Teraz jest 28.04.2024, 11:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Odszkodowanie za uszkodzenia? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 07.08.2014, 22:50
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BMS-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: MZR - 5b.
Rok prod.: 2008
Województwo: podlaskie
Post Odszkodowanie za uszkodzenia?
Witam wszystkich Klubowiczów, na wstępie chciałbym nakreślić tło wydarzeń. Do mojego bloku z głównej ulicy, która jest obecnie całkowicie przebudowywana (ze zwykłej ulicy buduje się aleję po 2 pasy w każdą stronę), prowadzi droga wewnętrzna. I tu pojawia się problem, ponieważ aby dostać się z nowo wybudowanej nitki na drogę prowadzącą pod blok trzeba przejechać jakieś 40 metrów po piasku, gdzie na dodatek często na drodze staje koparka lub wywrotka i trzeba czekać bo nie ma przejazdu. Wjazd z ulicy na ten "plac budowy" prowadzący pod blok jest bardzo wąski i po bokach zakończony ostrymi krawężnikami, trzeba często stać wiele minut zanim można wyjechać. Wyjeżdżając stamtąd na ulicę trzeba brać szeroki łuk i w ten sposób często ląduje się na przeciwległym pasie połową samochodu. Dzisiaj chcąc wyjechać w prawo i mając ten fakt na uwadze, specjalnie chciałem przesunąć się bardziej do lewej aby nie wyjechać komuś przed nos i nie zaczepić prawym bokiem o kant krawężnika. No i to była jedna z gorszych moich decyzji za kierownicą, rezultat był taki że gdy już miałem wyjechać uderzyłem zderzakiem w kant lewego krawężnika :evil: Prawda jest taka że czekając przez dłuższy czas na moment do wyjazdu, zapomina się gdzie kończą się krawężniki. Teraz mam połamany spoiler zderzaka, kratka halogenu nie chce się trzymać bo połamały się zatrzaski i popękało mi kilka plastikowych elementów za dolną atrapą chłodnicy. :smutny: I tu nasuwa się pytanie, czy w związku z zaistniałą sytuacją mam prawo domagać się odszkodowania od operatora budowy za uszkodzony samochód? Czy też może jestem sam sobie winien? Pozdrawiam


21.08.2014, 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Odszkodowanie za uszkodzenia?
Moim zdaniem nie. To nie krawężnik (z rożnych przyczyn) nie wleciał Ci w zderzak, tylko niestety Ty w niego. Moim zdaniem to tu sie nic nie ugra.

Aczkolwiek moze mozna uruchomić procedurę podobną do wpadnięcia w dziurę. Odszukać zarządcę drogi, porobić foty, wezwać policję, i tak dalej. Ale nie znam jeszcze takiego, co by cos w ten sposob ugrał.

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


21.08.2014, 20:40
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL