Teraz jest 17.06.2024, 14:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Fabia SDI 2001 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 01.05.2009, 11:57
Posty: 19
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post Fabia SDI 2001
Witam wszystkich posiadaczy Fabii,

Jestem świeżo "upieczonym" właścicielem Skody Fabii SDI 2001 w wersji Combi.

Zatem mam pytanie do uzytkowników właśnie takich aut: jakie są wasze opinie, na co uważać, co się psuje, jakie niezbędne czynności wykonać zaraz po zakupie (wymiany których części itp. ) Moje auto jest sprowadzone i ma przebieg 95500.

Proszę też o podesłanie instrukcji,manuali, książek napraw itp.

Dziękuję i pozdrawiam

Jacek

_________________
Fabia SDI 2001


01.05.2009, 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.03.2008, 19:11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 27
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Rok prod.: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Witaj.

Ogólnie autko nie sprawia problemów i dzielnie znosi trudy podróżowania po polskich drogach. Na początek do wymiany to: pasek rozrządu, rolki napinająca i prowadząca oraz pompa wody - chociaż masz bardzo mały przebieg jak na ten rocznik - to może pompa jest jeszcze ok, wymiana oleju wraz z filtrem, filtr powietrza i przeciwpyłkowy.
Więcej informacji znajdziesz w już istniejących wątkach - a jest ich sporo.
Typowe bolączki Fabii to nasiąkająca wodą wiązka elektryczna, przeciekające drzwi, szybko zużywające się elementy gumowe zawieszenia. Kupując wersję SDI - zapewne jesteś świadomy że ten silnik jest mało dynamiczny - za to ma mniej rzeczy do zepsucia - brak turbiny, spalanie podobnie jak TDI.
pozdrowionka.

_________________
Marcin


01.05.2009, 12:25
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jestem użytkownikiem fabia SDI 2001r od roku. Aktualnie na licznik 190 tys. Przez rok jak zakupiłem samochodzik wymieniłem pompę wspomagania która trochę kosztowała. Poza tym standardowe wymiana rozrządu +pompa,standardowe filtry, wymieniłem tarcze hamulcowe klocki. Jestem bardzo zadowolony z zakupu tym bardziej ze codziennie do pracy ok 100 km smigam. Spalanie ok 4 l. Dla mnie i dla rodziny fabia kombi to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie za niewielkie pieniądze.


02.05.2009, 08:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL