Teraz jest 25.04.2024, 23:26



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
[F1] [Manual] Montaż obrysówki (lampki) w drzwiach 
Autor Wiadomość
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5407
Podziękował: 167
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post [Manual] Montaż obrysówki (lampki) w drzwiach
Opis montażu obrysówki w drzwiach.
Po zdjęciu tapicerki drzwi, skręconą wcześniej wiązkę lampki, mocujemy do kabli na drzwiach. Długość kabla ok. 1,5 m.
Obrazek

Żeby dostać się do wnętrza drzwi przebiłem się przez gumę i następnie wyciągnąłem kabelek z boku i przeciągnąłem przez gumowy peszel.
Obrazek

Oryginalnie zasilanie lampki idzie przez brązową wtyczkę. Mi łatwiej było dołożyć kabelki do niebieskiej. Wyjąłem ją ze słupka pomagając sobie śrubokrętem a drugą ręką pociągnąłem delikatnie za wtyczkę.
Obrazek

Na poniższym zdjęciu widać jak należy rozebrać wtyczkę (tu przykładowo bązowa wtyczka).
Obrazek

Dokładamy piny i zamykamy wtyczkę. Na tym etapie nie wkładamy jej jeszcze w złącze w słupku
Obrazek

Teraz trzeba się dostać do gniazda od wewnątrz auta. U mnie musiałem w tym celu zdemontować skrzynkę bezpieczników oraz BSI oraz odkleić matę wygłuszającą.
Gniazdo wyciągamy w ten sposób, że jedną ręką naciskamy na nie od zewnętrznej stony a drugą ręką za pomocą cienkiego śrubokręta odbezpieczamy zaczepy z bu stron gniazda. Tam gdzie strzałki. Jak już wyjmiemy gnazdo to rozbieramy je tak jak wtyczkę i dokładamy piny.
Obrazek

Nowe kabelki należy podłączyć do BSI. Wpinamy się do kostki XP4 - pin T5a/1
oraz do kostki XP2 - pin T6j/6
Obrazek

Ja zrobiłem to w ten sposób, że użyłem wtyczki sześciopinowej jako rozgałęźnika. Trodno mi to opisać więc zobaczcie na zdjęciu.
Obrazek

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


Niżej 3 podpisani użytkownicy dziękują koleś za ten post:
allegrodudek, marasec, sojka05
23.03.2011, 12:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL