Teraz jest 28.04.2024, 01:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
nazwa firmy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.09.2009, 10:42
Posty: 511
Podziękował: 20
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf mk7
Rok prod.: 2015
Województwo: lubelskie
Post Re: nazwa firmy
zmstr napisał(a):
maciekmpl napisał(a):

Dodaj, że jeszcze laikowi, który nie zna branży detailerskiej, by wypełnić obraz odbiorcy nazwy przedsiębiorstwa. Osobom korzystających z naszych usług i produktów jakoś się z fryzjerkami nie kojarzy :hurra:

A poza tym drutexy i mariolololo brzmią bardzo po polsku :twisted: Ale co ja się tam znam



Dobrze prawisz, Drutexy i Zdzichtexy brzmią równie prowincjonalnie jak "Clinique of Shine". :D Tyle w temacie.

M

_________________
Były: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 46043.html i https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 95690.html

Jest: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1209836.html


22.10.2013, 11:15
Zobacz profil
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.02.2013, 07:10
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 354
Podziękował: 8
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Astra H
Rok prod.: 2004
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: nazwa firmy
A wszyscy zajmujący się coachingiem przedsiębiorców nie mają pojęcia o tym, za co biorą pieniądze, maciekmpl wie lepiej, bo zna się najlepiej jak każdy Polak na piłce nożnej, motoryzacji, F1, polityce i prowadzeniu działalności :D :D :D Peace :D

_________________
https://malawielkaprzygoda.wordpress.com/


22.10.2013, 11:44
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: nazwa firmy
Może to zły przykład, ale przypomina się film "Nietykalni" (polecam). Jest taka scena, jak panowie udają się do jakiejś galerii sztuki i na ścianie wisi obraz przedstawiający jakiegoś kleksa (nie pamiętam dokładnie). Generalnie obraz wygląda jakby ktoś z liścia przydzwonił ręką w płótno i tak powstał "piękny chaos". No i kolo który zna się na rzeczy patrzy na obraz jak zahipnotyzowany, kolo który nie ma o tym bladego pojęcia widzi jednego wielkiego, nic nie mówiącego bohomaza. I po mojemu tak samo jest z wydumanymi nazwami - coś, co nie jest przystępne dla zwykłego śmiertelnika to w kontekście biznesu jest raczej słabe (no chyba, że biznes ma bardzo specjalistyczny, czyt. ograniczony target). zmstr gdybyś wypisał mi nazwy tych wszystkich firm z linka to większość z nich nic mi absolutnie nie mówi... Nawet nie potrafiłbym przypisać ich do jakiejś branży. A przecież to, że "nie jestem w temacie" nie znaczy, że nie jestem potencjalnym klientem. I wg mnie takich jak ja jest znacznie więcej od takich co są w temacie. Jak widzę takie Shine Master (czy coś podobnego) w kontrze do np. Studio Pielęgnacji Samochodów (trafiłem na to w sieci) to bez wahania wybieram to bez drugie bo wiem o co chodzi, jest po polsku i sama nazwa jest całkiem intrygująca.

_________________
Obrazek


22.10.2013, 12:33
Zobacz profil
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.02.2013, 07:10
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 354
Podziękował: 8
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Astra H
Rok prod.: 2004
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: nazwa firmy
ensai Studio Pielęgnacji Samochodów to Rascall http://www.rascall.pl/ :)
Masz rację, że potencjalny śmiertelnik łatwiej odnajdzie Studio Pielęgnacji Samochodów niż np. Show Car Shine ale wymyśl coś oryginalnego po polsku w tej branży, co nie będzie kojarzyło się z targowicowym/giełdowym sklepem z pastami Tempo :) Większość fajnych i nietuzinkowych nazw jest już zaklepana. No i druga kwestia - skontaktuj się z zagranicznym producentem chemii samochodowej i powiedz, że dzwonisz z firmy np. Błyszcząca Strzała :D
No i to o czym też wspomniałeś - w moim przypadku ten target jest dosyć zawężony, bo zwykły śmiertelnik jedzie na bezdotyk, albo szoruje auto Ludwikiem i nie interesują go kosmetyki profesjonalne ;)

_________________
https://malawielkaprzygoda.wordpress.com/


22.10.2013, 12:52
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.09.2009, 10:42
Posty: 511
Podziękował: 20
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf mk7
Rok prod.: 2015
Województwo: lubelskie
Post Re: nazwa firmy
zmstr napisał(a):
A wszyscy zajmujący się coachingiem przedsiębiorców nie mają pojęcia o tym, za co biorą pieniądze,


To ci od tego, pożal się Boże "coachingu", podpowiedzieli Ci nazwę mieszaną z języka francuskiego i angielskiego? Gratuluję, gratuluję :). Ja, laik, Ci mówię, że "Przychodnia of Shine" byłaby lepsza :lol: . Wiesz, ja mam do czynienia jako tłumacz na codzień z takimi "mundrymi Dziuniami z marketingu" od "coachingów, dedlajnów, destynacji, ewentów/iwentów, targetów" i nóż mi się w kieszeni otwiera, jak ten "polskawy" żargon słyszę. A połowa, albo 3/4, z tego towarzystwa nie wie, o czym mówi. Nie mówię, że zapożyczeń nie trzeba używać, bo doszlibyśmy do absurdu i nazywali komputer, czy laptop, nie wiadomo jak, ale dlaczego "coaching" zamiast "doradztwa", czy "iwent" zamiast "imprezy"? Pewnie dlatego, żeby się takie "Dziunie", z których duża część to tzw. "słoiki" – w najgorszym tego słowa znaczeniu (prostacy po trupach dążący do kariery w dużych firmach) – dowartościowały.

zmstr napisał(a):
maciekmpl wie lepiej, bo zna się najlepiej jak każdy Polak na piłce nożnej, motoryzacji, F1, polityce i prowadzeniu działalności :D :D :D Peace :D
.

Nie wkładaj mi w usta czegoś, czego nie powiedziałem. Piłki nożnej nie znoszę, polityki też, działalność prowadziłem, ale ekspertem ekonomicznym nie jestem, F1 mnie nie interesuje, a na motoryzacji znam się tyle, ile potrzebuję. Acha, rzeczywiście "detailing" mnie nie fascynuje (wystarczy mi mycie parowe dwa razy do roku i oprócz tego myjnia mechaniczna – sam się do mycia samochodu w ogóle nie biorę), więc możesz powiedzieć, że jestem laikiem w tej dziedzinie, podobnie jak Ty jesteś laikiem jeżeli chodzi o językoznawstwo, czego Ci za złe nie mam.
M

_________________
Były: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 46043.html i https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 95690.html

Jest: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1209836.html


22.10.2013, 13:35
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: nazwa firmy
Cytuj:
Wiesz, ja mam do czynienia jako tłumacz na codzień z takimi "mundrymi Dziuniami z marketingu" od "coachingów, dedlajnów, destynacji, ewentów/iwentów, targetów" i nóż mi się w kieszeni otwiera, jak ten "polskawy" żargon słyszę.


hehe, ja pracuje w raczej sporej firmie i 'yngliszowy' żargon (szczególnie w projektach oraz IT) jest na porządku dziennym. Bez znajomości takich słów jak: dedlajny, iwenty, targety, fokusowanie, dżoby, czelendżowanie, isziu, taski, anywewej, kejpijaje :D, apdejty i masa innych nie dogadasz się. Najśmieszniejsze (no i najsmutniejsze) jest to, że niektórzy ludzie korzystają z tych słów nie znając ich znaczenia tzn. nie znają polskiego odpowiednika i angielskie wstawki traktują jak nazwy własne... Takie tam OT :)

_________________
Obrazek


22.10.2013, 14:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.12.2011, 12:23
Posty: 77
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: nazwa firmy
Firma Glandz :mrgreen:


31.12.2013, 18:56
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5407
Podziękował: 167
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: nazwa firmy
2.0-16v Michał napisał(a):
Hej macie jakiś pomysł jak nazwać firmę


"Ruda precz" :D

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


31.12.2013, 21:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: nazwa firmy
a co jak przyjedzie klientka z kasztanowym kolorem włosów ?? nie będzie miała poczucia humoru i sobie pojedzedzie ... :P

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


01.01.2014, 02:42
Zobacz profil WWW Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL