Teraz jest 29.04.2024, 05:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
kurier jaki najlepszy? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.01.2013, 12:54
Lokalizacja: Dębica
Posty: 1025
Podziękował: 6
Pomógł: 8

Silnik: 1.9 TDI/160KM ++
Skrzynia: inny model
Samochód: Edition 100
Rok prod.: 2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
co do DHLu, to jeszcze zlego nic nie mialem, ale... Siodemka slyszalem najgorsza, a sam sie na UPSie przejadlem co do mojego lapka... sa ludziska i taborety :P

_________________
>>> Mała czarna z zielonym pazurem <<<


02.01.2014, 02:11
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.04.2008, 12:54
Lokalizacja: WH
Posty: 279
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
Witam,
współpracowałem z ups. Firma świetna i rzetelna. Z dhlem też współpracowałem zanim podpisaliśmy umowę z ups. Również firma na poziomie.
Siódemka to szkoda czasu. Gorzej niż poczta polska. Przyjeżdżają kiedy im się podoba. Nie dzwonią, nie umawiają się. Robią łaskę że wogóle dosarczają paczki. Odbiór paczek w magazynie po 17. Masakra.


09.02.2014, 01:23
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.10.2013, 20:02
Lokalizacja: TamKołoTegoPrzyTym
Posty: 2761
Podziękował: 44
Pomógł: 42

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Zafira B OPC
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
UPS i DHL to dwie topowe firmy i z czystym sumieniem można je każdemu polecić.

DPD tez daje rade :)

Sam korzystam z tych trzech firm.

Jednak pamiętajcie ze tam tez pracują ludzie ;)

Jeśli kurier jeździ na własnej działalności stara się bardziej a jak jeździ u kolesia co ma powiedzmy 6-10 aut i zatrudnia kierowcow za 2200 na reke, za 12h pracy to wybaczcie ;) wyrozumialosci więcej.

_________________
'Bede grau w gre'
'Twardo wcale nie znaczy okrutnie'
'Nie jedź szybciej, niż Twój Anioł Stróż umie latać.'
Obrazek


09.02.2014, 13:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.04.2013, 08:56
Posty: 1026
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
DHL, UPS, 7demka, GLS wszystko po jednych pieniądzach.


20.02.2014, 09:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
temat szeroki jak Wisła :?

przez spory kawałek czasu i przetestowaniu różnych firm kurierskich, wysłaniu kilkuset tysięcy paczek mogę coś napisać.

nie cena jest najważniejsza, aktualnie chyba najniżej da rade zejść z ceną, oczywiście przy odpowiednim wolumenie w GLS, 7 itp. czyli "tanich kurierach" niestety jakoś w tym wypadku jest taka sobie. Jest lepsza niż kilka lat temu ale i tak odstaje od lidera. Dla klienta, który odbiera paczkę liczy się jeszcze kilka rzeczy: praca kurierów, doręczanie paczek do problemowych miejsc, jakość doręczenia i jego czas. Dla wysyłającego ważne jest sposób rozwiązywania sytuacji problemowych oraz procedury reklamacyjne. W przypadku tych tanich kurierów te elementy poza ceną dosyć mocno kuleją. Mógłbym napisać całkiem sporo na ten temat. Ale jaka płaca, taka praca.

w przesyłkach krajowych uważam, że najwyższą jakość obsługi zarówno klientów jak i firmy ma DHL, za średnio 50 gr netto drożej od np. gls dostajemy pewność doręczenia paczki na kolejny dzień lub zwrot połowy kasy (GLS nie ma gwarancji doręczenia). Kurierzy dobrze zarabiają więc nie są z reguły problematyczni i wywiązują się ze swoich obowiązków sumiennie w całej Polsce. Nie ma problemu z reklamacjami i załatwianiem problemowych spraw różnego typu. Infolinia DHL jest dobra, ale są czasem zgrzyty. Należy zwrócić uwagę, że klienci odbierają firmę również po tym jak doręczona została paczka, DHL, DPD i UPS to porządne samochody, kurierzy porządnie ubrani, reszta tak sobie. Wbrew pozorom to ma znaczenie, to jest kolejna cegiełka do budowania wizerunku firmy. Często słyszę od klientów: "wasz kurier", "proszę załatwić z waszym kurierem ",itp

DPD - klienci mają problem z infolinią, jest bardzo taka sobie, nie ma szans dostać nr do kuriera więc czasem utrudnione jest dogadanie się na odbiór, infolinia ewentulanie przekierowuje tylko połączenia.

UPS - poważna firma z poważnymi procedurami, dużo biurokracji, program do obsługi zajmuje kilka GB i instaluje się niczym Windows 8) . Poza tym mam niesympatycznego kuriera w moim rejonie, który działa na mnie jak płachta na byka.

Schenker raczej dla klientów instytucjonalnych, duże palety do firm itp. dobre ceny, obsługa ok, ale flota samochodów już do wymiany by się nadawała, kilka razy dostawa opóźniła się ze względu na awarie samochodu.

Poczta - powiem szczerze, że na przestrzeni ostatnich 10 lat postęp jest masakryczny. Mówię o doręczaniu paczek, po wprowadzeniu 2 lata temu pełnego monitoringu nie zginęła żadna paczka, wcześniej 2-3 w miesiącu. Aktualnie przy przesyłkach biznesowych (od nowego roku usługa nazywa się kurier 48) doręczanie paczek jest błyskawiczne. Poczta ma jedna wielką przewagę nad innymi. Ma placówkę w każdej wsi praktycznie, w miastach co parę ulic jest poczta. Jeśli kogoś nie ma w domu może odebrać paczkę zwykle po pracy, firmy kurierskie mają terminale na obrzeżach dużych miast, czasem po odbiór trzeba by jechać kilkadziesiąt kilometrów. Cena paczek podobna jak przy kurierach, ale poczta korzysta ze zwolnienia z VAT. Reklamacje problematyczne, śmieszne stawki za zaginięcia paczek itp. ale jak już napisałem, obecnie nie ma z tym problemu.

w przesyłkach międzynarodowych małych (wartość do 500 zł), króluje GLS - jakość jest taka sobie, ale cena jest najlepsza do większości krajów w ciągi 3-5 dni roboczych i najważniejsze - nie ma stref, tzn. jedna cena na cały kraj obowiązuje, z wyłączeniem jakiś wysp itp.


gdyby ktoś miał jakieś pytania służę pomocą.

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


20.02.2014, 09:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
Ja tam kurierów unikam, bo przyjedzie to jak nikogo nie ma w domu i tylko problem jest z uzgadnianiem następnego terminu dostawy. I już tak dwa razy odbierałem z magazynu 40 km od domu. Jak już muszę korzystać z kuriera, to zawsze daję adres rodziców.

Tak się utarło, że kurier to och i ach i w ogóle najlepsze pod słońcem - ktoś to musiał (tfu!) wypromować. A najbardziej pogniecione paczki to właśnie kurierem dostałem.

Najwygodniejsze są paczkomaty: odbieram i nadaję bez kolejek (jak na poczcie)i kiedy mnie pasuje, a nie kurierowi (nawet późno w nocy).

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


20.02.2014, 09:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
paczkomaty są OK. czasem korzystam, ale wygodniej dostać paczkę do ręki dla mnie do firmy, niż jechać do paczkomatu.

mają jednak z punktu widzenia nadawcy jedną wadę - mówię o nadawcy firmie. Jeśli kupujący zapłaci za towar przez PayPal z kradzionego konta lub kradzioną kartą (też PayPal) to jeśli odbiór będzie w paczkomacie to w przypadku zgłoszenia kradzieży karty czy konta, PayPal z automatu zwróci tej osobie kasę. Firma nie ma wtedy ani towaru, ani kasy. Z paczkomatu towar może odebrać każdy bez podpisu i bez podawania prawdziwych danych. Wystarczy zrobić zakup na fikcyjne dane i telefon na kartę. Taka polityka PayPal.

w przypadku normalnych kart, przelewów itp. nie ma problemu. To taki niuans ale trzeba o nim wiedzieć

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


Niżej podpisany użytkownik dziękuje wiecznychlopiec za ten post:
weuek
20.02.2014, 10:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
A to nie wiedziałem. Dziąki za objaśnienie. Z paypal skorzystałem dosłownie raz, gdy kupowałem rzecz w Szanghaju, która z przesyłką wyszła 2/3 ceny krajowej bez przesyłki. Paczka szła miesiąc.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


20.02.2014, 11:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
No to właśnie się dowiedziałem który kurier jest zdecydowanie najgorszy: K-EX.

Przesyłka nadana we środę, a dzisiaj jest sobota i wg info z wczoraj nie ma żadnej gwarancji, że na poniedziałek będzie. Bo rano wydają paczkę kurierowi, on ją wozi cały dzień, ale do mnie nie ma nawet zamiaru zawitać, bo brakuje mu jakiegoś tam numeru w systemie. Nie dzwonił do mnie wcale. To ja się muszę na ich obsraną, wiecznie zajętą infolinię dobijać, a oni wprost nie powiedzą, że nie ogarniają organizacji swojej pracy. Tak więc jeździ sobie ta moja paczka i jest przewalana z miejsca na miejsce, dzwonię do nich, a oni ciągle ściemy puszczają. I kto jest winny? System - czyli nikt.

Tak to wygląda na chwile obecną, czyli w systemie to ja nie chcę odebrać:

Obrazek


Zapamiętajcie to logo i omijajcie K-EX z daleka:

Obrazek

=

Obrazek

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


05.12.2015, 12:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
U mnie podobna sytuacja spowodowała że paczka przyjechała uszkodzona. Czego Tobie nie życzę.

Powodzenia i cierpliwości.

sent by phone

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


05.12.2015, 15:25
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
Właśnie tego się spodziewam, a jest to prezent od Mikołaja. :-(

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


06.12.2015, 00:44
Zobacz profil WWW
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
To dziwne. Do mnie dojeżdżają chyba wszyscy krajowi kurierzy: DPD, UPS, Fedex, Pocztex, DHL, GLS, K-EX, Schenker, Opek czy TNT.
Przypadek kiedy jest coś nie tak to zdarza się raz na kilka lat. Tak to wszystkie przesyłki docierają następnego dnia roboczego.
Ale być może jakość serwisu i pewność doręczenia zależy od lokalizacji - mieszkam w końcu w Warszawie i przesyłki zamawiane są do firmy, a nie odbiorcy indywidualnego.
Domyślam się weuek, że po prostu nie po drodze mu akurat do Ciebie :P

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


06.12.2015, 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
Prowincja to prowincja - wiadomo, obsługa w ostatniej kolejności.
krd napisał(a):
Domyślam się weuek, że po prostu nie po drodze mu akurat do Ciebie :P


Nie, właśnie nie ma to wiele wspólnego z samym kurierem, bo do centrali i magazynu "rzeszowskiego" tez dzwoniłem. Tak jak pisałem wyżej, nikt nie jest winny, tylko system. Pozostaje mi tylko to:

https://www.youtube.com/watch?v=XT-yBiUo-GY

:gitara:

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


06.12.2015, 21:18
Zobacz profil WWW
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
Bardzo, ale to bardzo wiele zależy od lokalnego kuriera - człowieka za kierownicą, który gdy mu się nie chce jechać, czekać, szukać, stać w korku, kolejce itp. itp. to na protokole wpisuje właśnie takie bzdury i paczka wraca do sortowni.
A jak się kolesiowi chce to dzwoni, umawia i nawet bywa że w inne miejsce może podjechać.
Mieliśmy nawet jednego kuriera który regularnie okradał nam paczki i to z małych drobiazgów, aby wyglądało na pomyłkę przy kompletacji zamówienia.
Paweł - zazwyczajć będąc jedną ze stron i posiadając dane paczki - możesz zmienić zlecenie i odebrać osobiście na DEPO


07.12.2015, 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: kurier jaki najlepszy?
Paczka dotarła, nawet wyrobiła się w tygodniu i nie została uszkodzona. :-) Ale nie da się jednoznacznie stwierdzić czy nadawca MALL.PL spitolił sprawę bardziej czy K-EX.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


11.12.2015, 20:41
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL