Teraz jest 28.03.2024, 21:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 85  Następna strona
[F2] Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.09.2009, 10:42
Posty: 511
Podziękował: 20
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf mk7
Rok prod.: 2015
Województwo: lubelskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wiecznychlopiec napisał(a):

trochę dziwne abym wydając 50 tys musiał się prosić o auto i "załatwiać" sobie coś z pominięciem salonu, czasy kiedy ktoś robił mi łaskę, że coś sprzedaje już się skończyły, a ja nawet ich nie pamiętam, tym bardziej przy takich kwotach i przy zakupie samochodu...

nie mam zamiaru "walczyć" o auto bo mam inną sytuację podatkowo-firmową niż kolega ORS_16V Krak, a prosić się i przynosić w zębach kasy komuś również nie będę.


Ja myślę, że masz dwa wyjścia. Albo mówisz dealerowi, "OK, poczekam ale daliście ciała i teraz proszę o jeszcze np. 3 tysiące PLN zniżki, albo jakiś inny dodatek gratis, albo zrywam umowę i do widzenia" i zobacz, co Ci powiedzą. Skoro mają klęskę urodzaju, to pewnie na to nie pójdą ale zawsze warto spróbować, choćby dla czystego sumienia. Opcja druga jest taka, że od razu rezygnujesz i szukasz innej marki samochodu bo szkoda czasu i nerwów, masz rację, że czasy "załatwiania" minęły.

Oczywiście to wszystko przy założeniu, że pierwotny termin na zamówieniu nie jest wiążący, tylko orientacyjny, bo gdyby Ci coś gwarantowali, albo się do czegoś zobowiązywali, to można ich szarpać o niedotrzymanie umowy, kary umowne, itd.

M

_________________
Były: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 46043.html i https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 95690.html

Jest: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1209836.html


13.03.2014, 19:24
Zobacz profil
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Ja czekalem na auto pol roku. W gratisie dostalem komplet opon zimowych, dywaniki i jakies tam jeszcze pierdoly, w sumie wyjdzie okolo 3tys zl.
A ze dali ciala to nikt pewnie nie przewidywal, ze bedzie takie globalne branie na Fabie. Fabryka ma okreslone moce przerobowe i tego nie przeskoczysz.

Dla uscislenia, brales z DSG czy manualem?

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


13.03.2014, 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Termin wrześniowy uwzględnia wakacyjną przerwę, ile trwa 1 o 1,5 miesiąca.


13.03.2014, 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.08.2010, 14:48
Posty: 428
Podziękował: 3
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1310
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
ja w podobnej sytuacji odebrałem zaliczkę i po kilku telefonach do dealerów kupiłem inne auto

_________________
Miniblog posiadacza Fabii II Combi FL viewtopic.php?f=27&t=13836


13.03.2014, 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
krd napisał(a):
Ja czekalem na auto pol roku. W gratisie dostalem komplet opon zimowych, dywaniki i jakies tam jeszcze pierdoly, w sumie wyjdzie okolo 3tys zl.
A ze dali ciala to nikt pewnie nie przewidywal, ze bedzie takie globalne branie na Fabie. Fabryka ma okreslone moce przerobowe i tego nie przeskoczysz.

Dla uscislenia, brales z DSG czy manualem?


opony zimowe z dużym rabatem, dywaniki itp wynegocjowałem od razu przy zakupie wraz ze sporym rabatem ogólnie, nie było mowy o kilkumiesięcznym oczekiwaniu bo wtedy nie byłoby w ogóle rozmowy na temat auta.

skrzynia zwykła manual

tak jak napisałem zależało mi na odebraniu auta wczesną wiosną przed sezonem nurkowo-wędkarskim bo wtedy robię jakieś przebiegi, jesienią i zimą auto stoi pod domem i jeżdżę nim na zakupy raz w tygodniu do marketu, czasem coś załatwić.

termin przy zamówieniu był podany, nie ma go w umowie, ale diler podał planowaną datę odbioru w obecności świadka, nie o to już chodzi, bo zawsze mogę zrezygnować z umowy do czasu odbioru auta. Za auto jest wpłacona zaliczka i jest określone kiedy w takim wypadku muszą mi ją oddać. Podkreślam zaliczka nie zadatek. Myślę zresztą, że w tym wypadku oddadzą ją od razu, po co się szarpać, jesteśmy dorośli.

albo więc kupię inne auto, czasu zmarnowanego na poszukiwania nikt nie zwróci, albo poczekam do jesieni/zimy i zobaczę co będzie wtedy, nowy rok, nowe możliwości.

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


13.03.2014, 21:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 17.07.2011, 12:21
Posty: 96
Podziękował: 2
Pomógł: 2

Silnik: CBZB-1.2 TSI 105 KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Samochód: FABIA
Rok prod.: 2011
Województwo: podlaskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Bierz Dacie Duster. Kawał auta - wysokie zawieszenie na ryby w sam raz. Dziś bym brał Dustera.


14.03.2014, 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.01.2014, 22:35
Lokalizacja: Kraków
Posty: 60
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Rok prod.: 2014
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Zwolni sie jedno miejsce na auto, ja dzis dostałem telefon z SAP ze auto bedzie na 16 tydzien wiec zrezygnowałem bo brałem tylko dla Vatu a nie z piekna ktorego Fabia nie ma a oferowała w tej wersji dosc duzo i to był zakup kierowany rozsadkiem i finansami niz emocjami.

Teraz czekam z zona na FIII lub poszukamy czegos innego.

Czesi dali dupy bo popi...... terminy realizacji i w dupie mieli cala sytuacje z VATem w Polsce gdzie Skoda ma dosc dobra pozycje sprzedazy...

Zostało troche zalu ale najwazniesze jest to ze w koncu po 12 latach odciąłem pępowinę od Inter Auto i mam ich gleboko w d.......e!

Na duzy plus moge zaliczyc zaangażowanie kilku osob z SAP , kontakt, przeprosiny i dodatkowe obnizki.

_________________
BYŁA zamówiona FII 1,4 16V Elegance PLUS+ - A PRZYSZŁA ELEGANCE bez PLUSa w cenie PLUS

ODRADZAM SALON SKODY W KRAKOWIE NA ULICY KOCMYRZOWSKIEJ 1A i PANÓW JACKA S. i DANIELA P.

A NA ZAKOPIAŃSKIEJ 94 PANA JACKA Z. KTÓRY JEST LEPSZY OD STAŃCZYKA !


14.03.2014, 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
ORS_16V Krak napisał(a):
Zwolni sie jedno miejsce na auto, ja dzis dostałem telefon z SAP ze auto bedzie na 16 tydzien wiec zrezygnowałem bo brałem tylko dla Vatu a nie z piekna ktorego Fabia nie ma a oferowała w tej wersji dosc duzo i to był zakup kierowany rozsadkiem i finansami niz emocjami.

Teraz czekam z zona na FIII lub poszukamy czegos innego.

Czesi dali dupy bo popi...... terminy realizacji i w dupie mieli cala sytuacje z VATem w Polsce gdzie Skoda ma dosc dobra pozycje sprzedazy...

Zostało troche zalu ale najwazniesze jest to ze w koncu po 12 latach odciąłem pępowinę od Inter Auto i mam ich gleboko w d.......e!

Na duzy plus moge zaliczyc zaangażowanie kilku osob z SAP , kontakt, przeprosiny i dodatkowe obnizki.



ORS_16V Krak nie dziwie Ci się, że zrezygnowałeś, w zasadzie jedyna słuszna decyzja. W kwestii salonu, z którym miałeś umowę podpisaną mam podobne negatywne zdanie. Nie wiem : dlaczego wszyscy tak uparcie polecają zarówno ten salon i tego sprzedawcę (zacytuję "ODRADZAM SALON SKODY W KRAKOWIE NA ULICY KOCMYRZOWSKIEJ 1A i PANÓW JACKA S. i DANIELA P."), może oferty były dobre kiedyś, kiedy o klienta było ciężko, w epoce kryzysu, lecz ostatnio jakość świadczonych przez Nich usług jest bardzo niska. Nie wykazują ani woli walki o klienta ani po zakupie chęci współpracy czy to pomocy w przypadku "złego załatwienia sprawy". Na Forum Yeti również czytałem, że dali ciała.


14.03.2014, 22:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
rozmawiałem dzisiaj z salonem, niestety nic się nie zmieniło, auto do odbioru we wrześniu. Mam przesłać tylko pismo na @ salonu z rezygnacją oraz nr konta do zwrotu zaliczki.

w ten sposób zakończyłem swoją przygodę z kupnem nowego samochodu w tym roku, nie powiem, że nie jestem rozczarowany. Późną jesienią pewnie zacznę poszukiwania auta od początku, tak, żeby na wiosnę mieć nowe auto, jakiej marki będzie, to się dopiero okaże.

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


17.03.2014, 17:25
Zobacz profil WWW
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wiecznychlopiec, zeby nie popelnic tego bledu zamow auto pol roku wczesniej :D

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


17.03.2014, 21:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
krd napisał(a):
wiecznychlopiec, zeby nie popelnic tego bledu zamow auto pol roku wczesniej :D


gdybyś tak mi powiedział zimą popukałbym się w czoło i uśmiechnął, teraz nie jest mi już do śmiechu. Na pewno przy podpisywaniu kolejnej umowy wezmę pod uwagę tą sytuację.

nie mam nowej zabawki samochodu kupie sobie inną na poprawę humoru, najlepsze, że na komputer do nurkowania czekam już 2 miesiące i nie wiadomo ile poczekam... podobno też może być kilka miesięcy - również klęska urodzaju heh.

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


18.03.2014, 18:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.01.2014, 22:35
Lokalizacja: Kraków
Posty: 60
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Rok prod.: 2014
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wiecznychlopiec napisał(a):
krd napisał(a):
wiecznychlopiec, zeby nie popelnic tego bledu zamow auto pol roku wczesniej :D


gdybyś tak mi powiedział zimą popukałbym się w czoło i uśmiechnął, teraz nie jest mi już do śmiechu. Na pewno przy podpisywaniu kolejnej umowy wezmę pod uwagę tą sytuację.

nie mam nowej zabawki samochodu kupie sobie inną na poprawę humoru, najlepsze, że na komputer do nurkowania czekam już 2 miesiące i nie wiadomo ile poczekam... podobno też może być kilka miesięcy - również klęska urodzaju heh.


a co dokładnie zamowiles bo dzis rozmawialem z SAP i jest problem z multi kierownicami, kolami 14" i skrzyniami DSG, moze jest jakis element ktory blokuje produkcje i jego zmiana moze usprawnic produkcje i skrócić czas, zadzwon do salonu niech zadzwonia do pewnego Pana ktory jest odpowiedzialny za zamowienia ( wiecej danych moge podac na PW ) i dowiedza sie co doprowadzilo do takiege terminu

_________________
BYŁA zamówiona FII 1,4 16V Elegance PLUS+ - A PRZYSZŁA ELEGANCE bez PLUSa w cenie PLUS

ODRADZAM SALON SKODY W KRAKOWIE NA ULICY KOCMYRZOWSKIEJ 1A i PANÓW JACKA S. i DANIELA P.

A NA ZAKOPIAŃSKIEJ 94 PANA JACKA Z. KTÓRY JEST LEPSZY OD STAŃCZYKA !


18.03.2014, 22:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wybrane auto było w wersji najwyższej z katalogu (elegance +) czyli prawie ze wszystkimi bajerami, kombi 1,4 benzyna, skrzynia zwykła, tylko relingi, koło zapasowe i listwy, extra wynalazków nie brałem żadnych, w kolorze białym auto. Salon kontaktował się w sprawie auta z fabryką ale na razie nic nie wiedzą.

nie chcę auta w tańszej wersji bo takie stoją gotowe na parkingu do kupienia od ręki (ambition+ czy fresh - jest kilka na allegro), zdecydowałem się właśnie na taką wersję, wybór przemyślałem, odchorowałem, zapiłem i zrezygnowałem z innych zabawek. Nie chcę iść teraz na kompromis i kupić tańszego bo tylko takie są. Mój nick trochę określa mój charakter... 8) jestem obrażony jak dziecko na Skoda i tyle, che taki i koniec, żaden inny :mrgreen:

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


18.03.2014, 22:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.01.2014, 22:35
Lokalizacja: Kraków
Posty: 60
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Rok prod.: 2014
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wiecznychlopiec napisał(a):
wybrane auto było w wersji najwyższej z katalogu (elegance +) czyli prawie ze wszystkimi bajerami, kombi 1,4 benzyna, skrzynia zwykła, tylko relingi, koło zapasowe i listwy, extra wynalazków nie brałem żadnych, w kolorze białym auto. Salon kontaktował się w sprawie auta z fabryką ale na razie nic nie wiedzą.

nie chcę auta w tańszej wersji bo takie stoją gotowe na parkingu do kupienia od ręki (ambition+ czy fresh - jest kilka na allegro), zdecydowałem się właśnie na taką wersję, wybór przemyślałem, odchorowałem, zapiłem i zrezygnowałem z innych zabawek. Nie chcę iść teraz na kompromis i kupić tańszego bo tylko takie są. Mój nick trochę określa mój charakter... 8) jestem obrażony jak dziecko na Skoda i tyle, che taki i koniec, żaden inny :mrgreen:


to masz ten sam problem co ja bo mnie opóżniła multikierownica i z 13 tygodnia zrobił sie 16 tydzien dlatego odpuscilem zakup i cały VAT sie poszedł je...... rozmawiałem z osoba odpowiedzialna i nadal jest i bedzie problem z kierownicami..... ja czekam na FIII

P.S. Rozwala mnie taka sytuacja ze jeden element wpływa na termin, byłem gotów zapłacic za zwykla kierownice a czekac na dosłanie do ASO prawidłowej i wymiany ale takie cuda to tylko w bajkach

_________________
BYŁA zamówiona FII 1,4 16V Elegance PLUS+ - A PRZYSZŁA ELEGANCE bez PLUSa w cenie PLUS

ODRADZAM SALON SKODY W KRAKOWIE NA ULICY KOCMYRZOWSKIEJ 1A i PANÓW JACKA S. i DANIELA P.

A NA ZAKOPIAŃSKIEJ 94 PANA JACKA Z. KTÓRY JEST LEPSZY OD STAŃCZYKA !


19.03.2014, 11:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
ORS_16V Krak napisał(a):
i cały VAT sie poszedł je......



nikt nie broni ci odliczyć cały VAT od zakupy czy rat leasingowych czy odliczać cały VAT od benzyny po 1 kwietnia w samochodzie osobowym, musisz tylko spełnić określone ustawą wymagania aby móc to robić, inaczej możliwość odliczenia VAT'u jest tylko w 50%, a z benzyny dopiero od lipca 2015 w tych 50%. Mówimy cały czas o podatku VAT, w dochodowym nie tracisz 50%...

Pogadaj z księgową powinna być na czasie i wyjaśnić ci szczegóły, przepisy są gotowe na 1 kwietnia, są już odpowiednie rozporządzenia do nich, cześć jest podpisana, część nie, ale ustawa już tak.

to co robią salony to bełkot marketingowy i niedopowiedzenia z tym VAT'em

okienko 3 miesięczne było korzystne bo wymagania były inne, ogólnie mniej kombinacji aby odliczać 100% VATU, ale coś za coś, auto jest 4 osobowe, na granicy powinieneś stać w kolejce dla tirów i celnik ma prawo cie do takiej kolejki zawrócić itd. Auto jest ciężarowe ze wszelkimi komplikacjami tego faktu, również w prawie o ruchu drogowym, chociaż tam są zapisy o pojazdach do 3,5 tony i powyżej, są jednak zapisy o "samochodach osobowych" i "ciężarowych" - zgodnie z dowodem, popytaj kolegę policjanta jakie to niesie skutki ze sobą. To, że się generalnie nikt nie czepia bo w Polsce to norma to jedno, ale trzeba sobie zdawać sprawę z różnicy.

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


19.03.2014, 12:19
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 85  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL