Teraz jest 28.03.2024, 16:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
[F1] KU PRZESTRODZE DLA UŻYTKOWNIKÓW FABI ROK PRODUKCJI 2000-2001 
Autor Wiadomość
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post KU PRZESTRODZE DLA UŻYTKOWNIKÓW FABI ROK PRODUKCJI 2000-2001
KU PRZESTRODZE DLA UŻYTKOWNIKÓW FABI ROK PRODUKCJI 2000-2001

A teraz ku przestrodze , vag-com 311 i 409 oraz Polski vag 4.9 nie skanujcie w/w vagami Airbag-ów bo uwalicie sterownik ( nr. ster. 6Q0 909 605 A , 6Q0 909 605 , 6Q0 909 605 H)

PONIŻEJ CYTAT KOLEGI witek_77

witek_77 napisał(a):
ibiza też je miała. Cała grupa je dostała. Na ROSS-TECHu jest info o tym. W teorii VCDS-lite nie uwala ich, ale to i tak ryzyko. Ja jak podłączałem kiedyś nie pamiętam, ale chyba właśnie 311.2n to wywalił mi komunikat ostrzegawczy o tym, że można sterownik uszkodzić. Dlatego poduchy pomijałem, aż do momentu jak wyciągnąłem liczniki na podłączonym akumulatorze i wywaliło mi błąd do każdego sterownika w samochodzie :| Wtedy postanowiłem, że nic nie tracę bo i tak poduchy świecą a nie chciało mi się tunelu odkręcać żeby numerki odczytać. Okazało się, że mam poprawiony sterownik :D

o proszę tutaj znalazłem dokładną informację

Cytuj:
Istnieje możliwość zablokowania sterownika w VW Golf, Jetta, Bora, Beetle oraz w modelach Seata i Skody z roczników 2000 i 2001 !!!
Próba połączenia za pomocą programu (lub innego urządzenia diagnostycznego) ze sterownikiem Airbag (lub uruchomienie funkcji auto detekcji sterownika) w w/w samochodach może spowodować jego zablokowanie. Objawia się to zapisaniem w pamięci sterownika kodu błędu nr 65535 (oznaczającym uszkodzenie sterownika) oraz zaświeceniem na stałe kontrolki ostrzegawczej Airbag. Problem ten występuje tylko w samochodach wyposażonych w sterowniki o numerze 6Q0 909 605 A oraz 6Q0 909 605.
Aby uniknąć kłopotów należy przed próbą połączenia ze sterownikiem Airbag sprawdzić jego numer zapisany na obudowie. Jeśli numer ten jest identyczny z powyższym jest duże prawdopodobieństwo uszkodzenia. W przeciwnym przypadku można bezpiecznie przeprowadzić diagnostykę. Problem ten może być spowodowany błędem w oprogramowaniu sterownika, czego dowodem może być fakt wycofania go ze sprzedaży i zastąpienie go sterownikiem o numerze 1C0 909 605 A, który jest pozbawiony defektu.
Jeśli w wyżej wymienionych modelach samochodów, z roku 2000 i 2001, nie świeci się kontrolka Airbag to najlepiej nie łączyć się z tym sterownikiem ani nie wykonywać auto detekcji sterownika.



Tutaj problemy kolegi piotrek v6 i sposób na uwalony ster.

piotrek v6 napisał(a):
Witam,
Tak jak pisal kolega Polski Vag 4.9 przy probie polaczenia z poduszkami uwala sterownik;
Ponizej moje problemy z tym zwiazane
viewtopic.php?f=2&t=19584
PS Co plecacie zamiast VAGA?


05.01.2014, 13:17
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 05.05.2017, 14:29
Posty: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AME-1.4 8V 68KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Samochód: Fabia I
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post Re: KU PRZESTRODZE DLA UŻYTKOWNIKÓW FABI ROK PRODUKCJI 2000-
Może przyda się komuś... ja również popełniłem ten błąd...

Sterownik wymontowałem i wysłałem do użytkownika agrala z forum.vwgolf.pl. We wtorek wysłałem, w piątek odebrałem przesyłkę z naprawionym sterownikiem. Dziś zamontowałem, wszystko działa jak należy. Koszt 73 zł + koszt wysylki z mojej strony.

Zdecydowanie polecam użytkowanika agrala. :bravo:


27.04.2019, 09:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL