Teraz jest 29.03.2024, 16:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
[F1/F2] Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17.06.2007, 16:05
Lokalizacja: Giżycko/Białystok
Posty: 44
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia (h-back) Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post 
pueblo napisał(a):

Ad. 2 Cięgno wciś pod blache wepchnij je do środka do drzwi (bo jak dobrze rozumiem cięgno już masz odpięte od klamki wewnętrznej)

Niewiem czy warto bawić sie w samą linkę, lepiej kupić podmośnik cąły jest to koszt koło 120 zł


No głupi jestem.

Obrazek
Fotka z manuala.
A mi właśnie jeden jedyny te kroczek został do (na razie połowicznego) sukcesu zdjęcia blachy...
Wiem, łoś ze mnie... :hysterical: ...ale właśnie nie wiem jak to cięgno odczepić od klamki tak żeby nic nie zepsuć... :sciana:


08.09.2009, 12:35
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.08.2008, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 292
Zdjęcia: 13
Podziękował: 1
Pomógł: 18

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: Hatchback, wersja RUN
Rok prod.: XII.2003
Województwo: mazowieckie
Post 
odciągasz czarny kołnierz żeby wyszło więcej linki, odczepiasz wtedy linkę z zaczepu i jak już jest luźna to wyciągasz ten metalowy kołeczek co jest na końcu linki.


08.09.2009, 13:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.06.2007, 16:05
Lokalizacja: Giżycko/Białystok
Posty: 44
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia (h-back) Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post 
Dzięki Panowie.

Jesteście debeściaki. :good:

Pierwsza faza zakończona. Faktycznie łatwiej jest chyba zdjąć cztery (u mnie) kostki z prawej strony od zawiasów niż tą jedną cholerną z lewej od zamka z takiej niewygodnej pozycji. Wszystko rozłożone i muszę wycofać co mówiłem.

Padło to, co pada najczęściej -- czyli plasticzek.
Nie linka, bowiem to, co brałem za pękniętą linkę to końcówka, która chowa się właśnie w tym plastiku.
Ciekawostka, wczoraj w ASO Skody sprzedali mi takie cóś co pękło za... 6 zeta! :crazy:

Dla potomnych załączam fotki umiejscowienia pęknięcia.
Obrazek

Wydaje mi się, że gdyby mi łepek z assistancu nie gmerał przy włączniku i drzwiach bez potrzeby, bawiąc się silniczkiem, tylko bym od razu rozłożył drzwi, to pewnie i linki byłyby w lepszym stanie i całość naprawy zakończyłaby się tymi marnymi 6 zetami.... ???
A zatem dla potomnych: Słyszysz głośne pęknięcie np. przy zamykaniu szyby automatycznym z pilota a zaraz potem szyba opada? Nie baw się silniczkiem -- tylko od razu rozkręcaj tapicerkę.
A tak... linki nieco pokręcone i raczej dobrze działać nie będą...
No... to jutro czeka mnie składanie... ech... ciekawe czy się uda bezboleśnie... :essen:

[ Dodano: 2009-09-09, 23:46 ]
AreckiSzef napisał(a):
Jak pisze kolega powyżej ostrożnie bo plastiki są nędzne i takie "coś co nikt nie wie do czego to służy" mam połamane w tylnych drzwiach ale wszystko mimo to działa dobrze.


Mam wrażenie że to takie plastikowe wystające na blasze z prowadnicami "coś, co nikt nie wie do czego służy" to chyba zapobiega wyłamaniu tego fikuśnego powyginanego rygielka z uchwytu przy zamku... ??? Jakoś. Dlaczego? Bo bez niego (dostałem podróbkę oryginalnej płyty -- firmy DiamonD -- i nie przekładałem tego plastiku) szybko mi się wyłamał.. :mrgreen:


08.09.2009, 21:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.01.2011, 09:44
Lokalizacja: Orneta
Posty: 139
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Koledzy a czy wiecie czy części od mechanizmu opuszczania tylnych prawych ręcznych drzwi spasuje na przednie prawe elektryczne ?. Wiem że przód ma 2 prowadnice a mi wysiadł albo któryś plastik albo linka.Tyłu i tak nie używam więc nie chcę darmo płacić a akurat uszczelniam drzwi więc jest okazja;)


27.04.2011, 19:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.02.2011, 21:39
Posty: 44
Podziękował: 3
Pomógł: 3

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Województwo: małopolskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Witam miałem ten sam problem zamykałem szube czsało zjechała na dół rozkreciłem tapicerke a tam cała linka zmielona i rolka co sie nawija linka.Kupiłem cała blache z mechanizmem na allegro i zmieniłem sam jakas godzinka,tedo nie ma sesu naprawiac caly mechanizm 90zł tylko trzeba silniczek przekrecic i dzała


27.04.2011, 22:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2010, 20:35
Lokalizacja: Lublin
Posty: 32
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Rapid
Rok prod.: 2013
Województwo: lubelskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Panowie, dziś przerabiam to samo ...

Trachnięcie przy opuszczaniu szyby, brak mozlwiosci jej podniesienia. Po paru trudnosciach i poradach z forum udało sie zdemontować blache. Pekniety jeden ślizg plastikowy + postrzębpione linki zniszczyły bębenek na którym linki się zwijają.


Lepiej kupić nowy zamiennik czy używany, ale orginalny kompletny mechanizm z blachą? Jest jedna opinia nt złej jakosci zamienników, a moze ktos jest zadowolony i nie ma takiego problemu?

Czy podnośniki są takie same w wersji kontynentalnej jak i UK?

_________________
Obrazek


07.08.2011, 16:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.12.2009, 14:36
Lokalizacja: Tychy
Posty: 51
Zdjęcia: 1
Podziękował: 6
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan v. Run
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Witajcie,

mam za sobą ok 5godzinną walkę z tym ustrojstwem.
Niestety nie mogłem wybrzydzać, na następny dzień miałem 170km do pokonania z żoną i 3miesięcznym bobasem, i kupiłem sam mechanizm, bez blachy, bez silnika za 190zł, zamiennik, najtaniej jak udało mi się znaleźć w miejscowości, w której poszło mi jak się później okazało plastikowe mocowanie do szyn, czyli standard. Na allegro te mechanizmy chodzą od ok 90zł :x , z blachą od ok 120zł...
Szpula nie wyglądała tak źle jak koledzy pokazują, linka była postrzępiona na odcinku ok 5cm. Niestety nie widziałem możliwości naciągnięcia jej ponownie.

Najwięcej problemu było oczywiście z tą słynną wtyczką siłownika. Patent jest banalnie prosty jak się już wie jak jest ona mocowana (ja dochodziłem do tego 2godziny aż w końcu znalazłem jakieś małe lusterko i latarkę).
Otóż trzeba małym cienkim śrubokrętem, od góry, od strony zewnętrznej blachy wcisnąć się po ściance niebieskiej wtyczki do środka czarnej obudowy na głębokość ok 1,5 cm co wyzwoli zatrzask i wtyczkę będzie można zdjąć. Wieczorem dodam dwa zdjęcia tej nieszczęsnej wtyczki dla uzmysłowienia problemu.

Ogólnie robota jak już się to raz zrobi przychodzi od strzału, w weekend muszę to powtórzyć bo jakiejś pianki chyba nie założyłem i mi trzaska coś na nierównościach w drzwiach.

Pozdrawiam,
Paweł

_________________
“Some may never live, but the crazy never die” Hunter S. Thompson


04.10.2011, 14:23
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.12.2009, 14:36
Lokalizacja: Tychy
Posty: 51
Zdjęcia: 1
Podziękował: 6
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan v. Run
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki. :?

no to będą gdzie indziej...

oto fotki które obiecałem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam,
Paweł

_________________
“Some may never live, but the crazy never die” Hunter S. Thompson


05.10.2011, 07:08
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 12.07.2007, 20:36
Lokalizacja: Ostrów, Kalisz, Pleszew
Posty: 206
Podziękował: 4
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
No to awaria po raz drugi :(
Niech mi ktoś powie czy ten zamiennik ze skoda części
http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=1917
za 145zł jest warty uwagi czy lepiej oryginał?
Chcę wymienić całą blachę raczej.
Pozdro


15.02.2012, 20:43
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 12.07.2007, 20:36
Lokalizacja: Ostrów, Kalisz, Pleszew
Posty: 206
Podziękował: 4
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Kupiłem zamiennik, cała blacha z prowadnicami, linkami plastikami i uchwytami do szyb- 120zł, trzeba było przenitować głośnik i przełożyć silnik.
Puki co działa :)
Pozdrawiam


19.02.2012, 17:57
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.01.2009, 22:22
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 20
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Rok prod.: 2002
Województwo: śląskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Ja wypróbowałem już dwie możliwości: zamiennik z całą blachą i prowadnicami oraz dwa razy zastosowałem zestaw naprawczy z plastikami i linką.
Ogólnie drzwi już tyle razy rozkręcałem, że mogę to już chyba robić z zamkniętymi oczami.
Zamiennik za ok 150zł był kiepsko dopasowany, namęczyłem się i musiałem z oryginału ratować co się da aby wszystko się złożyło. Przeżył ok. rok. Dwa razy zakładałem zestawy naprawcze - jeden ok. roku temu, drugi w drugich drzwiach ok. pół roku temu i... właśnie oby dwa strzeliły.
Noszę się z zamiarem kupienia oryginałów i może skończy się problem na dłużej niż rok. Chyba, że może znacie jakieś konkretne zamienniki, które działają Wam już długo i bez problemu?

Co do tego czarnego plastiku, który łączy zamek z płytą montażową, tego "coś co nikt nie wie do czego to służy" to wg mnie ma on znaczenie jedynie podczas montażu. Taki scenariusz: w fabryce jeden koleś składa całą płytę z instalacjami, zamkiem, głośnikiem, kablami. Dzięki temu czarnemu plastikowi wszystko trzyma mu się kupy. Później wkłada w drzwi, okręca śrubami pytę i przykręca zamek. Podczas użytkowania samochodu zamek jest już przykręcony do karoserii w dużo mocniejszy sposób aby ten czarny plastik mógł mieć jakiekolwiek znaczenie. Tak czy siak - ja u mnie je we wszystkich czterech drzwiach powywalałem bo i tak były już połamane i to bynajmniej nie połamałem ich ja podczas demontażu.

Jeśli znacie jakieś dobre zamienniki tych podnośników, będę wdzięczny za informację. Jeśli nie... czeka mnie wydatek prawie 600zł na dwa podnośniki oryginalne.

Pozdrawiam Wszystkich

_________________
Krzysiek_k


10.06.2012, 14:03
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.09.2011, 11:35
Posty: 80
Podziękował: 1
Pomógł: 7

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Samochód: Fabia I
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Dopadlo i mnie. Oczywiscie niedziela, w drodze do domu okolo 1000 kilometrow. Na sile podciagnalem szybe do gory i unieruchomilem tasma klejaca typu duck. Padlo dokladniusienko to samo co u kolegi viberpol wiec nie ma sensu zamieszczac moich zdjec. Naprawialem w Ostrawie za rownowartosc 400 Zl. Czesc mi dali orginalna, mechanik ktory to robil moglby to zrobic z zamknietymi oczami - robil to bowiem po raz tysiac tam ktorys - ta naprawa czeka chyba kazdego posiadacza Fabii. Pomimo ze pracowal fantastycznie naprawa zajela mu cala godzine. Nie polecam robic samemu, bo rozbiera sie kompletnie cale drzwi wlacznie z zamkiem, odpina sie tez wszystkie kalble. Pytalem go czy mozna probowac samemu, bo jak kogos to dopadnie w drodze no i moze jeszcze w deszczu to gilza - stwierdzil ze w drodze i on sam nie mialby szans. Potem koles ponitowal i zlozyl wszystko do kupy tak jak w fabryce i na razie jest git. ALE NA JAK DLUGO???!!!


08.07.2012, 11:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.05.2008, 19:59
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 122
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Mnie niedawno również "szczelił" jeden ślizg plastikowy w szybie. Huk straszny i nie potrzebnie próbowałem szybę silnikiem podciągać bo tylko zniszczyłem linki i to plastikowe kółko na które się nawijają. Udało mi się awarię usunąć samemu. Komplet ślizgów na necie kupiłem za 28 pln + 6 pln wysyłka, plastikowe kółko kupiłem w sklepie z częściami za 12 pln do tego 2 liniki hamulcowe w rowerowym za 10 pln i 4h zabawy z drzwiami.
Teraz zastanawiam się ile wytrzyma. :lol:


08.07.2012, 19:27
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.09.2011, 11:35
Posty: 80
Podziękował: 1
Pomógł: 7

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Samochód: Fabia I
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
U mnie walniete byly obydwa slizgi. Zaczelo sie od trzeszczenia szyby, myslalem ze mi sie dostal piasek, albo jakis kurz. Niestety byl to poczatek konca podnosnika. Rada dla tych co jeszcze tego nie przerabiali (bo napewno kiedys beda) - jak zaczyna trzeszczec - zdjac blache i obejrzec plastiki i linki. Bo potem walnie w najbardzej nieodpowiednim momencie - tak jak u mnie.

Irving - masz moze jeszcze jakies namiary na te slizgi i kolko, bo u mnie sa jeszcze 3 nienaprawiane drzwi, ktore napewno kiedys walna!


Ostatnio edytowano 09.07.2012, 15:11 przez Grazyna, łącznie edytowano 1 raz



09.07.2012, 15:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.05.2008, 19:59
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 122
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Awaria elektrycznego podnośnika szyb w Fabii
Na "aledrogo" kupiłem ślizg http://allegro.pl/slizg-podnosnik-szyby-skoda-fabia-vw-new-beetle-fv-i2480513139.html(ślizgi do drzwi przednich)
Stare kółko zabrałem ze sobą do sklepu i na miejscu dobrałem zamiennik, myślę że w każdym dobrym sklepie z częściami do skody lub grupy vw znajdziesz jakiś zamiennik


10.07.2012, 16:18
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL