Teraz jest 28.03.2024, 17:11



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
[F1] Wymiana zbiornika wyrównawczego i płynu chłodniczego. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.06.2009, 14:57
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 73
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: 43kkm
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Wymiana zbiornika wyrównawczego i płynu chłodniczego.
Jakiś czas temu i mnie dopadła mrugająca, czerwona kontrolka od poziomu płynu, mimo, ze poziom byl zachowany między min a max. Przy okazji roboty przy zbiorniku postanowiłem wimienic rownież płyn robiac przy tym kilka zdjęc.

Z racji tego, że przy układzie chłodzenia nic nie było ruszane od 10 lat, nie dałem rady odkręcic kranika spustowego. Za radą kolegi Krzychu_W zdjąłem gumową rurę z dolnej cześci chłodnicy (zdjęcie poniżej). Czarną strzałka zaznaczona jest obejma, która trzyma rurę na swoim miejscu. ŻEBY SPUŚCIC CAŁY PŁYN Z UKŁADU, SILNIK MUSI BYC CIEPŁY!!!:

Obrazek

Do zdjęcia w/w obejmy posłużyłem się kombinerkami. Z założęniem jej juz nie było tak kolorowo- kombinerki mają za mały rozchył ponieważ obejma na samej gumowej rurze zacisnęła się bardziej. Do założęnia jej spowrotem przydały się szczypce (zdjecie poniżej):

Obrazek

Żeby zdemontowac zbiornik, należy te czarne "cus" sztuk 2, (zaznaczone na czerwono), wyciagnąc do góry. Pod czarnymi "cusiami" znajdują sie śruby o rozmiarze 10, do ich odkrecenia bardzo przydał sie klucz nasadowy (zdjęcie poniżej):

Obrazek

Do zbiorniczka przyczepione są jeszcze dwie cienkie rury (zdjecie poniżej), ale to juz tylko formalnośc- kombinerki w dłoń i do dzieła. Sam zbiornik do karoserii jest tylko "wciśnięty", w tym celu należy chwycic go w obie dłonie i wyszarpywac do góry.

Obrazek

Samego płynu w układzie jest ok 5 litrów (zdjecie poniżej).

Obrazek

Nowy płyn jaki wlałem to G12. Kupiłem go 3 litry i rozrobiłem z wodą demineralizowaną w proporcjach 1:1. Zostało mi jeszcze troche na ewentualne dolewki.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje yarro_t za ten post:
Piotrc
09.04.2011, 14:04
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL