wczoraj w ASO Skody sprzedali mi takie cóś co pękło za... 6 zeta! :crazy:

Dla potomnych załączam fotki umiejscowienia pęknięcia.
Obrazek

Wydaje mi się, że gdyby mi łepek z assistancu nie gmerał przy włączniku i drzwiach bez potrzeby, bawiąc się silniczkiem, tylko bym od razu rozłożył drzwi, to pewnie i linki byłyby w lepszym stanie i całość naprawy zakończyłaby się tymi marnymi 6 zetami.... ???
A zatem dla potomnych: Słyszysz głośne pęknięcie np. przy zamykaniu szyby automatycznym z pilota a zaraz potem szyba opada? Nie baw się silniczkiem -- tylko od razu rozkręcaj tapicerkę.
A tak... linki nieco pokręcone i raczej dobrze działać nie będą...
No... to jutro czeka mnie składanie... ech... ciekawe czy się uda bezboleśnie... :essen:

[ Dodano: 2009-09-09, 23:46 ]
AreckiSzef napisał(a):
Jak pisze kolega powyżej ostrożnie bo plastiki są nędzne i takie "coś co nikt nie wie do czego to służy" mam połamane w tylnych drzwiach ale wszystko mimo to działa dobrze.


Mam wrażenie że to takie plastikowe wystające na blasze z prowadnicami "coś, co nikt nie wie do czego służy" to chyba zapobiega wyłamaniu tego fikuśnego powyginanego rygielka z uchwytu przy zamku... ??? Jakoś. Dlaczego? Bo bez niego (dostałem podróbkę oryginalnej płyty -- firmy DiamonD -- i nie przekładałem tego plastiku) szybko mi się wyłamał.. :mrgreen:


Ha!
Nie ma to jak siebie cytować sprzed 6 lat... :hurra:

Oświadczam wszem i wobec że prowadnice marki Diamond się sprawdzają.
Lewa strona działa już 6 lat od awarii (tfu tfu... odpukać).
W mojej prawie 12 letniej Fabci padł oryginał, teraz strona prawa... :D
Kiedy? Przy automatycznym zamykaniu szyb przez samochód po użyciu zamka z pilota... Wniosek? Unikać.
To już drugi raz taka sama akcja... zastanawiam się czy to ma jakiś związek z tym, że wtedy silniczek mocniej dociska czy co... czy normalnie przypadek.

Rozwaliłem głośnik (odpadł magnes) :? no i jak nie umiałem, tak ni cholery nie umiem wsadzić tego rygielka z powrotem z nową płytą na skrzydle.
Chociaż postęp jest, bo przy zdejmowaniu go nie wyłamałem...


22.08.2015, 23:55
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.10.2013, 20:02
Lokalizacja: TamKołoTegoPrzyTym
Posty: 2761
Podziękował: 44
Pomógł: 42

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Zafira B OPC
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
u mnie padla lewa strona (kierowcy) ale przy normalnym podnoszeniu z przycisku w drzwiach, cos zaczelo pekac i szyba opadla.
z automatu zawsze dobrze dzialalo; czy z kluczyka czy z pilota.
nie wiem czego się spodziewać bo jeszcze nie rozbierałem xd

_________________
'Bede grau w gre'
'Twardo wcale nie znaczy okrutnie'
'Nie jedź szybciej, niż Twój Anioł Stróż umie latać.'
Obrazek


23.08.2015, 10:28
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Ja za sobą mam już obie przednie szyby. Jedna w zimę przy opuszczaniu umarła w grudniu, a druga w upał 37c teraz w chyba lipcu. Czyli po 14 latach pały 2 sztuki :) Kupowałem najtańsze szyny na alledrogo jakie znalazłem. PRzenitowałem i tyle.

_________________
Obrazek


24.08.2015, 19:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL