Teraz jest 28.03.2024, 09:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
[F1] ogrzewanie +ciepło +regulacja 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post ogrzewanie +ciepło +regulacja
Witam,

Mam pytanie związane z ogrzewaniem. Fabia z klimą półautomatyczną.

Czy czujniki temperatury działają również przy wyłączonej klimatyzacji?

Problem jest następujący:
Przy ustawieniu pokrętła temperatury na min leci zimne powietrze (to jest akurat ok), natomiast po przestawieniu do pozycji np. 18 st. celsjusza wali gorąco jak w saunie. Po przekręceniu pokrętła na max w prawo jest równie gorąco (i to jest OK) po powrocie do pozycji 18 st. temperatura jest już OK (lekko ciepło). Na moje oko wygląda to tak, jakby klapka sterująca przepływem ciepło-zimno miała tylko dwa położenia - stawiam na uszkodzenie, ale bardzo bym chciał, żeby tak nie było...

CZy ktoś ma może podobny problem i poradził z nim sobie...??

POzdRO

Prauat


12.11.2006, 20:42
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Prauat napisał(a):
czy czujniki temperatury działają również przy wyłączonej klimatyzacji?

Tak, działają - jeśli chodzi o ogrzewanie to w pozycji 18*C auto daje tyle ciepła do nawiewów, żeby w kabinie było 18*C. Dlatego jak masz mocno wystudzoną kabinę to dmucha na max ciepłym do czasu kiedy kabina się nagrzeje do zadanej temp. a jak kabina już się ogrzeje to ilość ciepłego się zmniejsza (analogicznie przy klimatyzowaniu).
Zatem gorące powietrze z nawiewu na ustawieniu 18*C nie musi oznaczać awarii

Spróbuj poczekać na ustawieniu 18*C czy bez manipulowania po pewnym czasie (jak kabina się nagrzeje) temperatura nawiewu się zmniejszy.

Jeśli się nie zmniejszy to faktycznie może to być jakaś usterka.


12.11.2006, 20:50
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mam to samo - samochód z maja. Też się zastanawiałem czy jest to poprawna reakcja ogrzewania, ale muszę spróbować tego co kolega opisał powyżej i zobaczymy.

Wiesz coś w temacie mojego postu "gwarancja" - dzięki za info.


12.11.2006, 22:01

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
kros napisał(a):
Prauat napisał(a):
czy czujniki temperatury działają również przy wyłączonej klimatyzacji?

Tak, działają - jeśli chodzi o ogrzewanie to w pozycji 18*C auto daje tyle ciepła do nawiewów, żeby w kabinie było 18*C. Dlatego jak masz mocno wystudzoną kabinę to dmucha na max ciepłym do czasu kiedy kabina się nagrzeje do zadanej temp. a jak kabina już się ogrzeje to ilość ciepłego się zmniejsza (analogicznie przy klimatyzowaniu).
Zatem gorące powietrze z nawiewu na ustawieniu 18*C nie musi oznaczać awarii

Spróbuj poczekać na ustawieniu 18*C czy bez manipulowania po pewnym czasie (jak kabina się nagrzeje) temperatura nawiewu się zmniejszy.

Jeśli się nie zmniejszy to faktycznie może to być jakaś usterka.


Witam,
bardzo chciałbym, żeby nie było usterki, ale jak wytłumaczyć fakt, że po przekręceniu pokrętła temperatury na max i powrocie do 18*C z nawiewów leci chłodne powietrze. Dodam, że na ustawieniu MAX dmucha tylko ok, 5 sekund - kabina chyba nie ma szans się nagrzać w tak krótkim czasie.

POzdRO

Prauat


13.11.2006, 21:29

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Sprawdziłem, faktycznie na początku przy ustawionych 20 stopniach nadmuch grzeje jak szalony, ale po przejechaniu kilku kilometrów i nagrzaniu się środka auta nadmuch zmniejsza swoją temperature i trzyma ja tak jak chcemy

Pozdr


13.11.2006, 21:29
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Prauat napisał(a):
jak wytłumaczyć fakt, że po przekręceniu pokrętła temperatury na max i powrocie do 18*C z nawiewów leci chłodne powietrze. Dodam, że na ustawieniu MAX dmucha tylko ok, 5 sekund - kabina chyba nie ma szans się nagrzać w tak krótkim czasie.


No niestety nie mam na to wytłumaczenia, być może faktycznie coś się zepsuło. Wygląda na to jakby coś sie zawiesiło i dopiero skrajne położenie odblokowuje ???
Niestety nie wiem jak to działa...


13.11.2006, 22:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
mam to samo u siebie :( Zaczyna mnie to wk..., bo albo jest gorąco jak w tropiku, alebo musze jeździć z zimnym nadmuchem. Nie testowałem jeszcze metody z przełanczaniem na MAX, jutro sprawdze czy mam tak samo

PS. Mam klime półautomat, firmową Skody


13.11.2006, 23:56
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
szachu napisał(a):
Nie testowałem jeszcze metody z przełanczaniem na MAX, jutro sprawdze czy mam tak samo


ciekawi mnie czy udało się sprawdzić i jakie są wyniki tego badania :)

POzdRO

Prauat


15.11.2006, 23:38

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
Przeprasza, ze dopiero teraz odpowiadam :D, z tego co zdolalem zaobserwowac, to w moim przypadku nic nie daje prezelaczenia na MAX, nadal wali goracym (bardzo goracym) powietrzem :(.


16.11.2006, 09:16
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam wszystkich, od dziś jestem nowym użytkownikiem forum.
Mam podobny problem. Po pewnym czasie poprawnego działania na 18st zaczyna dmuchać gorącym jak na MAX. Nastawienie na chwilę (próbowałem nawet do 5 minut) na MAX i powrót do 18st nic nie daje. Próbowałem nawet włączać klimę, ale to też nie pomaga. Pomaga dopiero całkowite wyłączenie nawiewu na kilka minut (przy ustawieniu na MIN). Po ponownym włączeniu przez jakiś czas działa prawidłowo 18st. W serwisie przy przeglądzie powiedzieli mi, że w 'rejestrze' nie widzą błędów. Mówili, że może czymś blokowałem wylot nawiewu przy nogach pasażera, bo podobno tam jest jakiś czujnik. Oczywiście niczym nie blokowałem, ale może komuś coś to podpowie.
Pozdrawiam


04.01.2007, 10:34

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
a jak miales ustwiony nadmuch?? na szybe?? czy inaczej??

_________________
touran Obrazek


04.01.2007, 10:55
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Więc tak.
Oczywiście zdarzało się to w Fabii. Trzeba jechać na nastawy fabryczne !!! Koniecznie na gwarancji. Jeżeli nastawy fabryczne wyjdą bez zażutu, jeżeli to nie pomoże to będzie prawdopodobnie do wymiany silnik sterowania nadmuchu V68 (koszt części w serwisie około 360zł) albo V154 (koszt 420zł) albo co gorsze jeden i drugi !!!
I nie wierzyć w ściemnianie że zatkał pan wylot :fuck: albo zasłonił pan czujnik niech się pałuje albo pokaże ten czujnik. Czujniki sa w samej nagrzewnicy a dokładnie to czujnik G191, G192 i G263 aaaa.... jeszcze jest jeden czujnik obok włącznika AC na panelu włączniku nadmuchów (po zdjęciu klapki go widać) inteligentny serwisant powinien to wiedzieć.
Życzę udanych negocjacji i powodzenia.


04.01.2007, 11:28

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
ale gdyby padl ktorys z silniczkow powienien byc widoczny jakis blad po sprawdzeniu vag-iem.

_________________
touran Obrazek


04.01.2007, 11:42
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Niekoniecznie. Raz był taki przypadek nie wiem jakim sposobem ale pękła zębatka i był do dupy tak czy siak trzeba zobaczyć fizycznie. Jeżeli elektronika to żeczywiście VAG-iem lub VAS-em można to wykryć.


04.01.2007, 12:56

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nadmuch próbowałem na każdej pozycji. Na nogi nawet dłużej - żeby sprawdzić, czy w tym tekście o czujniku jest ziarno prawdy.
Mam nadzieję, że silniczki jednak działają, bo zasadniczo cały problem 'zdarza się', a nie występuje notorycznie. Przy najbliższej okazji zapytam w serwisie o te nastawy, ale gwarancja już minęła. Przez ponad 2 lata działało bez zarzutu.
Pozdrawiam


05.01.2007, 09:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL