Teraz jest 03.10.2022, 23:29

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Szybkie zużycie rozrządu fabia 1.2 tsi 86 KM 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2012
Województwo: wielkopolskie
Post Szybkie zużycie rozrządu fabia 1.2 tsi 86 KM
Mam pewną sugestię dla użytkowników silnika CBZA z okolicy 2012 z rozrządem na łańcuszku. Znany jest problem szybko zużywającego się rozrządu i klekotania łańcuszka na wolnych lub niskich obrotach. Ja wymieniłem cały kmplet naprawczy wraz z łańcuszkiem napędu pompy olejowej który też hałasował. Po tej wymianie która miała miejsce 40tys km temu myślałem że będę miał spokój na jakieś 100tys km. Ale już po tych 40tys km łańcuszek znów zaczął dzwonić... I to okropnie. Mechanicy z którymi rozmawiałem sugerowali pilna wymianę całego kompletu naprawczego za kupę kasy (choć sam komplet nie jest aż tak drogi, w necie można znaleźć po 450 PLN). Po lekturze internetu uparlem się jednak ze zrobię tylko wymianę napinacza ( koszt materiału 250 PLN oryginał i 100 PLN robocizna). Zatem wielokrotnie taniej. Kupiłem ten oryginalny, czarny napinacz, ten z końcówką numeru na literze "F". Mechanika poprosiłem o wymianę. Był zdziwiony, mówił że za chwilę będziemy ponownie robić rozrząd. Na szczęście okazało się że wymiana tylko napinacza całkowicie rozwiązała problem. Polecam to pod rozwagę przy waszych walkach z rozrządem w tym aucie! Pozdro.

Niżej 2 podpisani użytkownicy dziękują Michalgo2 za ten post:
koleś, pepe3
06.09.2022, 11:52
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ]