Teraz jest 16.05.2024, 04:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Przynitowane tablice rejestracyjne a utrata gwarancji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 08.01.2008, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Posty: 59
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia Active Combi
Województwo: małopolskie
Post Przynitowane tablice rejestracyjne a utrata gwarancji
Jak zapewne wielu z Was wiadomo, zdarza się, że z samochodu giną blachy. Jednym ze sposobów na zniechęcenie złodzieja jest przynitowanie rejestracji. I teraz pytanie:

- czy przynitowanie rejestracji przedniej może spowodować utratę gwarancji na Fabkę? Zakładam, że nity wchodzą idealnie w miejsca po śrubach mocujących ramkę do zderzaka. Poza tym zderzak jest z tworzywa sztucznego, jak niby obecność nitu może wpłynąć na cokolwiek? Przecież nie zapoczątkuje to ogniska korozji ;)

Tylnej nawet nie zamierzam ruszać. Musiałbym trafić dokładnie w otwory w klapie, a z blachą nie będę się przecież bawił. Zwłaszcza, że tylna klapa lubi rdzewieć.

Przy odbiorze wozu z salonu spytałem o to doradcę/sprzedawcę. Padła odpowiedź, że "tak, to grozi utratą gwarancji". Ale kiedy spytałem, czy przykręcenie przewierconej rejestracji to spowoduje, usłyszałem "nie". I jestem w kropce. No bez jaj, gwarancja ma zależeć od rodzaju zastosowanego połączenia (rozłączne lub nie)? A przynitować przednią chcę, ponieważ mam złe doświadczenia w tym kierunku. Jakieś jełopki dmuchnęły mi obie tablice rejestracyjne latem w zeszłym roku. Musiałem dymać przez całą Polskę na robionych kartonowych...
Przynajmniej nie straciłbym dwóch naraz.

Jakie jest Wasze zdanie?

_________________
Obrazek

=="When you're pushed… Killing's as easy as breathing."==


30.04.2008, 21:46
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post 
Jak zwykle doradca/sprzedawca słyszał że dzwonią tylko nie wie w którym kościele.Bodajże Francuzi mają właśnie tak przymocowane tablice,i co tracą gwarancję .


02.05.2008, 17:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.01.2008, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Posty: 59
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia Active Combi
Województwo: małopolskie
Post 
Tyle, że tu jest Polska :) A jak wygląda u nas zapis warunków gwarancji, to chyba wiadomo - dlatego właśnie wolę się upewnić.
Zresztą, żeby było ciekawiej, spotkałem się z wypowiedziami osób, do których drogówka miała "ale" za przewiercone w tablicach otwory.

Jasne, że wg mnie to nie powinno mieć żadnego wpływu na gwarancję. No, może na sam zderzak - niech tam. Ale nie chciałbym stracić gwarancji na cały wóz. Pytanie tylko, co na to ASO? Może ktoś inny się już zetknął z takim problemem?

W każdym razie - dzięki za zainteresowanie tematem.

Ech, chyba złożę podanie o pracę do salonu Skody i dowiem się od środka... ;)

_________________
Obrazek

=="When you're pushed… Killing's as easy as breathing."==


02.05.2008, 20:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
Od wyjazdu z salonu w 2004 roku stwierdziłem ze podstawa plus ramka z przodu żle wygląda za grubo i ramke wywaliłem i dałem tablice na śruby i nikt jeszcze się do tego nie doczepił więc czy na śrubę czy nit na to samo wychodzi , kupowałem w innym salonie a na naprawy jechałem tam gdzie bliżej i wymieniali ramkę ze swoim LOGO i nikt się nie doczepił że z przodu nie mam ramki wymienili tylko tył


02.05.2008, 21:19
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post 
Ramka to jedynie bajer,aż muszę sprawdzić jak w kodeksie stoi.

[ Dodano: 2008-05-04, 20:20 ]
I nie ma nic n/t mocowania tablic.


04.05.2008, 18:43
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja bym Ci polecał zmienić ASO. Z pacanami nie rozmawiać. A super fachowców prosić o opinie na piśmie. Niech umotywują czemu NIT jest gorszy od śruby w plastikowym zderzaku?? Co na to gwarant skoro tak czy siak "uszkadzamy" powłokę lakierniczą.
ASO to jeden z takich dziwnych tworów koncernów samochodwych który NIC dziwnego nie widzi w pracy auta... do momentu minięcia gwarancji. Po tym magicznym terminie następuje się wysyp usterek w aucie - TTTM zostaję zastąpiony " DO WYMIANY NASTĘPUJĄCE CZĘŚCI:..."


05.05.2008, 20:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.01.2008, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Posty: 59
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia Active Combi
Województwo: małopolskie
Post 
tomek-u - w kodeksie jest jedynie, że tablice mają być przymocowane w sposób trwały (nawiasem mówiąc - w przypadku zwykłej ramki ładne mi "trwale... ;) ). Po prostu spotkałem wypowiedzi osób, którym drogówka robiła problemy z tego powodu. Osobiście podejrzewam, że na takiej samej podstawie jak w przypadku braku apteczki w samochodzie (jedynie zalecana, nie obowiązkowa...) - cóż. Taki folklor. Jak już wspominałem wcześniej - miałem sytuację, kiedy straciłem obie tablice rejestracyjne (siedziały tylko w ramkach). Podróż przez całą Polskę na samoróbkach nie jest przyjemna. Naprawdę upierdliwy policaj miał przecież prawo posłać mnie na lawetę.

darecki - Ty to wiesz, ja to wiem i w razie czego wykłócałbym się z nimi. Ale miło wiedzieć, że inne osoby myślą podobnie co do ewentualności odrzucenia gwarancji z powodu nitów.

ASO => A Skubańcy Oszwabili (klienta)....

;)

_________________
Obrazek

=="When you're pushed… Killing's as easy as breathing."==


05.05.2008, 20:54
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.05.2007, 20:41
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 179
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
te nity można porównać do uszkodzenia powłoki lakieru na skutek uderzenia kamykiem, który wyskoczył z pod jadącej ciężarówki tu też musielibyśmy stracić gwarancje na samochód. przecież to uszkodzenie mechaniczne

_________________
prelude 2.3 + fabia


09.05.2008, 07:33
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.05.2008, 22:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 80
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Moonstorm napisał(a):
tomek-u - w kodeksie jest jedynie, że tablice mają być przymocowane w sposób trwały (...)Po prostu spotkałem wypowiedzi osób, którym drogówka robiła problemy z tego powodu. Osobiście podejrzewam, że na takiej samej podstawie jak w przypadku braku apteczki w samochodzie (...)

Niestety gliniarze mogą się przyczepić, że tablice są przynitowane lub przykręcone, ponieważ ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 lipca 2002 r.
w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (Dz. z 2002r. Nr 133 poz. 1123 z późn. zmianami) mówi:
Cytuj:
§ 18. 1. Numer rejestracyjny pojazdu stanowią litery i cyfry (cyfra) umieszczone na tablicy.
2. Każdemu pojazdowi przypisuje się jeden numer rejestracyjny.
3. Na tablicy zwyczajnej jest wytłoczony numer rejestracyjny barwy czarnej na białym tle, składający się z wyróżnika województwa, wyróżnika powiatu i wyróżnika pojazdu.
4. Na tablicy indywidualnej jest wytłoczony numer rejestracyjny barwy czarnej na białym tle, składający się z wyróżnika województwa i indywidualnego wyróżnika pojazdu.
5. Na tablicy zabytkowej jest wytłoczony numer rejestracyjny barwy czarnej na żółtym tle, składający się z wyróżnika województwa, wyróżnika powiatu i wyróżnika pojazdu, oraz symbol pojazdu zabytkowego.
6. Na tablicy tymczasowej jest wytłoczony numer rejestracyjny barwy czerwonej na białym tle, składający się z wyróżnika województwa oraz wyróżnika pojazdu.
7. Na tablicy tymczasowej badawczej jest wytłoczony numer rejestracyjny barwy czerwonej na białym tle, składający się z wyróżnika województwa, wyróżnika pojazdu oraz wyróżnika określającego przeznaczenie tablicy.
8. Na tablicy dyplomatycznej jest wytłoczony numer rejestracyjny barwy białej na niebieskim tle, składający się z wyróżnika województwa i wyróżnika pojazdu.
§ 19. 1. Każda tablica posiada dodatkowo na niebieskim tle symbol barw Rzeczypospolitej Polskiej i litery "PL" barwy białej. Wymóg ten nie dotyczy tablic (tablicy) dyplomatycznych.
2. Na tablicach w miejscu do tego przeznaczonym znajduje się znak legalizacyjny zgodny z przepisami w sprawie legalizacji tablic rejestracyjnych.


§ 20. Na tablicach nie mogą być umieszczane inne oznaczenia niż te, o których mowa w § 18 i 19.

i gliniarze uznają, że nity lub śruby to są inne znaki, których umieszczać nie wolno.
Sam nie mam przynitowanych, ale zamierzam to zrobić i pomaluje nity na biało, żeby nie było ich widać :mrgreen:

_________________
Obrazek


27.05.2008, 20:06
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.01.2008, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Posty: 59
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia Active Combi
Województwo: małopolskie
Post 
Cóż. Mimo wątpliwości przynitowałem wczoraj przednią blachę i... Będę czekał na efekty. Oczywiście w razie "ciekawych" przypadków podzielę się z Wami opisami sytuacji :)

_________________
Obrazek

=="When you're pushed… Killing's as easy as breathing."==


06.06.2008, 08:11
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.05.2008, 14:28
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 25
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2008
Województwo: pomorskie
Post 
Witam,
Miałem w poprzednich samochodach blachy przykręcone śrubami (z przodu przez ramkę, z tyły bezpośrednio do klapy) i żaden gliniarz się nigdy do tego nie doczepił. Nie wiem co prawda jak z gwarancją - sprawa dyskusyjna (najlepiej zlecić to ASO?) ale zgodne z prawem to jest. A nawet zalecane - sam słyszałem jak jakiś policmajster zalecał przykręcanie do karoserii żeby zapobiec łatwej kradzieży.
Sam zamierzam przykręcić ale najpierw upewnię się w ASO (nowe autko) co oni NATO.

_________________
Pzdr.
T.


06.06.2008, 09:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.05.2008, 22:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 80
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Zgodne z prawem to nie jest, bo nie można umieszczać jakichkolwiek znaków na tablicach rej. Jedni gliniarze nie zwracają na to uwagi, a inni jak chcą koniecznie uwalić gościa to się do tego doczepią.

_________________
Obrazek


06.06.2008, 20:39
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.05.2008, 14:28
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 25
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2008
Województwo: pomorskie
Post 
khain napisał(a):
Zgodne z prawem to nie jest, bo nie można umieszczać jakichkolwiek znaków na tablicach rej.


Śruba/gwóźdź/nit przyczepiający tablicę do pojazdu jest "znakiem"? Jest to element łączący z podłożem/pojazdem nie posiadający elementów "znaku".
Wg. wykładni słownikowej (Słownik Języka Polskiego) :
znak:
1. «kształt, któremu przypisuje się określone znaczenie»
2. «dźwięk, spojrzenie, gest itp. służący do przekazania informacji»
3. «dowód, oznaka czegoś»
4. «fakt interpretowany jako zapowiedź czegoś»
5. «ślad pozostawiony przez coś»
6. daw. «herb lub chorągiew z herbem»
Jak wywalisz ten nit lub wykręcisz śrubę to pozostanie niewątpliwie znak. Pytanie czy umieszczony? Jak robal się rozbije tak że go zmyć nie można myjką ciśnieniową to też jest to "umieszczanie znaku"? ;)
Naukę o znakach nazywa się semiotyką lub semiologią.

_________________
Pzdr.
T.


07.06.2008, 08:34
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.05.2008, 22:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 80
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Ja tylko mówię jak niektórzy gliniarze do tego podchodzą. Ja mam przynitowane i mam nadzieję, że są jeszcze normalni gliniarze.

Z resztą nit ma przypisane określone znaczenie - kropka.

_________________
Obrazek


07.06.2008, 08:55
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post 
Idąc takim tokiem rozumowania to wszelkie robactwo rozbijające się o tablice też pozostawia znaki-paranoja!!!!! :blowup:


09.06.2008, 09:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL