Teraz jest 28.03.2024, 09:25



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
[F1] Błąd 01598 Drive Battery Voltage - rozwiązanie problemu 
Autor Wiadomość
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Błąd 01598 Drive Battery Voltage - rozwiązanie problemu
Kod:
01598 - Drive Battery Voltage
        27-00 - Implausible Signal


Hej. Od dwóch lat męczył mnie błąd 01598 w sterowniku 09 czyli BSI (central electric). Po czytaniu for internetowych znalazłem tylko informacje o NALADUJ AKUMULATOR lub ALTERNATOR CI PADA, albo NIE UMIESZ TO NIE RÓB itd. Nikt z owych podpowiadaczy nie umiał rozwiązać problemu. Znalazłem na jakimś forum UK z seata, że problem jest gdy oderwie się jakiś czarny kabelek od akumulatora. No i faktycznie tak też było. Do klemy ujemnej bądź też do budy idzie cienki czarny kabelek minusowy (nie wiem bo mój był urwany), który odpowiada za masowanie BSI prawdopodobnie. Wychodzi on z peszla który leży w okolicach korka wlewu wspomagania i idzie już tak jakby od strony wentylatorów w stronę kabiny (pewnie idzie wiązką i wchodzi do mniejszego peszla który zawraca w stronę kabiny). Przypuszczam, że nie jeden człowiek ma go urwanego bo przy wymianie aku nie ciężko go naderwać. Po podpięciu tegoż oto czarnego magicznego kabelka przestały przygasać zegary i obroty silnika są niższe. Taka pierdołka, a jakże ważna. Zrobiłem to wczoraj w nocy, ale postaram się fotkę zrobić po świętach o co dokładnie chodzi.


P.S. Wesołych świąt

_________________
Obrazek


27.03.2016, 11:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL