Teraz jest 03.05.2024, 02:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F3] Doposażenie/kodowanie komp/temp F3 biedowóz 
Autor Wiadomość
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Doposażenie/kodowanie komp/temp F3 biedowóz
No i kupa. Pusto. Piotrek zaraz ci napiszę na PW. Manetki już przełożone. Do wpięcia pinów nie trzeba na szczęście kierownicy demontować także poskładałem i czekam na ciebie. Swoją drogą to pin1 z limitera ma jakieś odpowiednie miejsce w skrzynce bezpiecznikowej czy po prostu szukać czegoś z + po stacyjce ?

W ogóle to zmieniłem kodowanie licznika tj., bajt 1 z 20 (00100000) na 15 (00010101). Szesnastkowe bo mam w domu tylko autocoma no i metoda prób i błędów aktywowało się ładnie ruszanie wskazówkami i temperatura zjechała na niższe pole a w tym duzym pokazuje zasięg. Czyli idealnie jest. Ktoś ma rozpiskę który bit jest za co odpowiedzialny w 1szym bajcie w licznikach ? Na szesnastkowy sobie policzę sam. Znalazłem coś z rapida, ale pisze, że bit 0 odpowiedzialny jest za "BREAKPAD WARNING" cokolwiek to znaczy. Wg moich obserwacji i wyliczeń załączyłem sobie komputer pokładowy, ruch wskazówek i chyba zostawiłem pasy :) Wiem, że muszę jeszcze w centralnej elektryce w bajcie 20 zmienić kilka bitów. Chyba, że ktoś ma gotowe bajty z F3 ze wskazówkami latającymi i komputerem pokładowym ? Potrzebuję bajt 1 z liczników (to co w okienku wpisane bo to kod szesnastkowy) i bajt 20 z centralnej elektryki (ktoś miał D7 w rapidzie z kompem, ale nie wiem co jest jeszcze w tym bajcie oprócz obsługi manetki kompa)

edit: Przeliczyłem obecny 20 bajt w elektryce na bity, dodałem te potrzebne do aktywacji kompa i zrobiłem na szesnastkowy. Przyjęło go.

edit2: dzisiaj pogrzebałem VCDSem i wyszło na to, że dobrze przeliczyłem 1 bajt w liczniku i 15 jest poprawną wartością. W elektryce bajt 20 również dobrze przeliczyłem. VCDS zweryfikował moją wiedzę z technikum :) Zrobiłem jeszcze kilka pierdołek typu ruszanie pod górkę, automatyczne ryglowanie. Poległem na coming home/leaving home. Nie ma halogenów tylko zwykłe. Wiek toś jak to ogarnąc na zwykłe lampy czy trzeba tez ten nieszczęsny kod jak do tempomatu ?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Obrazek


06.01.2022, 17:21
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Doposażenie/kodowanie komp/temp F3 biedowóz
Dziś był ten moment w którym znalazłem troszkę czasu i wpiąłem kabelki z komputera do wtyczek. Wszystko ładnie zaczęło działać. To co zakodowałem było poprawne jak się okazuje. Doszła temp płynu, prędkość i reszta standardowych wskazań. Zastanawia mnie tylko to, że doszła również pozycja ze speedlimitera. Czy to znaczy, że jest on "dokodowany" w tym module i wystarczy pospinać kabelki ? Dzisiaj nie miałem na nie już czasu, ale zastanawia mnie ta pozycja aktywna w liczniku. Skończę z łazienką robić i pospinam to pieroństwo i dam znać.

_________________
Obrazek


11.02.2022, 20:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL