Teraz jest 29.03.2024, 01:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 85  Następna strona
[F2] Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Daniel napisał(a):
wiecznychlopiec Ja mogę zaproponować Chevrolet Cruze i to zarówno z silnikiem 1.4T jak i 1.8 - obie wersje silnikowego bez problemu i jakiś wynalazków przerobisz gaz, silniki wręcz stworzone na LPG, obecne rabaty pozwalają na zakup naprawdę wypasionej wersji już za mniej niż 50 tyś zł

utrata wartości auta z powodu wycofania się Chevroleta z rynku z biegiem lat będzie masakryczna, jak DAE które są tanie jak barszcz a naprawdę fajne. Auto spod znaku Chevroleta będzie trwałym środkiem. O serwisowanie tych aut bym się nie martwił ponieważ to inaczej opakowany OPEL ASTRA IV a części są współzamienne i dostępne. Kupno Chevroleta na 10 lat to opłacalna inwestycja, ale sprzedawać po 3 latach to bez sensu kup Skodę.


wcześniej patrzyłem na to auto, ale nie widziałem rabatu, 10 tys. to bardzo duży upust. Za około 52 tys. można mieć to auto w super wersji:

na + :
- wygląd, znacznie nowocześniejsza linia auta,
- większe, bardziej komfortowe
- bezpieczniejsze (kurtyny w cenie), większa strefa zgniotu, większy silnik itp.
- więcej bajerów w cenie podstawowej

na - :
- jest droższe, o ile nie wiem, na pewno 2,3 tys od fabii, która i tak przekroczyła budżet,
- niewątpliwie będzie droższy w eksploatacji: części, serwis itp. nie jest to zbyt popularne auto więc nie ma takiej gamy części, zamienników itp. patrze na całokształt (w porównaniu do skody), nawet opony do 16'' będą sporo droższe ;). Fabia jest znacznie prostszym samochodem pod każdym względem, co ma negatywny wpływ na komfort, wygląd itp. ale ma wpływ na cenę i eksploatację. Powypadkowych skod, z których da się dobrać nowy zderzak czy cokolwiek innego jest od groma, cruze niestety mało.
- utrata wartości auta związana z wycofaniem się chevroleta z rynku - pomimo, że nie zakładam sprzedaży auta za np. 4 lata to nie jestem jasnowidzem i nie mogę przewidzieć co się stanie za 4,5,6 lat. Chociaż nie chcę, również ten czynnik muszę wziąć pod uwagę. Skodę sprzedam zawsze i szybko, mogę teraz sprawdzić mniej więcej za ile po X latach. Cruze może być problem. Kilka stron wcześniej napisałem, że utrata wartości mnie nie interesuje, miałem na myśli tą zwykłą/naturalną - taką akceptuje i wziąłem do wyliczeń. Tu może być podwójna, trudna do zaplanowania i wyliczenia.

niestety na obecnym etapie życia, liczę się z pieniędzmi i tym jak je wydaje. Zakup fajniejszego wizualnie auta może kosztować później więcej. Gdyby to był jednorazowy wydatek tylko cena zakupu (tak jak lepsza wersja skody) to poważnie bym przemyślał propozycje Daniela, bo nie ukrywam, że Cruze jest ładniejszy i większy.

PS
Niektórzy uważają, że zakup jakiegokolwiek nowego auta to głupota. Większość cywilizowanych krajów zachodnich kupuje nowe auta, ale to są przecież głupsze narody i dlatego my tam jeździmy sprzątać...

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


12.01.2014, 16:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wiecznychlopiec napisał(a):
PS
Niektórzy uważają, że zakup jakiegokolwiek nowego auta to głupota. Większość cywilizowanych krajów zachodnich kupuje nowe auta, ale to są przecież głupsze narody i dlatego my tam jeździmy sprzątać...

Mądre słowa, bardzo mądre. Nawet bym powiedział że większość ludzi tak uważa... I jeszcze powiedzą jakie to porządne auta używane można kpić w cenie Fabii i tu mają na myśli wszelki sprowadzany złom... Bądźmy poważni, jaki normalny Niemiec czy inny Włoch sprzedaje swoje auto, które jest po prostu DOBRE? To działa tak jak u nas, całkowicie dobrych, czy idealnych aut nikt nie sprzedaje, bo po co?

_________________
Obrazek
Obrazek


12.01.2014, 17:20
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.09.2013, 16:07
Lokalizacja: Gorzyczki
Posty: 41
Podziękował: 3
Pomógł: 4

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2013
Województwo: śląskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
pierwszym moim samochodem był maluch kupiony od znajomych i służył mi dobrze, drugim corsa b zakupiona w salonie przez moich rodziców i jak zaczęła się sypać sprzedałem... kolejnym mazda 5 latek z niemiec a naprawde z włoch ciągle do niej wkładałem i w końcu tak rdzewiała ,że sprzedałem .Postanowiłem w końcu kupić salonówkę i nie żałuję wiem co mam i dbam o nią jak mogę i niech nikt nie mówi,że kupi auto w idealnym stanie bo takiego żaden zdrowy na umyśle człowiek nie sprzeda (jest 1 % wyjątku w który raczej trudno trafić). Zakupiłem również dla żonki felicje od kolegi który ją kupił w salonie i to była dobra inwestycja. Tak więc jak kupowac auto to tylko z dobrego źródła znając jego historie a salonówka to jak dla mnie juz najlepszy wybór i nie wstydze się ,że mam 2 skody POZDRAWIAM :)


12.01.2014, 17:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.11.2010, 09:55
Lokalizacja: LSW
Posty: 316
Podziękował: 3
Pomógł: 15

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Polo 6R Highline
Rok prod.: 2011
Województwo: lubelskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
janosik napisał(a):
gdyby polo było w wersji combi to bym się zastanawiał

Gdyby była taka wersja to sam bym ją kupił, bo największą bolączką polówki to jest mały bagażnik (choć większy od F1 HB) :wink:
Nie opłaca się natomiast kupować Polo w tańszych wersjach wyposażenia, bo oprócz biedniejszego wyposażenia, ma gorsze materiały w środku (m.in. twarda deska rozdzielcza w Trendline czu Cityline) i mniej wyciszeń w stosunku do Highline. Widziałem "rozebraną" wersję Comfortline w ASO i tam gdzie u mnie są wyciszenia czy jakieś filce i tapicerki to ich nie było :wink:

_________________
Miło wspominam swoją Fabię ;-)


12.01.2014, 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wiecznychlopiec oficjalnie rabat 10 tyś zł ale jakbyś dobrze popytał to jestem przekonany że otrzymałbym jak mój 'przekonany' znajomy do zakupu A-H dostał w sumie 18 tyś zł rabatu na nowe auta, dlatego że kasowali model i została tylko Astra IV. Serwis to zależy gdzie pojedziesz ale to auto nie ma zbyt wielu wad, ma normalne silniki o normalnej pojemności i normalnej mocy. Kwestia zamienników : tez się mylisz części są zamienne z całą paletą OPEL/ Chevrolet, felgi z Astry pasują do Chevroleta, silnik 1.8 produkowany jest od Astra II ma wiele wspólnych elementów, filtry paski mają wszyscy renomowani producenci. Chevrolet może poruszać się na oponach 15" ponieważ tarcze z przodu mają tam 280 mm, ale komfort lepszy jest na 16" jak w A-H. Czyściłem wentylator w danym modelu powiem Ci że zrobiłem to szybko, sprawnie (pierwszy raz, prosty manual w sieci) gdybym miał to zrobić u siebie w Fabii chyba pół dnia myślałbym co odkręcić i w jakiej kolejności. Jedynie zgodzę się z Tobą odnośnie utraty wartości, miałem DAE w dniu zakupu ponad 42 tyś zł a po 10 latach 5.5 tyś zł (zabolało) - ale auto jeździ i odpowiada dzisiejszym standardom wyposażenia (miało ABS, szyby, alarm, poduszki - wszystko extra płacone).


12.01.2014, 18:28
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Podobno:

Dodaj jej szyku! Popularna Fabia dostępna jest teraz w bardziej wyrazistej, sportowej odsłonie. Pakiet stylistyczny znany z wersji RS dostępny jest teraz jako opcja w wersjach wyposażenia Active Plus, Fresh i Ambition Plus oraz element wyposażenia standardowego w wersji Elegance Plus.

W skład pakietu wchodzi zderzak z wersji RS z okrągłymi reflektorami przeciwmgielnymi (lub przeciwmgielnymi z funkcją doświetlania zakrętów lub dziennymi LED) oraz lakierowana na czarno, dolna listwa atrapy chłodnicy. Dodatkowo można też zamówić reflektory projektorowe z czarnym wnętrzem.

_________________
Obrazek


13.01.2014, 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Daniel wbiłeś mi ćwieka, pojadę zobaczyć, żeby nie powiedzieć sobie, że nie sprawdziłem wszystkiego.

BTW zrobił nam się off top, może więc wydzielimy wątek: "Jak nie Fabia to co? przegląd rynku" czy coś takiego

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


13.01.2014, 15:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.09.2009, 10:42
Posty: 511
Podziękował: 20
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf mk7
Rok prod.: 2015
Województwo: lubelskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Ciacho123 napisał(a):
Bądźmy poważni, jaki normalny Niemiec czy inny Włoch sprzedaje swoje auto, które jest po prostu DOBRE? To działa tak jak u nas, całkowicie dobrych, czy idealnych aut nikt nie sprzedaje, bo po co?


To nie jest do końca tak. W Niemczech, czy w USA, są ludzie, którzy sprzedają auta, które są DOBRE, ale ZNUDZIŁY IM SIĘ, albo NIE WYPADA JUŻ NIMI JEŹDZIĆ. Pamiętam, kiedy znajomy kupował w moim imieniu w Niemczech moje pierwsze Audi 80, to sprzedający powiedział „Ten samochód jest jeszcze zupełnie dobry, ale w pracy śmieją się ze mnie, że takim starym samochodem jeżdżę". Podobnie w USA, znajomy okulista jeździł Cadillakiem, a jego żona Mercedesem, bo tak wypada, inaczej „co by sobie pacjenci pomyśleli?” Po przejściu na emeryturę kupili sobie VW New Beetle, bo już przed pacjentami szpanować nie muszą. W Polsce też tak prędzej, czy później będzie.

Rację masz natomiast, że w Polsce większość samochodów sprowadzanych z zagranicy, to straszny złom. Po prostu te dobre samochody używane trzymają cenę i nie opłacałoby się, głównie handlarzom, ich sprowadzić - pamiętam, jak znajomi pukali się w głowę kiedy kupiłem wspomniane Audi i mówili, że przecież na giełdzie w Polsce można kupić za o wiele mniejsze pieniądze samochód o wiele młodszy. Tyle tylko, że przez 4 lata nie miałem z tym samochodem żadnych problemów, za to z kupionym w Polsce sprowadzonym Roverem 75 (kryzys wieku średniego, zachciało mi się brytyjskiego samochodu, a na Jaguara nie byłomnie stać :-) ) był taki cyrk, że wolałbym o tym zapomnieć

M

_________________
Były: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 46043.html i https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 95690.html

Jest: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1209836.html


13.01.2014, 18:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.01.2014, 22:35
Lokalizacja: Kraków
Posty: 60
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Rok prod.: 2014
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
ktos wie ile kosztują te pakiety?

http://www.skoda-auto.pl/aktualnosci/Fa ... j-sportowa

_________________
BYŁA zamówiona FII 1,4 16V Elegance PLUS+ - A PRZYSZŁA ELEGANCE bez PLUSa w cenie PLUS

ODRADZAM SALON SKODY W KRAKOWIE NA ULICY KOCMYRZOWSKIEJ 1A i PANÓW JACKA S. i DANIELA P.

A NA ZAKOPIAŃSKIEJ 94 PANA JACKA Z. KTÓRY JEST LEPSZY OD STAŃCZYKA !


13.01.2014, 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
powiem szczerze, że normalna wygląda lepiej... w wersji elegance są w standardzie niby, mam nadzieje ze u mnie nie będzie, w "nowej" wersji nie ma spojlera pod zderzakiem, a nadawał bardzo uroku.

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


13.01.2014, 23:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
A niech wprowadzają wersję stylistyczną ... ceny zderzaków RS pójdą na łeb, a klienci którzy mają prawdziwe RS poczują się totalnie skrzywdzeni, nie dość że zabrali im wyjątkowy RS niebieski to jeszcze ten pakiet, już zacieram ręce kiedy za śmieszną kasę kupię RS-a.


14.01.2014, 07:04
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Odp: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zak
Czyli jakis 10 kierowcow poczuje sie dotknieta :) Ale dyfuzorek i wydech dalej tylko w RS. Wg mnie fajnie ze jest wybór chociaż już dyfuzora z jakąś ładna końcówka nie ma (a to by mnie interesilo, bo przód wole standardowy)

Tapatalk

_________________
Obrazek


14.01.2014, 09:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.01.2014, 22:35
Lokalizacja: Kraków
Posty: 60
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Rok prod.: 2014
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
ma być jakis pakiet RS za 3500 zł ale jeszcze nie wiem co tam jest ciekawego, natomiast w nowym katalogu jest cos takiego jak na zdjeciu

i pojawił sie BIEL MOON czyli biały metalizowany


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
BYŁA zamówiona FII 1,4 16V Elegance PLUS+ - A PRZYSZŁA ELEGANCE bez PLUSa w cenie PLUS

ODRADZAM SALON SKODY W KRAKOWIE NA ULICY KOCMYRZOWSKIEJ 1A i PANÓW JACKA S. i DANIELA P.

A NA ZAKOPIAŃSKIEJ 94 PANA JACKA Z. KTÓRY JEST LEPSZY OD STAŃCZYKA !


14.01.2014, 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
W tym katalogu to zdjęcie już było od dawna. Ciekawe że poznikały cenniki wszystkich modeli na rok 2014, jest tylko cennik dla wyprzedaży 2013, konfigurator działa ale cenników bieżących nigdzie nie ma.


14.01.2014, 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.01.2014, 22:35
Lokalizacja: Kraków
Posty: 60
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Rok prod.: 2014
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Daniel napisał(a):
W tym katalogu to zdjęcie już było od dawna. Ciekawe że poznikały cenniki wszystkich modeli na rok 2014, jest tylko cennik dla wyprzedaży 2013, konfigurator działa ale cenników bieżących nigdzie nie ma.


15 grudnia sciagałem ostatnio to była stara wersja w szachowniece, podwyzka ma byc o 50 zł i tyle dzis uzyskalem informacji w InterAuto

_________________
BYŁA zamówiona FII 1,4 16V Elegance PLUS+ - A PRZYSZŁA ELEGANCE bez PLUSa w cenie PLUS

ODRADZAM SALON SKODY W KRAKOWIE NA ULICY KOCMYRZOWSKIEJ 1A i PANÓW JACKA S. i DANIELA P.

A NA ZAKOPIAŃSKIEJ 94 PANA JACKA Z. KTÓRY JEST LEPSZY OD STAŃCZYKA !


14.01.2014, 22:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 85  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL