Teraz jest 27.04.2024, 11:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Odwołanie od wyroku sądu ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 22.01.2011, 09:44
Lokalizacja: Orneta
Posty: 139
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Odwołanie od wyroku sądu ?
Witam. W święta miałem nieprzyjemną sytuację z niebieskimi, otóż zatrzymali mnie na mieście po dyskotece i wykryli zawartość alkoholu, dokładnie 0,17 czyli jest to wykroczenie.W drugim pomiarze skala opadała na 0,15. No i oczywiście była laweta i zatrzymane prawko;( Poddałem się dobrowolnie karze i zaproponowano mi na 6miesięcy zabranie prawka i 700zł grzywny.
Za dwa tyg mam sprawę czy sąd to przyjmie. Moje pytanie brzmi Na jakich warunkach można odwołać się od wyroku (dodatkowe koszty itp). Prawka potrzebuję bo musze dojeżdżać do szkoły i pracy, wiem że zrobiłem idiotycznie bo na co dzień w ogóle nie pije bo nie mam na to czasu i to był ten jeden felerny raz. Jeśli ktoś miał podobny przypadek to odp bo znam przypadki kiedy odwołanie było przyjęte ale nie wiem na jakich zasadach. Jeśli ktoś ma pisać głupoty albo nie ma pojęcia o prawie karnym to niech sobie daruje. Pozdrawiam i z góry dzięki


19.04.2012, 15:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2009, 09:24
Lokalizacja: Kalisz
Posty: 399
Podziękował: 6
Pomógł: 5

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: MZK - 5b.
Rok prod.: 2008
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Odwołanie od wyroku sądu ?
Skoro poddałeś się dobrowolnie karze /czyli dogadałeś się z prokuratorem/ to taki będzie wyrok. Od czego chcesz się odwoływać?

_________________
Pozdrawiam! Marek


19.04.2012, 15:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Odwołanie od wyroku sądu ?
To, co wychodzi na alkomacie w wydychanym powietrzu mnoży się 2x i wtedy są promile. Więc podczas pierwszego pomiaru miałeś 0,34 promila, a podczas drugiego 0,3. Jest to wykroczenie. Jeśli się przyznałeś, możesz zapomnieć o jakimkolwiek odwołaniu.

Co innego, gdyby była batalia o niesprawny alkomat, mój przyjaciel miał kiedyś taką jazdę, zresztą ze mną w roli pasażera i śwadka. :mrgreen: Od tygodnia nic nie pił, na kontroli wyszło mu prawie promil, więc pojechali na badanie krwi. Tam oczywiście 0,00. Sprawa i tak trafiła do sądu, na ten czas prawo jazdy zatrzymane, ale sąd orzekł, że pomiar krwi jest bardziej miarodajny i jeszcze na jakimś minimalnym odszkodowaniu się skończyło. :) No ale wtedy na miliard procent byliśmy pewni, że nic nie pił.

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


19.04.2012, 16:44
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.01.2011, 09:44
Lokalizacja: Orneta
Posty: 139
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Odwołanie od wyroku sądu ?
Sprawa wygląda tak że po całej akcji idzie się na komende i policjant drogówki proponuje kare po zapoznaniu się ze statusem oskarżonego (sytuacja rodzinna i materialna) no i to idzie do sądu który w większości przyjmuje tą karę. No i właśnie od wyroku sądu jest 7 dni na odwołanie bo mam to na piśmie nawet. Tylko właśnie po to pytam bo niewiem czy nawet mimo potwierdzonego uzasadnienia odwołania coś to da. Znajomemu przyjęli odwołanie ze względu że jest jedynym żywicielem rodziny i to 1 wykroczenie.Myślałem że ktoś może wie czy sa jakieś koszty związane z odwołaniem bo spróbować zawsze można takkmi się wydaje..


19.04.2012, 19:51
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Odwołanie od wyroku sądu ?
Po mojemu, jeżeli masz czarno na białym, że możesz się odwołać, to zrób to. W najgorszym wypadku odwołanie zostanie odrzucone więc niczym nie ryzykujesz (dodatkowych opłat nie będzie, za co?). Wg mnie szanse na wcześniejsze odzyskanie prawka masz raczej niewielkie (prędzej na zmniejszenie kary finansowej, ale to moje subiektywne zdanie).

_________________
Obrazek


19.04.2012, 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.12.2010, 10:00
Lokalizacja: Pisz
Posty: 1459
Podziękował: 11
Pomógł: 51

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: Fabia 2 FL Combi wersja Comfort + opcjonalne
Rok prod.: 2011
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Odwołanie od wyroku sądu ?
odwołanie może skończyć się również wyższym "wyrokiem", czyli większą karą finansową jak i dłuższym odebraniem prawa jazdy. Taka trochę obosieczna ta sprawa z odwołaniem.

_________________
==============OGŁOSZENIA PARAFIALNE==============
aktualne zdjęcia fabki:
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?p=200348#p200348


26.04.2012, 09:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL