Teraz jest 15.06.2024, 22:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Mapy do nawigacji GPS 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Lapidarious napisał(a):
czy można aktualizować mapę w Miomap i przez jaki czas od zakupu (AM chyba tylko przez rok)?

Jest jakaś aplikacja (żona ma zainstalowaną w kompie) przez którą jest dostęp do aktualizacji firmware'u, map i innych patchów.
Nie wiem dokłądnie, bo żona się tym bawiła nie ja, ale po podłączeniu Mio do kompa i uruchomieniu aplikacji on sprawdza co kwalifikuje sie do aktualizacji. U nas chyba nic nie wymnagało poprawki.
Ale kurcze nie pamiętam dokłądnie. W weekend spróbuje się temu przyjrzeć pod tym kątem to odpowiem.
Lapidarious napisał(a):
Czy fatal error i zwis navijki powtórzył się?

Nie, to był tylko epizod w sklepie, z resztą chyba wtedy mapę testowaliśmy na mniejszym modelu (200) może to wina modelu. albo nie pełnej aktywacji mapy (nie wiem jak to sie ma do MioMap, ale niektóre wystawione w sklepach navijki nie mają aktywowanej mapy, żeby nie uciekał roczny(?) czas na darmową aktualizację dla ewentualnego nabywcy towaru z wystawki. Przynajmniej tak mi jeden koleś tłumaczył jak chciałem coś tam przetestować a się nie dało. Mętne gadanie, ale nie wnikałem w to.
W tym naszym nigdy żadne dziwne zachowanie nie miało miejsca i żona też nic nie mówiła żeby pracownicy się skarżyli na zwisy w swoich egzemplarzach.

aha, w wadach zapomniałem jeszcze dodać że nie ma opcji "odwróć trasę" czy jak to się tam zwie. nie wiem w jakiej mapie to widziałem (AM?) ale czasami jest to przydatne, zwłaszcza kiedy mamy poustawiane pkty pośrednie. a tak trzeba je ręcznie przenieść (przenieś wyżej/niżej)

Jeżeli chodzi o mapy PL to tak jak pisałem wczesniej AM jest rewelacyjna w miastach. Ma adresy nr klatek, uliczki osiedlowe, dosłownie pod drzwi. Mio kończy trasę przy drodze na wysokości danego numeru. Jeżeli dom stoi przy samej drodze nie ma problemy, ale jeśli np. prowadzi do niego sobna uliczka np. równoległa (osiedlowa) z wjazdem wcześniej to Mio zazwyczaj zostaje na drodze głównej, na wysokości danego budynku, ale wjazdu musimy już poszukać sami.
Ale AM sprawdza sie tak doskonale tylkow dużych miastach. W mniejszych miastach, miasteczkach już dużo gorzej bo nie tylko nie ma niektóryuch nazw ulic, ani numerów, ale często nie ma wrecz zaznacznoej drogi w ogóle (na wsiach). Mio tutaj dużo lepiej bo są i nazwy i numery i to nawet na tych wsiach na których AM w ogóle nie ma drogi mio pokazuje posesje z numerem.
A w pracy niestety potrzebują jeździć włąśnie po takich mniejszych miastach i miasteczkach stąd padło na Mio. Natomiast gdybym był taksówkarzem w Katowicach albo W-wie to tylko AM.

W SK jechałem tylko głównymi drogami wiec nie wiem jak na prowincji, ale HU również przez wioski, również przez miasta i to nie tylko głównymi drogami i Mio spisał się dobrze.


21.08.2008, 17:29
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jeżeli chodzi o AM, to aktualizować można same punkty poi, nawet, gdy nie możemy już uaktualnić mapy. Jest do tego program, który pobieramy, na stronie AM aktywujemy numerem licencji naszej mapy i pobieramy wszystkie najnowsze punkty poi :crazy:
Osobiście używałem AM, ale obecnie mam igo8 i mi sie podoba, ponieważ mogę w dowolnym momencie wrzucić mapę kraju, który mi jest potrzebny, a nie zaśmiecam sobie memorkę zbędnymi mapami, jak w przypadku AM. Z igo jestem bardzo zadowojony, nie wiem od czego to zależy, ale czasem przy przejeździe ulicom pokazuje numery domóe, a czasami nie... Dodatkową funkcją, która mi się podoba, jest opcja informacji o przekroczeniu dozwolonej na danej drodze prędkości. Komendy głosowe są odtwarzane przyjemnym głosem, można ustawić w jakiej odległości od manewru będą odtworzone :crazy: także przy zbliżaniu się do fotoradaru informuje o maksymalnej prędkości z jaką można jechać "bezpiecznie" :devil:
Jeśli jeszcze nie kupiłeś spezętu, to polecam Asusa A639N, ma rozkładaną, wbudowaną antenę GPS, 1 GB wbudowanej pamięci +slot na karty SD, działają również MMC.
Pozdrawiam i witam Wszystkich Forumowiczów, jest to mój pierwszy post :hurra:


22.08.2008, 21:55
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Marcinus napisał(a):
Dodatkową funkcją, która mi się podoba, jest opcja informacji o przekroczeniu dozwolonej na danej drodze prędkości

W MioMap też to jest ale miałem to wyłączone, bo nie działa to zbyt dobrze...
tzn. określa prędkość w za dużel ilości przypadków nie na podstwie rzeczywistych znaków tylko na podstawie tego czy jedziemy w zabudowanym, czy autostradą itp. ale wiadomo, czasami tablica miejscowości jest tylko zielona, albo administracyjnie jest wieś ale szosa leci po skraju jakichś pól i nawet znaków nie ma, czasmi jest podniesiona do 70, a mijo admistracyjnie widzi miejscowość i miga że 50
W dużej mierze zamiast ograniczeń ma zakodowany podział admistracyjny, co często niepotrzebnie wprowadza w błąd.
Marcinus napisał(a):
pokazuje numery domóe

Nie kojarzę żeby Mio pokazywał numery domów na mapie. Ulice tak, ale numery ma chyba tylko w pamięci ???
Marcinus napisał(a):
w dowolnym momencie wrzucić mapę kraju, który mi jest potrzebny, a nie zaśmiecam sobie memorkę zbędnymi mapam

Nie zauważyłem problemu z pamięcią, a przynajmniej jadąc kilkurtonie przez granice i planując trasę przez kilka krajów w czasie jednej jazdy odbywało się to na jednym "arkuszu" i nie wymagało klikania w czasie jazdy.
Choć nie wiem jak ta opcja wgrywania map na raty działa w praktyce.
Marcinus napisał(a):
+slot na karty SD, działają również MMC.

Mio też, choć nie wiem do czego to by miało służyć. No chyba że do multimedialnych bajerów, bo mapy ma w ROMie czy gdzie tam mu je zapisali.

To tyle co mi się przypomniało po powyszym poście a zapomniałem dopisać wcześniej.


22.08.2008, 22:25
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
CO do informacji o przekroczeniu maksymalnej prędkości, to na 99,9999% będzie rozwijaną opcją, ponieważ (zwłaszcza w Szwecji) do 2020 r każdy samochód będzie musiał informować kierowcą, że tan przekracza dopuszczalną prędkość.
Nie muszę klikać, że zmieniam mapę, program automatycznie ją wczytuje, po wrzuceniu do folderu z mapami, pokazuje jako 1 arkusz. Według porównania mapy igo są dużo dokładniejsze od AM, a najlepsze są mapki TeleAtlas (najlepsze odwzorowanie terenu).
Jeśli chcesz AM, to teraz jakoś niedawno weszła wersja 5.0.7, ale nie testowałem...


22.08.2008, 22:34
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Ja już mam co chciałem, urządzenie ma być plug&play, żadne tam wczytywanie czegolwiek.

A MioMap 2008 to nie jest TeleAtlas własnie? bo tak mi się coś wydaje że chyba jest?


22.08.2008, 22:50
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Co od map mio, to nie wiem jak są tworzone.
Mój asus jest właśnie plug and play;) wrzucasz kartę, instalujesz program i jedziesz;) Trzeba tylko w ustawieniach wybrać port com i szybkość połączenia (nawet dziecko da radę poruszać się sprawnie po windows mobile :mrgreen: )
Jak chcesz zaoszczędzić troszkę, to możesz kupić A636 od mojego różni się tym, że nie ma dodatkowego 1 GB wbudowanego i rozkładanej anteny, ale ponoć też dobrze sobie radzi, z tym, że przy przejeździe przez tunel prawdopodobnie zgubi sygnał GPS.
Co do porównania map, to rzuć okiem na post #51 ( jego końcówkę;) )
IGO 8


22.08.2008, 23:16
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Te słowa raczej kieruj do Lapidariousa bo to on się przymierza.
My mamy Mio i jesteśmy zadowoleni :mrgreen:

Sprawdziłem mapy, większość jest TeleAtlas, ale niektóre są innych firm (Mireo, MMCN,NGI, Contrast, Emapa, Xahax, Monolit w zależności jaki kraj.

Aha pisząsz o braku POI fotoradar zapomniałem dodać, ze może tam faktycznie nie było fotoradarów, bo nie widziałem żadnego, tyle, że ja ślepy jestem, bo trochę to dziwne, zęby przez taki szmat drogi żadnej skrzyneczki...? ???


22.08.2008, 23:23
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
kros napisał(a):
może tam faktycznie nie było fotoradarów, bo nie widziałem żadnego, tyle, że ja ślepy jestem, bo trochę to dziwne, zęby przez taki szmat drogi żadnej skrzyneczki...? ???

Jakoś za granicom nie montują ich z uporem maniaka co 10 km;)
Tam kierowcy sami wiedzą, że trzeba zwolnić, nie trzeba ich zachęcać, jak chcą poszaleć, to przyjeżdżają do Polski :haha:
sorki za mały off-topic


22.08.2008, 23:45

Dołączył(a): 25.07.2006, 16:05
Lokalizacja: WPR 01 ....
Posty: 301
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2005 / 2006
Województwo: mazowieckie
Post 
zakupiłem, ale trochę sobie pod górkę :).

Nabytek to FS pocket loox n110. PNA ma ponoć fatalne pokrycie Polski, za to całkiem nieźle radzi sobie w Europie. Przyjąłem opcję oszczędnościową, co oznacza ... odblokowanie windowsa CE + wgranie mu Automapy (+250PLN).
Ze wpisów na forach podobno chodzi na tym cudzie również tom tom.

lub opcja mniej oszczędnościowa, zakup uaktualnienia do navigona (+129EUR).

Sam PNA kosztował niewiele (299).

jak mi się nie spodoba lub moja opcja oszczędnościowa nie będzie hulała wrócę do zastanawiania się co by tu kupić, a pocketa wystawię na allegro :mrgreen:

ps. czy ktoś używa destinatora?

dziękuję za podpowiedzi
pozdrawiam

_________________
http://travian.interia.pl/?uc=pl9_40938


23.08.2008, 07:32
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.04.2007, 17:01
Lokalizacja: SLU
Posty: 619
Podziękował: 0
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Optima PHEV
Rok prod.: 2016
Województwo: śląskie
Post 
Wersja oszczędnościowa to odblokowanie i wgranie iGO8 (0 zł) i AM (0 zł) ;) skąd wziąłeś to 250 zł ?? czyżby AM już tak potaniała ????, czy może ktoś chce Cię naciągnąć :D


23.08.2008, 11:48
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 25.07.2006, 16:05
Lokalizacja: WPR 01 ....
Posty: 301
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2005 / 2006
Województwo: mazowieckie
Post 
ceneo.pl 250 PLN kosztuje AM XL tylko Polska. Co do innych programów, szukam / mam ich wersje "demo" :mrgreen:, jak ktoś poszuka w necie znajdzie też najnowszego navigona, tylko nie wiem czy z tym ustrojstwem będzie działać

_________________
http://travian.interia.pl/?uc=pl9_40938


23.08.2008, 15:46
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.04.2007, 17:01
Lokalizacja: SLU
Posty: 619
Podziękował: 0
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Optima PHEV
Rok prod.: 2016
Województwo: śląskie
Post 
No to odblokuj i wrzuć sobie iGO8 musisz szukać wersji PNA czyli na WinCE, w razie problemów służę pomocą :D


23.08.2008, 16:24
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Renegade napisał(a):
wrzuć sobie iGO8

Popieram, jeśli nie wiesz, czy pociągnie to Twój sprzęcik, to możesz poszukać tutaj:

Proszę nie zamieszczać linków do "wypożyczalni" oprogramowania


Ostatnio edytowano 10.09.2008, 10:14 przez Marcinus, łącznie edytowano 1 raz



23.08.2008, 21:36

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Aktualnie jestem na etapie testowanie 3 map:

Darmowa, dodana do nawigacji MapaMap, podobno ma słabe pokrycie, jest bardzo skromnie wyposażona w dodatkowe opcje (komp. pokładowy), ma bardzo 'paint'ową mapę, ale mi przypadła do gustu i to nawet bardzo. W nieznanych zupełnie terenach dla mnie odpowiednio mnie wyprowadziła z centrum miasta (raz kierując w lewo, gdzie był nakaz jazdy w prawo - ale szybko zmienił trasę i dalej gładko szło). W trasie przypomniało mi się o tym że trzeba do bankomatu zawitać... wpisałem aby mi wyszukał najbliższe, aby mi wyszukał trasę przez ten bankomat i dalej do domu. Wszystko z bardzo dobrą dokładnością - pod drzwi banku z bankomatem mojego banku :)

AutoMapa 5 0 5, wersja "ogólnodostępna" :mrgreen:. Ciekawa wygląd map, planowanie tras intuicyjne, ale czasem można się zakręcić... nie mnie trzeba chwilę poćwiczyć tą mapę aby zrozumieć. Jako że testowałem ją w moim mieście, to zauważyłem że prowadzi mnie czasami dziwnymi drogami (w zależności od ustawień -szybka, -krótka). Ma troszkę mało aktualne pokrycie drogi, np. nowy odcinek DTŚ w Rudzie Śląskiej od 6miesięcy jest otwarty -ona go nie ma jeszcze, mały objazd w Rudzie Śląskiej zamknięty i zasypany już 1,5 roku wcześniej dalej widnieje i prowadzi mnie nim (gdzie MapaMap albo nie miała tego objazdu albo zmieniła już ten odcinek, iGO8 też już nie ma tego objazdu). AM nie widzi jednej drogi dojazdowej do dużego osiedla (ok 1,5k mieszkańców), jedynej drogi dojazdowej i prowadzi mnie prze drogę, która była używana spooro wcześniej (na oko 10 lat temu), bo teraz na niej drzewa rosną. Wszystko to sprawdzane w mieście R.Śl., jest to duże miasto (ponad 150k mieszkańców) a mimo to zdarzają się ciekawe kwiatki, których na innych mapach brak.

iGO8 - mam ją najkrócej, ale najbardziej mi przypadła do gustu. Prosta, łatwa czytelna. Widzi moje miasto bardzo dobrze (nie tak jak AM) dobre komunikaty głosowe. Ogólnie u niej nie zauważyłem wad, ale tak jak wszystkie trzeba troszkę z tą mapą się pobawić aby poznać jej opcje.

Co do tych przekroczeń... wyłączyłem to bo mnie denerwowało, fakt w iGO można ustawić od ilu "powyżej" ma Cię informować, no ale często pokazuje źle te prędkości o czym pisał kros. iGO i AM ma też fotoradary, ale też często tylko miejsca na mapie gdzie był kiedyś przenośny fotoradar, czy często stoi patrol policji.

Wszystkie mapy były testowane na sprzęcie z najniższej półki Lark 35.5, ale moim zdaniem za nawigowanie jest odpowiedzialna mapa w 90%, a w 10% odpowiedzialny jest sprzęt, który musi uciągnąć daną mapę. Lark 35.3 się sprawdza


25.08.2008, 11:45

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ostatnio byłem w Warszawie z IGO8 i powiem szczerze, że nie jestem z niego zbyt zadowolony... Chciałem dojechać do centrum handlowego w ursusie. Część trasy poprowadził dobrze, ale później kazał jechać po zamkniętych drogach, które były nieprzejezdne... Być może, to wina administratorów zakładów, ale tamtędy nie dotarłem... Musiałem dużo na krążyć, żeby w końcu szczęśliwie dotrzeć do celu...


25.08.2008, 20:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL