Teraz jest 28.03.2024, 14:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Czujnik skrętu?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.02.2010, 13:39
Lokalizacja: Poznań
Posty: 33
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA 3 Ambition
Rok prod.: 2018
Województwo: wielkopolskie
Post 
stopmen46 napisał(a):
Ps. Co za idiota wymyslil takie umiejscowienie wlewu plynu do wspomagania to naleza mu sie wielkie brawa, takie rzeczy powinny byc latwo dostepne w komorze silnika a nie dopiero po rozkreceniu polowy auta.


dokladnie tego co to tam wsadzil to bym wykastrowal!!


03.07.2010, 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 28.04.2010, 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 9
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: FABIA ELEGANCE
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Jak ja dolałem płynu (a wcześniej nie miałem praktycznie nic) to dopiero wtedy zaczęły się u mnie problemy ze wspomaganiem które do dziś nie rozwiązałem. Podejrzewam że czeka mnie bolesna wymiana pompy.


18.07.2010, 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.11.2007, 22:12
Lokalizacja: Poznań
Posty: 288
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post Gdzie kupić czujni skrętu?
Cześć.

Wątków na temat czujnika jest trochę to ja może spróbuję tutaj...

Czy ktoś ma namiary na pewne czujniki TRW (wersja z przewodem)?

Nie wiem czy sugerować się ceną bo np. w tym sklepie online z Łodzi są ale cena ok. 350 zł + 100 zł kaucja wydaje mi się lekko zaporową...

Jak widzę 150 zł to jakoś nie ufam...

_________________
Pozdrawiam - Paweł
-------------------------------
Fabia mojej żony jest... :-)
W124 - kochany klekot ;) - sprzedany
Teraz śmigam E300 TD :)


08.11.2010, 18:32
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.02.2010, 13:39
Lokalizacja: Poznań
Posty: 33
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA 3 Ambition
Rok prod.: 2018
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Gdzie kupić czujni skrętu?
pawel_kaz napisał(a):
Cześć.

Wątków na temat czujnika jest trochę to ja może spróbuję tutaj...

Czy ktoś ma namiary na pewne czujniki TRW (wersja z przewodem)?

Nie wiem czy sugerować się ceną bo np. w tym sklepie online z Łodzi są ale cena ok. 350 zł + 100 zł kaucja wydaje mi się lekko zaporową...

Jak widzę 150 zł to jakoś nie ufam...


ja kupilem na allegro chyba za 130zl od kolesia ktory kupil zly bo nie wiedzial ze sa dwa rozne typy wspomy, zalozylem i smigal zdjolem go po 2tyg bo znowu mi sie helikopter palil (myslalem ze uszkodzony jest) i kupilem na ebayu (wiem w polsce nie popularny ale u mnie tak) http://cgi.ebay.ie/Steering-angle-sensor-Polo-Ibiza-Fabia-New-/110363666961?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item19b22fea11 co sie okazalo jeden przewod na calej dlugosci byl walniety (zaznaczam ze u mnie kiera po drugiej stronie jest a pompa tam gdzie uwas wiec kabel u mnie do czujnka skretu dluuuugi jest) takze teraz zonka smiga z tym czujnikiem z ebaya a tamten z allegro lezy i sie kurzy jak chcesz moge ci go tanio oddac :) jest sprawny.
generalnie nie wiem ile za przesylke z ebaya do polski ale liczac sam czujnik 56euro razy 3,93zlotego wychodzi mi 220zl i nie trzeba starego oddawac :) a towar sprawdzony przezemnie dziala :) (a nie wiem czy ci w funtach aukcji nie pokaze)


08.11.2010, 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.10.2009, 18:52
Posty: 285
Podziękował: 3
Pomógł: 21

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Samochód: Combi Ambiente
Rok prod.: 2005
Województwo: pomorskie
Post Re: Czujnik skrętu??
Mam do was pytanko drodzy forumowicze.Od jakiegoś czasu (kilka miesiecy),wydaje mi sie,ze jak stoje na swiatlach slysze glosniejsza prace pompy wspomagania,wystarczy ruszyc milimetr kierownica i nastaje cisza.Na szafie nic sie nie swieci wspomaganie dziala,az milo i zastanawia mnie,czy to slynny czujnik skretu zaczyna padac.Moje pytanie jest nastepujace,moze jestem przewrazliwiony i fabki tak maja,lub cos sie zaczyna sypac i teraz co robic czekac,az na budziku cos zacznie sie swiecic,bo jesli kontrolka sie nie swieci to komp nie zczyta bledow.Poziom plynu jest ok pompa od 2006 roku jezdzi bez tej badziewiastej gąbkowej oslony,obudowa jak i wtyczki nie zalane woda,moze ktos sprawdzil by u siebie czy tez tak ma oczywiscie jak radio gra to nic nie slychac,ten dzwiek to nie jest jakies wycie po prostu przypomina troche odglos zwyklej pompy wspomagania,ktora sobie pracuje,tylko czemu go slychac jak kierownica jest puszczona,a gdy tylko lekko nia rusze to juz nie


02.06.2011, 10:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post Re: Czujnik skrętu??
zadariusz1

Do puki się nic nie dzieje to sobie odpuść :P

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


05.06.2011, 19:51
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.10.2010, 10:36
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 185
Podziękował: 12
Pomógł: 7

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Czujnik skrętu??
Napiszcie koledzy, którzy zdarli kruchą plastikową obudowę i gąbkę z pompy, czy nie ma problemów w zimie? Czy można jeździć z "gołą" pompą w czasie zimy? Czy płyn nie przymarza i nie pogarsza się zimą wspomaganie?

_________________
skoda, że tak mało koni


29.08.2011, 07:28
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.10.2009, 18:52
Posty: 285
Podziękował: 3
Pomógł: 21

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Samochód: Combi Ambiente
Rok prod.: 2005
Województwo: pomorskie
Post Re: Czujnik skrętu??
Ja jezdze bez obudowy pompy juz 5 zime i poki co odpukac w nie malowane drewno nic sie nie dzieje,obudowa pompy jest lekuśno zasniedziala,ale to normalka bo aluminium sie utlenia,osobiscie wole,aby obudowa sie utleniala niz stala w wodzie


29.08.2011, 07:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Czujnik skrętu??
A ja mam pytanie, czy profilaktyczna wymiana czujnika skrętu po jakimś czasie może przedłużyć życie pompy?

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


29.08.2011, 07:59
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 25.11.2007, 22:12
Lokalizacja: Poznań
Posty: 288
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
 Re: Czujnik skrętu??
Cześć.

Na jednej z aukcji znalazłem taki opis:

OFERUJEMY DO SPRZEDAŻY NOWY, ORGINALNY CZUJNIK SKRĘTU KOŁA W SYSTEMIE TRW DO SKODY Fabii , VW Polo, SEAT Ibiza O NR KATALOGOWYM 6Q1 423 291DX.

JEST TO ZMODERNIZOWANY CZUJNIK SKRĘTU KOŁA ZASTĘPUJĄCY BARDZO AWARYJNY CZUJNIK W W/W AUTACH Z LAT 1999 DO 2004R.


Są jakieś zmodernizowane?

_________________
Pozdrawiam - Paweł
-------------------------------
Fabia mojej żony jest... :-)
W124 - kochany klekot ;) - sprzedany
Teraz śmigam E300 TD :)


23.09.2011, 17:53
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: Czujnik skrętu??
znalazłem go na alledrogo.
taki kiedyś zakupiłem, ale z moją pompą TRW nie działał. a w innej Fabii zadziałał.
ten typ właśnie ma zastępować te czujniki z kablem starego typu.
Obrazek

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


24.09.2011, 14:48
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 25.11.2007, 22:12
Lokalizacja: Poznań
Posty: 288
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post Re:
wokan napisał(a):
Nie tylko uwalony czujnik skretu powoduje wyczuwalne oslabienie czy wrecz wylaczanie wspomagania. Czasami elektronika jest ok... ale podobne objawy powoduje zbyt niski poziom plynu hydraulicznego w ukladzie wspomagania.
Juz raz tak mialem, ze czasami wspomaganie wrecz mi sie wylaczalo, a zadne kontrolki sie nie zapalaly, objawow jak przy padnietym czujniku nie bylo. Okazalo sie ze mam prawie sucho w ukladzie!


No to chyba sprawdzę ten płyn (chociaż plam samochód nie zostawia), ponieważ:
1) w naszej Fabii już chyba trzeci czujnik jest zamontowany:
2) po każdej wymianie było OK przez jakiś czas;
3) kiedyś nawet jeden suszyłem przez tydzień na kaloryferze i po ponownym zamontowaniu też działał kilka miesięcy;
4) poziom płynu był sprawdzany co najmniej dwa razy w ciągu naszego samochodu posiadania i było OK;
5) objawy padającego czujnika były "książkowe" - przygasanie świateł, "robocop" na postoju itd. - po wymianach zanikały;
6) obecnie jest tak, że zapala się od razu lampka wspomagania a wspomaganie zasadniczo działa - czasami na chwilę zanika podczas jazdy (zdarza się to np. podczas skręcania na skrzyżowaniu, wjeżdżania w miejsce parkingowe a więc raczej przy małych prędkościach i w momentach, w których akurat tego wspomagania oczekujemy...);
7) obecnie objawów padniętego czujnika skrętu nie ma, nic nie przygasa...

Sprawdzę (jak odnajdę kabelek) błędy i obroty pompy i napiszę jakie wyniki uzyskałem...

I po podłączeniu VAG-COM jest co następuje:
1) błąd 01290 - Reference Voltage: Steering Assist / 29-00 - Short to Ground
2) sprawdzenie bloku 44/08/02: obroty pompy 1320 RPM (nie zmieniają się podczas ruszania kierownicą), prąd w ostatnim polu rośnie podczas ruszania kierownicą, w pierwszym polu (jak mniemam pokazującego kąt skrętu) stale wynik "0".

Mam stary jakiś czujnik i może bym go na dzień-dwa podłączył jak to zrobił ktoś w tym wątku (tzn. bez montowania go w przekładni) i popatrzył jakie będą tego efekty?


Ciąg dalszy:
Podłączałem, zmieniałem itp. - wg mnie musimy kupić nowy czujnik. Wiem, że kupimy ten z końcówką DX ale teraz pozostała kwestia gwarancji. W aukcji autoremo napisane jest, że Na oryginalne części i akcesoria zakupione i zamontowane w ASO udzielamy 24-miesięcznej gwarancji. To znaczy, że jak zamontuję sam lub poza ASO (niezależny mechanik - ale w przypadku tego czujnika to żadna różnica czy zamontuję go ja czy mechanik...) to gwarancja nie obowiązuje?

_________________
Pozdrawiam - Paweł
-------------------------------
Fabia mojej żony jest... :-)
W124 - kochany klekot ;) - sprzedany
Teraz śmigam E300 TD :)


31.03.2012, 07:23
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL