Teraz jest 29.03.2024, 00:41



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
[F2] Wymiana logo na kierownicy 
Autor Wiadomość
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.01.2011, 08:47
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 5157
Zdjęcia: 0
Podziękował: 101
Pomógł: 128

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III FL 1.0 TSI
Rok prod.: 2018
Województwo: śląskie
Post Wymiana logo na kierownicy
Temat skopiowany z OCP :wink: Na pewno się przyda :hurra:
Enriquez napisał(a):
Kiedyś kolega "koleś" wymienił przód poduszki powietrznej na taką z uśmiechem. Korzystając z jego doświadczenia rozebrałem z ciekawości poduszkę, którą miałem pod ręką i wyszło takie coś jak poniżej. Temat założyłem na Superbclubie, ale myślę że pomocny może być też tutaj. Niestety nowego znaczka nie da się kupić, pozostaje więc wykorzystanie takiego z wystrzelonej poduchy np. z Citigo.

Operacja wygląda mniej więcej tak:
1. Rozkręcamy śruby 16mm
2. Zdejmujemy całe żelastwo
3. Ściągamy ostatnią blachę poprzez umiejętne rozgięcie plastikowych zatrzasków
4. Nożykiem odsłaniamy zatopione w gumowo-plastikowej masie języczki znaczka, odginamy je i wyjmujemy znaczek
5. Nowy znaczek ma takie same języczki - wkładamy wszystko z powrotem i dla pewności języczki łapiemy jakimś klejem np. silikonem dekarskim. Poduszka przy wybuchu pęka w miejscach wokół znaczka i taka warstwa silikonu ma IMHO zapobiec zahaczeniu się materiału poduszki o ząbki znaczka.

Trzeba tylko pamiętać, aby nie odpinać wiązki od ładunku poduszki - dla bezpieczeństwa. W dużej żółtej wtyczce jest zabezpieczenie, które zwiera oba styki ładunku ze sobą, jak poduszka nie jest podłączona do samochodu i można spokojnie działać. Samo wyjęcie tej szmaty z obudowy też nie grozi rozejściem się jej, gdyż jest ona dość mocno zbita.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Jest viewtopic.php?f=27&t=24816
Była viewtopic.php?f=27&t=18193


27.03.2014, 20:30
Zobacz profil Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL