Teraz jest 28.03.2024, 12:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1271 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 85  Następna strona
[F2] Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Zastanawiam się nad zakupem nowej Fabii 1,4 75 KM w wersji Elegance i w związku z tym mam kilka pytanek:
-jakie są koszty przeglądów w ASO;
-czy jakość wykończenia w wybranej wersji różni od innych np. Ambiente;
- wśród opcji wyposażenia dodatkowego jest tzw. "pakiet na bezdroża" zawierający m.in. zmodyfikowane elementy zawiechy i czy warto to dokupić;
-jak jest z "elastycznością" sprzedających, a szczególnie może ktoś ma doświadczenia z lubelskimi salonami.
Z góry dzięki za wszelkie info.


28.10.2005, 12:43
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Powiem krótko ja polecam koledze Fabia Sportline w silniku 1.9 TDI nic doadć nic ująć.. :respect:

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


28.10.2005, 12:48
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
RoleX napisał(a):
Powiem krótko ja polecam koledze Fabia Sportline w silniku 1.9 TDI nic doadć nic ująć..

A jeżeli nie sportline to przynajmniej 1,9 TDI


28.10.2005, 12:57
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post Re: Wybór fabki ...
krysstek napisał(a):
Zastanawiam się nad zakupem nowej Fabii 1,4 75 KM w wersji Elegance i w związku z tym mam kilka pytanek:
-jakie są koszty przeglądów w ASO;
-czy jakość wykończenia w wybranej wersji różni od innych np. Ambiente;
- wśród opcji wyposażenia dodatkowego jest tzw. "pakiet na bezdroża" zawierający m.in. zmodyfikowane elementy zawiechy i czy warto to dokupić;
-jak jest z "elastycznością" sprzedających, a szczególnie może ktoś ma doświadczenia z lubelskimi salonami.
Z góry dzięki za wszelkie info.


Wiec tak. Ja mam elegance i powiem ci materialy niczym sie nie roznia od wersji ambiente, ich spasowanie tez raczej nieodbiega od pozostalych wersji.
Co do wersji to cos ci pokaze (opieram sie na wersji nadwoziowej typu hatchback)

Wersja sport line - 44 690 (np brak klimy + 2700) = 47 400
Wersja Ice Ambiente - 43 890 (klima jest )
Wersja elegance - 46 890 (wszystko jest)

I teraz musisz rozwazyc za i przeciw, np w wersja sport line to wersja limitowana ( sportowe fotele, sportowa kierownica , 15" felgi, przyciemnione szyby itp.
Elegance ma tylko 14" felgi niema sportowych detali. Ma inne drobne szczegoly itp ktore moze w zyciu codzinym sie przedadza albo i nie

Ja polecam wersje sportline + klima .!!!!!! Mam podobna i dla mnie jest jak w bajce :)

Co do serwisowania to ceny sa przystepne :wink:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


28.10.2005, 13:10
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja mam silnik 1.4 16V i też wydawał mi się rozsądny, ale teraz kupiłbym 1.9 TDI i szczerze mówiąc bardzo poważnie zastanawiam się nad zmianą auta na nowy własnie z silnikiem 1.9 TDI. Jesli chodzi o wersje to nie znam sie na nowych oznaczeniach wersji kupowałem auto przed faceliftingiem i były inne oznaczenia. Polecam wersje bogatszą gdyż zawiera wiele detali, które ciężko jest potem dokupic trzeba wymieniać np. fotele kubełkowe, czy rodzaj tapicerki, felgi inne materiały wykończeniowe etc. można wymieniać

Jeśli chodzi o koszty serwisu silnika 1.4 75 KM:
użytkuje go 1.5 roku nic większego nie nawaliło, tylko poduszka pod silnikiem stukała - wszystko wymieniali na gwarancji.

Koszt 1 przeglądu (15 000km) - ok 500 zeta , 2 przeglądu po 30 000 km tyle samo teraz(przegląd 45 000 km) prawdopodobnie do 550 zeta dojdzie koszt wymiany klocków ewentualnie płynu hamulcowego około 200 - 250 zeta więcej.

Elastyczność salonów - poza standardowym upustem 3500, kupiłem wersje JOY - limitowana z dodatkami - dokupiłem klimę za 2 700,00 zł, dostałem alarm za ponad 1000 zł + dywaniki + podłączenie radia.
Ale teraz z doświadczenia wiem że spokojnie dostaniesz więcej.

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


28.10.2005, 13:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post 
ja jestem z lublina i kupilem prawie rok temu fabie kombi elegance 75KM. No coz, z gratisow dostalem opony zimowe (byly dolaczane w promocji), dywaniki, blokada skrzyni, 10% rabat na felgi stalowe, srube "zlodziejke", alarm za 1400zl. Moze cos jeszcze, nie pamietam. Zalozyli mi glosniki do tylu, zaplacilem tylko za materialy, radio. Zakupy robilem w kalinowce.

Samochod fajnie wyposazony ale moze rzeczywiscie popatrz na sportline ? Z tego co widze to fajniejsze fotele.

pozdr, krzysn


28.10.2005, 13:19
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzięki wszystkim za informacje. Faktycznie, sportline + klima jest chyba najlepszym wyjściem, ale na 1,9 tdi, to mi chyba nie styknie kasy ...


28.10.2005, 13:41

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
krysstek napisał(a):
Dzięki wszystkim za informacje. Faktycznie, sportline + klima jest chyba najlepszym wyjściem, ale na 1,9 tdi, to mi chyba nie styknie kasy ...



Powiem ci szczerze, że w tej chwili kupując fabkę wyposażenie poszło by na drugi plan. Najważniejsze by był 1.9 Tdi.
Wolałbym kupić biedniejszą wersję z Tdi niż wypasioną benzyne.


28.10.2005, 13:48

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post 
nie przesadzaj... zalezy kto ile jezdzi samochodem. ja moze bym i kupil 1.9tdi ale potem zwracaloby mi sie przez ladnych pare lat... Nie wspominajac o podobno glosniejszym wnetrzu, wolniejszym nagrzewaniu silnika.
Zakup auta trzeba przemyslec. Robiac rocznie okolo 15tys km nie ma sensu wywalac pieniedzy w diesla, mimo ze ma tak dobra opinie :-)
pozdr, krzysn

[ Dodano: 2005-10-28, 14:52 ]
krysstek napisał(a):
Dzięki wszystkim za informacje. Faktycznie, sportline + klima jest chyba najlepszym wyjściem, ale na 1,9 tdi, to mi chyba nie styknie kasy ...


dochodzi jeszcze fajna kierownica. Tylko te wsiurskie naklejki na drzwiach i czerwone pasy... Ale tutaj duzo zalezy od Twojego wieku :-)
pozdr, krzysn


28.10.2005, 13:51
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
krzysn napisał(a):
Zakup auta trzeba przemyslec. Robiac rocznie okolo 15tys km nie ma sensu wywalac pieniedzy w diesla, mimo ze ma tak dobra opinie


No chyba ze ktos lubi pojedźzic sobie ostro i zamierza ze 100KM zrobic pozniej sobie 160 KM np. :hurra:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


28.10.2005, 13:57
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Luls napisał(a):
Powiem ci szczerze, że w tej chwili kupując fabkę wyposażenie poszło by na drugi plan. Najważniejsze by był 1.9 Tdi.
Wolałbym kupić biedniejszą wersję z Tdi niż wypasioną benzyne.


Też bym wolał, ale przy rocznych przebiegach do 15 kkm i ograniczeniach finansowych, to nie mam specjalnego wyboru ...


28.10.2005, 14:01
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
krzysn napisał(a):
Robiac rocznie okolo 15tys km nie ma sensu wywalac pieniedzy w diesla, mimo ze ma tak dobra opinie

Czekaj bo nie złapałem jesli ja rocznie robie ok 35.000 to co ..mam brać czy nie ?? bo sie pogubiłem :eh:

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


28.10.2005, 14:16
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
krysstek napisał(a):
Też bym wolał, ale przy rocznych przebiegach do 15 kkm i ograniczeniach finansowych, to nie mam specjalnego wyboru ...





No widzisz u mnie względy finansowe zaważyły iż kupiłem dwa lata temu to co kupiłem ale gdybym miał w tej chwili wybierać i miałbym pieniądze to nikt by mnie nie przekonał to benzyny. Argumenty typu : Robię 15 kkm rocznie ( ja też tyle rocznie robię ) kiedy mi się zwróci lub " za te pieniądze które zapłaciłem za wersję Tdi to w benzynie za tą różnicę w cenie ileś tam czasu mam na paliwo" - już mnie nie przekonują.

Wkurza mnie tylko kiedy podjeżdzam na stację i jak te cyferki na dystrybutorze bez żadnej litości i w zastraszającym tempie wzrastają. Po drugie dużo łatwiej kupić "lewą" czyli tańszą ropę niż benzyne.

Czy słabiej się nagrzewają - o to trzeba by się zapytać posiadaczy Tdi ale z tego co mi wiadomo to nagrzewają się tak samo szybko lub jeszcze szybciej ( chodzi oczywiście nie o nagrzanie się silnika tylko o ciepłe powietrze a tu podobno w wersjach Tdi jest dodatkowa elektryczna nagrzewnica )

Czy jest dużo głośniej?? - moim zdaniem nie a napewno nie jest to różnica która by mi przeszkadzała.

Jest jeszcze jeden argument o którym wspomniał wolf - Tdi dużo łatwiej ( i taniej ) podkręcić i czerpać frajdę z niezłych osiągów niż benzyne.

Oczywiście masz rację każdy ma i cieszy się z tego na co go stać to też nie odbieraj mojej wypowiedzi jako atak na posiadaczy wersji benzynowych bo ja się także do nich zaliczam i w najbliższym czasie nie zamierzam zamieniać na diesla z prostej przyczyny - nie stać mnie :hurra:


28.10.2005, 14:26

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Luls napisał(a):
Czy słabiej się nagrzewają - o to trzeba by się zapytać posiadaczy Tdi ale z tego co mi wiadomo to nagrzewają się tak samo szybko lub jeszcze szybciej ( chodzi oczywiście nie o nagrzanie się silnika tylko o ciepłe powietrze a tu podobno w wersjach Tdi jest dodatkowa elektryczna nagrzewnica )


Nie jeździłe Fabią TDI ale dużo przejechałem Octavką TDI i potwierdzam że nagżewa się dużo dłużej niż benzyna, ale dla mnie to nie jest żaden argument przeciw TDI

Luls napisał(a):
Czy jest dużo głośniej?? - moim zdaniem nie a napewno nie jest to różnica która by mi przeszkadzała.


Jest tylko trochę głośniej kiedy silnik jest jeszcze zimny, ale to jest bez znaczenia. No chyba że ktoś ma nadwrażliwe uszy jak np nietoperz :lol:

TDI TO JEST TO!!!!!!!!!!!!!!!!! :worthy:
szkoda że mnie nie było stać :cry: :cry: :cry:


28.10.2005, 17:38
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Fakt, jedyny minus w fabii TDI to właśnie długie nagrzewanie się silnika, jeśli przy -15 stopniach jadę do pracy to gdy włączę ogrzewanie na maxa, dmuchawę na trójkę to będzie za minutkę, dwie leciało już ciepło, ale silnik rozgrzeje się może do 60-70 stopni zanim dojade do pracy. (ok 20 minut).

Za to plus jest taki, zwłaszcza po modyfikacji że od 0 do 160 mam taki sam czas jak subaru impreza wrx :) 15 sekund, dane wrx'a wziąłem z testów w jakiejś gazetce, GT czy cos podobnego.


28.10.2005, 18:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1271 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 85  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL