Teraz jest 03.05.2024, 06:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F1] Problem z odpalaniem 1.9 TDI kod silnika ATD 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21.06.2010, 20:53
Posty: 136
Podziękował: 3
Pomógł: 4

Województwo: łódzkie
Post Re: Problem z odpalaniem 1.9 TDI kod silnika ATD
Mam podobne problemy jak wyżej opisano.

Fabia miała co raz częściej problem odpalić. Zdarzało się, że po wysprzegleniu gasła w trakcie jazdy. Ostatni w ogóle nie chciała już odpalać. Co ciekawe po 10 dniach stania u mechaniora odpaliła i po 2-3km znów kaput.

Serwis stwierdził zapowietrzanie się układu paliwowego i wina zrzuca na kończące się pompowtryski. Gość z serwisu stwierdził, że też słychać jakby pompa z baku zaciągała powietrza trochę. Rzekomo ma pewien charakterystyczny dźwięk. Według niego dawki na cylinder na poziomie -0.54, 1.03, -0.42, -0.09 są dalekie od prawidłowych i że 2 pompowtrywskiwacz zaraz padnie. Trochę dziwne bo auto śmiga jak głupie jak działa a zakres dawek wynosi od -2.8 do 2.8 więc nie jest chyba źle. Winę na zapowietrzanie się zwala na uszczelkę pompki a wszystkie uszczelniacze były wymieniane rok temu.

Inna przyczyna - po wymianie EGR nadal chyba nie ma podciśnienia bo auto odpala ale jak jest wypięta rurka podciśnienia. Stwierdzili, że padnięty sterownik.

Podsumowując - zacząć od sterownika EGR? Czy to będzie ta część ze zdjęcia? (wiem to 1.4 ale chodzi o ten mały pierdolniczek z przewodami)

Obrazek

Według mnie diagnoza z pompkami jest błędna i gdzie indziej szukał bym problemu z zapowietrzaniem. Może pompa w baku? Vacupompa jest nowiutka.

_________________
1.9 TDI Elegance
1.9 TDI Ambient


22.10.2016, 18:58
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL