Teraz jest 29.04.2024, 05:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Sprawca kolizji bez OC 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 06.01.2015, 21:50
Lokalizacja: śląsk
Posty: 146
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Fresh
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Sprawca kolizji bez OC
W piekny i goracy weekend majowy wyjezdzalem jak co dzien z bramy a tu nagle trzask i przez maske frunie mi rowerzysta ;/ Nic mu sie na szczescie nie stalo ale Fabia ma wgniecenie na blotniku i porysowane zderzak i maske ;/ Tyle bylo radochy z nowego nie tknietego autka.. 6 miesiecy. Na domiar pecha okazalo sie ze chlopak nie ma OC i jedyne co mi powiedzialy policaje to ze mam przekazac rowerzyscie fakture za naprawe a on ma pokryc koszty. Jak nie bedzie chcial to sad... i pojechali. Oczywiscie od razu zglosilem incydent mojej ubezpieczalni ale jak dotad nie mam odpowiedzi. Czy ktos z Was znalazl sie w podobnej sytuacji ? Ubezpieczyciel takie tematy ogarnia czy tez sam bede musial zaplacic za naprawe w ASO i liczyc ze rowerzysta mi odda?

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

_________________
Obrazek


06.07.2015, 22:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.01.2012, 02:39
Lokalizacja: Pless, Staude
Posty: 500
Podziękował: 15
Pomógł: 37

Silnik: CBZB-1.2 TSI 105 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: STYLE- joy+play
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: Sprawca kolizji bez OC
jak wyjeżdżałeś z bramy i nagle trzask - to rowerzysta miał pierwszeństwo bo to ty byłeś włączającym się do ruchu, masz szczęście ze to nie była kopara tylko rower.... Kolego od kiedy rowerzyści mają OC ?- do sądu a sąd orzeknie jak wyżej napisałem. A rowerzysta ma rower bez uszkodzeń? są rowery za 10000zł. W sądzie się może okazać ze zapłacisz za wszystko łącznie z rowerem.. Więc jak nie ustąpiłeś to z pokorą napraw se autko i nie grzeb w tym gu..ie bo bardziej śmierdzi.

_________________
Obrazek

http://www.speedtest.net/my-result/3805231662

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... 27&t=16730


07.07.2015, 05:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2009, 09:24
Lokalizacja: Kalisz
Posty: 399
Podziękował: 6
Pomógł: 5

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: MZK - 5b.
Rok prod.: 2008
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Sprawca kolizji bez OC
Rowerzysta jechał chodnikiem czy jezdnią?

_________________
Pozdrawiam! Marek


07.07.2015, 06:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.10.2009, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1879
Podziękował: 6
Pomógł: 56

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III Combi TDI
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Sprawca kolizji bez OC
Skoro jest mowa o policji to chyba jednak byli na miejscu i zweryfikowali czyj jest wina. Rozumiem że kolega staff nie słyszał o dobrowolnym oc? Nawet jak szary Kowalski możesz sobie takie wykupić. I wcale nie musisz jechać na rowerze aby zadziałało.

Tapatalk

_________________
PerfectService by DGW
Skoda Octavia III Combi 2.0 TDI 4x4 CKFC
Skoda Octavia 2FL Combi 2.0 TDI
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF


07.07.2015, 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.01.2015, 21:50
Lokalizacja: śląsk
Posty: 146
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Fresh
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Sprawca kolizji bez OC
Rowerzysta jechał chodnikiem, z racji że przebudowują ulicę chodnik jest wąski i ograniczony barierkami. Policja z miejsca orzekła jego winę - zresztą chłopak był szczery i mówił że się spieszył i że jechał chodnikiem bo ulica jest jednokierunkowa. dostał 300 zł mandatu. OC można wykupić na rower - to groszowe sprawy i polecam jeśli ktos jeszcze nie ma a dużo jeździ - zwłaszcza szybko po chodniku. Brama jest wąska na jedno auto więc aby coś zobaczyć muszę wyjechac przodem kawałek - przyznam że jestem w stanie zareagować jak ktoś jedzie z wózkiem, spaceruje czy nawet biegnie truchtem, ale jak ktoś szybko jedzie rowerem blisko budynku to chyba okulary z rentgenem mogą jedynie poratować. Boje się że szkodę będe musiał naprawić ze swojego AC i że rowerzysta oleje jak go wezwe do zapłaty różnicy w składkach spowodowanej tą kolizją ;/

Ponoć jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny który to może mi zwrócić koszty i ścigać rowerzyste ale póki co ubezpieczyciel mi wciska że zwrotu kosztów moge się domagac jedynie na drodze cywilnej ;/ Nie widzi mi się latać po sądach tym bardziej że nie moja wina ;/

Póki co czekam na kontakt z "likwidatorem szkód" i chyba cały proces potrwa...

_________________
Obrazek


07.07.2015, 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Sprawca kolizji bez OC
jest cos takiego tylko ze nie jestem pewien czy zadziala to w tym wypadku... (poprostu nie wiem)
w rodzinie mialem przypadek tyle ze sprawca samochodem bez oc....
naprawa z ac, ale fundusz doplacal roznice pomiedzy stawka zaplacona a pelnymi znizkami... /wlaciciel mial 60 % na oc+ac / do czasy gdy znizki wrocilly do poprzedniej wartosci...
polegalo to na tym ze najpierw trzeba bylo zaplacic a potem oni oddawali.

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


07.07.2015, 17:50
Zobacz profil WWW Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.01.2012, 02:39
Lokalizacja: Pless, Staude
Posty: 500
Podziękował: 15
Pomógł: 37

Silnik: CBZB-1.2 TSI 105 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: STYLE- joy+play
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: Sprawca kolizji bez OC
kolego gori - trzeba od razu pisać ze rowerzysta jechał chodnikiem - to zmienia postać rzeczy. Chodnikiem można jechać tylko z małym dzieckiem..... co innego gdyby to była ścieżka rowerowa. z opisu wynikało ze wyjechałeś z bramy na drogę i dlatego napisałem ze włączałeś się do ruchu, a rowerzysta dostał mandat za jazdę po chodniku i zapewne za spowodowanie kolizji...

_________________
Obrazek

http://www.speedtest.net/my-result/3805231662

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... 27&t=16730


07.07.2015, 20:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.10.2009, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1879
Podziękował: 6
Pomógł: 56

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III Combi TDI
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Sprawca kolizji bez OC
Jeśli masz PLN na naprawę to napraw w aso i przedstaw fvat sprawcy. Jeśli będzie unikał zapłaty to wtedy sprawa do sądu. Nie ma co brać teraz kosztów na siebie. Ja obecnie jestem w trakcie procesu z pzu. Są ludzie którzy takimi sprawami zarabiają na siebie i oddają Ci twoje pieniądze.

Tapatalk

_________________
PerfectService by DGW
Skoda Octavia III Combi 2.0 TDI 4x4 CKFC
Skoda Octavia 2FL Combi 2.0 TDI
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF


07.07.2015, 21:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.01.2015, 21:50
Lokalizacja: śląsk
Posty: 146
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Fresh
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Sprawca kolizji bez OC
Niedawno odebrałem samochód z ASO Ruda Śląska - szkoda usunięta z mojego AC. Nie dało się naprawić z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego bo rower nie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu OC. Teraz postaram się o regres szkody ale oczywiście w naszym wspaniałym prawnie ogarniętym kraju takie tematy trwają... Ubezpieczyciel/policja też ma swoje tempo i jeszcze Hestia nie otrzymała notatki z policji (już kilka tygodni od szkody minęło) ;/ Ponoć można zrobić regres szkody jak sprawca zapłaci za naprawę. Sama naprawa kosztowała 3700 zł :shock: (podczas gdy wstępnie ubezpieczyciel oszacował ją na 1800 zł). Wydaje mi się że rowerzysta może pocisnąć klocka jak zobaczy rachunek (może jeszcze mu dorzucą koszty za auto zastępcze 110 zł * 7 dni), a na pewno się wypnie. Zobaczymy co się będzie dalej działo.

ASO trzymało samochód prawie równe 2 tygodnie :? i tak pieczołowicie myło chyba szmatą do podłóg wnętrze że mam całą szybkę od licznika w mikrorysach :smutny: Ma ktoś na to patent - czym to spolerować ręcznie ?

_________________
Obrazek


16.08.2015, 11:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL