Teraz jest 17.06.2024, 15:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Kropla oleju.. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05.02.2009, 12:06
Lokalizacja: Białystok
Posty: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Rok prod.: 2003
Województwo: podlaskie
Post Kropla oleju..
Witam..
Wzoraj wymieniłem olej.. Prosiłem też o sprawdzenie ukłądu wydechowego, a ścislej jego szczelności.. Mechanicy powiedzieli że ukłąd wydechowy jest szczelny.. Do czego zmierzam.. Któregoś razu po podniesieniu maski, krótko po uruchomieniu silnika zauważyłem że delikatnie unoszą się spaliny..zza silnika..
Powidziałem o tym mechaniorom, ale powiedzieli,że sprawdzili i wydech jest szczelny, i że zauważyliże na uszczelce pod głowicą jest delikatne sączenie...
Troche nabrałem do bani i dziś wstałem wyjechałem z garażu i zauważyłem plamkę (wielkości 5zł) na podłodze w garazu..
Czy to zbieg okoliczności.. nie wiem..
Zastanawiam się kiedy muszę zacząć się naprawdę martwić o tą głowicę i kiedy mam stwierdzić że trzeba ją zmieniać.. mechanior powiedział że jak bardziej zacznie się sączyć.. ale skąd ja mam wiedzieć kiedy nastąpi to obfitsze wysączanie.. Znacie jakies objawy tego "procederu"
Z góry dzięki za pomoc..
Pozdrawiam.. wszystkich FORUMOWICZÓW..


11.02.2009, 10:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.11.2008, 21:12
Lokalizacja: łódzkie
Posty: 590
Zdjęcia: 0
Podziękował: 9
Pomógł: 40

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Seat
Rok prod.: po liftingu
Województwo: łódzkie
Post 
A może to przy wymianie gdzieś rozlał sie olej na silnik - należałoby to sprawdzić.

Ale gdyby to była jednak uszczelka pod głowicą to przy delikatnym poceniu sie można by jeszcze troszke pojezdzić, kontrolujac poziom oleju na bagnecie!
Niemiej jednak powinno sie w miare szybko to naprawić.

_________________
Pozdrawiam
Paweł


11.02.2009, 12:45
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 05.02.2009, 12:06
Lokalizacja: Białystok
Posty: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Rok prod.: 2003
Województwo: podlaskie
Post 
Dzięki Paweł..
Przy wymianie oleju, raczej nic się nie rozlało..
Zaniepokoiło mnie to stwierdzenie mechanika że uszcelka pod głowicą trochę się "poci" no i po prostu nie wiem kiedy uznać ze to "pocenie" to już "choroba" a nie "dolegliwość"
Czy to "pocenie" nie wpływa na nic negatywnie?
Czy mozna z tym jeździć jeśli np. będzie to jedna kropla na dobe? i po prostu w razie czego dolac oleju.. ???
Pozdrawiam/..


11.02.2009, 13:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
Pocenie to tam gdzie uszczelka jest po prostu tłusta i można na tym jeżdzić i kontrolować to pocenie jak i stan oleju i nie grozi to zbytnio autku , natomiast jeśli olej sobie wypływa na silnik i go nam zasyfia to znak że trzeba brać się za wymianę uszczelki , wytrzyj szmatą do sucha to wtedy masz jak na dłoni co się dzieje i gdzie i jaka intensywność tego wypływu


11.02.2009, 14:47
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.02.2009, 12:06
Lokalizacja: Białystok
Posty: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Rok prod.: 2003
Województwo: podlaskie
Post 
Dzięki kika..
Postaram się to kontrolować, a jeśli przybierze większe rozmiary to będę zmuszony poniść kolejny wydatek..
Orientujecie się jakie są koszty takiej wymiany, bo rozumem że tu główne koszty to robota, sama uszczelka to pewnie niewielki koszt..
Pozdrawiam.. i dzięki za pomoc


11.02.2009, 14:52
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
wez dokladnie posprawdzaj skad to podcieka - i czy ta plamka pojawia sie caly czas

_________________
touran Obrazek


11.02.2009, 18:53
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.02.2009, 12:06
Lokalizacja: Białystok
Posty: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Rok prod.: 2003
Województwo: podlaskie
Post 
Dziś rano było coś też na parkingu, jakaś kropla,ale znacznie mniejsze niż wczoraj.. poza tym pogoda taka że ciężko wyczuć.. Dziś wieczorem wstawię swoją "panią" do garażu :mrgreen: zobaczymy czy "popuści". Byłem wczoraj jeszcze raz u tych mechaniorów od oleju.. mówili, zebym jeździł i kontrolował poziom oleju i płyn chłodniczy.. jego barwe i zapach oraz konsystencję.. bo jak z głowica będzie już naprawdę kiepsko to olej będzie się dostawał do zbiorniczka z płynem chłodniczym..
Także pojeździmy... zobaczymy..:)
POZDRAWIAM WSZYSTKICH POSIADACZY SKODY:)

[ Dodano: 2009-02-12, 08:02 ]
Pozdro marekk.. tego podcieku nie widać za bardzo.. nie wiem skąd się sączy,, ale wierząc mechanikom, a robię juz u nich auta od lat, to ta uszczelka się poci.. choć z drugiej strony.. jakoś przed wymianą oleju nie było tego skraplania.. a może było tylko ja tego nie zauważałem.. nie wiem.. zobaczę jak sytuacja się rozwinie..

[ Dodano: 2009-02-13, 09:05 ]
Witam wszystkich..
No nie wiem co z tym olejem..
Dziś po nocy w garażu nie było ani kropelki na podłodze..
Będę dalej obserwował sytuację, ale myślę że przy uzupełnianiu oleju trochę mechaniorom pociekło.. na dolną osłonę pod silnikiem.. i uwalniało się powoli kroplami na ziemię..
Ale to tylko moje przypuszczenia...
Pozdrawiam.. :aniolek"


12.02.2009, 07:59
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL