Teraz jest 08.05.2024, 08:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F1] Trze z tyłu podczas hamowania 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Trze z tyłu podczas hamowania
Witam!
Od 2 dni coś mi trze z tyłu podczas hamowania. Czyżby się już szczęki hamulcowe wytarły? Auto ma przejechane ok 54 000km i jeszcze nic nie wymieniałem. Zastanawia mnie tylko to, że to się dzieje z tyłu.... Według mnie to pierw sie powinny wytrzeć na przodzie klocki hamulcowe. Sprawdzałem ostatnio stan przednich klocków to są w b.dobrym stanie. Czy ktoś miał podobną sytuacje?
Pozdrawiam


05.01.2006, 22:04

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
/Zdejmij koło odkreć pokrywę bęban i zobacz okłądziny :!:
To zajmie ci parenaście min i masz sprawę jasną ...

Powodzenia.


06.01.2006, 07:43

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Szczęki sie nie skończyły tylko prawdopodobnie trzeba oczyścić bebny z rdzy i innych smieci.
Pewnie ASO tam nigdy nie zaglądało, choc powinni przy przeglądzie rozkrecić i przeczyścic ale im sie z reguły nie chce tego robić, bo po co się przemęczać.


06.01.2006, 08:01

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
McsEb napisał(a):
Szczęki sie nie skończyły tylko prawdopodobnie trzeba oczyścić bebny z rdzy i innych smieci.
Pewnie ASO tam nigdy nie zaglądało, choc powinni przy przeglądzie rozkrecić i przeczyścic ale im sie z reguły nie chce tego robić, bo po co się przemęczać.


To całkiem możliwe że trzeba przeczyścić. W ASO sprawdzali na przeglądzie tylko lewą strone z tyłu, prawej nie ruszali. A tu właśnie prawa strona obciera. Niebawem pojde rozkręcić bebny i sie wszystko wyjaśni...
PS. Potrzebne będą mi jakieś specjalistyczne klucze? Z tego co wiem to młotek i wkrętak krzyżakowy, ale czy coś jeszcze? Bo autko stoi pod blokiem więc nie wiem czy sie zabierać za to teraz....
Pozdros! :)

[ Dodano: 2006-01-08, 22:15 ]
McsEb miałeś racje... Trzeba było przeczyścić. ASO dała ciała na całej linii. Szybko z tym uporałem i musze powiedzieć że nawet lepiej mi ręczny trzyma i w ogóle lepsze hamowanie.

Pozdro! :D


06.01.2006, 10:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL