Teraz jest 28.03.2024, 15:45



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
[F1] [Manual] Zabudowa suba we wnęce z boku bagażnika 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post [Manual] Zabudowa suba we wnęce z boku bagażnika
Poniższy manual jest autorstwa kolegi marbalon i znajduje się tutaj


Zabudowa subwooferka bagażniku. Oczywiście skorzystałem z kapitalnego pomysłu umieszczenia skrzyni za nadkolem. Z racji tego iż nie miałem wcześniej do czynienia z matami szklanymi i żywicą to miałem trochę obaw. Ale od czego jest Internet. Troche pogrzebałem i znalazłem takie cos
No to przepis był gotowy ;). Głośnik jaki chciałem wstawić na początku to Infinity Ref 1050W (25cm) jednak w pośpiechu kliknąłem nie tam gdzie miałem na allegro i zamówiłem Infinity Ref 1250W ;) 30cm. Jednak jak później przeczytałem nie ma on takich dużych wymagań co do wielkości skrzyni w konstrukcji zamkniętej jaką zamierzałem zbudować - jedyne 35l. No nic to pokrótce opisze przebieg budowy:

1. Wykleić wnękę taśmą klejącą – mi zeszła cała szpulka 25m dość grubej ale słabo trzymającej na bokach taśmy. Polecam użyć do tego celu raczej grubszych gładkich taśm którą przyklejamy kawałkami po 20 cm. Jeżeli wykleimy dokładnie (najlepiej 2 warstwy) to nie mamy się bać ze coś przecieknie a i żywica jakoś się tego nie trzyma co nas nie martwi.
2. Następnie z maty szklanej o gramaturze 400 wyciąłem sobie paski 20x10cm. Do tego rozmieszałem żywice z utwardzaczem (dla niewtajemniczonych to na moje oko, najlepszy stosunek żywicy do utwardzacza jest gdy kolor mieszaniny jest zbliżony do czerwonego grapefruta – o ile używa się czerwonego utwardzacza ). Z ilością to nie przesadzajmy gdyż po około 10-15 zacznie nam się ścinać. Ja rozrabiałem sobie po 200ml.
3. Teraz należy szybko układać kawałki maty na wyłożonej taśmą wnęce i smarować je żywicą aż będzie się trzymać ścianek wnęki. Układamy kawałek po kawałku tak aby zachodziły na siebie. Mnie nie udało się wyłożyć górnej części którą dokleiłem po wyjęciu całości z bagażnika. Przy tej gramaturze wystarczy jedna warstwa maty aby można było ją bez obaw wyciągnąć z bagażnika. Ja wyłożyłem dwie i potem było takie sztywne ze nie chciało wyjść ;).
4. Jak wszystko wyschnie to możemy wyciągnąć nasze cudo z wnęki. U mnie wyszło całe łącznie z taśmą klejącą, którą później bez problemu dało się oderwać.
5. Po wyjęciu dokleiłem górną część i nałożyłem jeszcze 2 warstwy.
6. Następnie włożyłem z powrotem do bagażnika i obrysowałem sobie ile brzegu można obciąć. Wyrzynarka w rękę i do dzieła. I tu trochę się wyjaśnia jeżeli nie udaję nam się ciąć bo skrzynia za mocno drga to oznacza że jest za cienka wiec powinniśmy nałożyć kolejną warstwę.
7. Jak już obetniemy kładziemy ją krawędzią na podłodze i sprawdzamy czy przylega do powierzchni (oczywiście tak +/- bo jeszcze będziemy to łączyć matami z czołową częścią z MDF).
8. Tak obciętą część skrzyni wkładamy do wnęki i wycinamy sobie część czołową na razie z kartonu. Przypasowujemy tak, aby ładnie przylegała nam do krawędzi. No i mamy gotowy wzorzec do naniesienia na naszą płytę. Dalej wiadomo: pisak wyrzynarka i do dzieła !!!
9. Następnie wycinamy otwór o średnicy zewnętrznej naszego głośnika. Do tego będziemy musieli wyciąć drugi pierścień do którego przykręcimy głośnik zatem musi on być o średnicy zewnętrznej 1,5cm większej od średnicy głośnika i średnicy wew. o 1,5 cm mniejszej niż nasz górnik. Zatem otrzymamy pierścień o szarości 3cm ;)
10. Dalej wystarczy to dobrze zmontować. Oczywiście najpierw pierścień i część czołową śrubami i klejem a potem całość łączymy z resztą skrzyni paskami z maty szklanej.
11. Dalej jeszcze montaż gniazda do kabli oraz kosmetyka, ale tego nie będę opisywał gdyż jak już ktoś dojdzie do tego etapu to już dalej sobie poradzi ;). Nie ma co się bać gdyż jak pisałem proces nie jest taki trudny gdyż mnie laikowiudało się bez większych przebojów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


10.06.2007, 11:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL