Teraz jest 27.04.2024, 15:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Test Skoda Octavia II TDI PD i pierwsza jazda Golfem PLUS 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post Test Skoda Octavia II TDI PD i pierwsza jazda Golfem PLUS
Miałem przyjemność jeździ Octavią II TDI PD - czyli 105 KM w wyposażeniu Elegance.

Octavia II
Autko prowadzi się o wiele lepiej od Octavi I. Zawieszenie jest bardziej harmonijne. Jest sztywne i można jeździć szybko w zakrętach, jednak nie zabiera ono komfortu. Wnętrze wykończone bardzo dobrze, beż żadnych udziwnień, wsiadasz do samochodu i umiesz nim jeździć, a nie przez tydzień przeglądasz instrukcję obsługi.

Silniczek dla mnei jest wystarczający. Autko rozpędza się szybko i pozwala rozpędzić samochód do 180 km/h (podobnoż :-) )

Jednak najlepszy w tym wszystkim jest bagażnik. Do środka wejdzie Fiat Panda :-) . Na pewno jest on kosztem przestrzeni na tylnej kanapie. Ale pomieści bagaże całej rodziny.

Zgadnijcie na jaki samochód zachorowałem ?

Dla odmiany wybrałem się do salony Volkswagena na jazdę próbną Golfem Plus TDI PD.
Tak jak Octavia mnie zachwyciłą tak Plus mnie rozczarował.
Fakt, że są to rózne klasy pojazdów (kombi kontra van), ale mają spełniać rolę samochodów rodzinnych.
Bagażnik o wiele mniejszy, mniejszy nawet niż w Fabi Combi :-(
Ten sam silnik, ale z racji wagi ma więcej pracy i czuć, że ten samochód rozpędza się jak autobus.
Jedynka jest krótka, ale nie po to aby szybko ruszyć, ale po to aby była siła na ruszenie z miejsa tego kloca.
Nie chcę wedzieć jak będzie się sprawdzał w tym nadwoziu silnik 1.4 75 KM.

No i cena. volkswagen, zawsze się bardziej cenił od skody, tak więc za porównywalne autka, niestety w vw musimy zapłacić około 15 % więcej.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


26.04.2005, 05:58
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Cytuj:
Octavia II
Autko prowadzi się o wiele lepiej od Octavi I. Zawieszenie jest bardziej harmonijne. Jest sztywne i można jeździć szybko w zakrętach, jednak nie zabiera ono komfortu. Wnętrze wykończone bardzo dobrze, beż żadnych udziwnień, wsiadasz do samochodu i umiesz nim jeździć, a nie przez tydzień przeglądasz instrukcję obsługi.

Silniczek dla mnei jest wystarczający. Autko rozpędza się szybko i pozwala rozpędzić samochód do 180 km/h (podobnoż )

Jednak najlepszy w tym wszystkim jest bagażnik. Do środka wejdzie Fiat Panda . Na pewno jest on kosztem przestrzeni na tylnej kanapie. Ale pomieści bagaże całej rodziny.


potwierdzam tez mialem okazje ale ja mialem tylko jedno ale...te zielone podswietlenie w tej klasie ochyda :-(

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


26.04.2005, 07:23
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja co prawda nie miałem przyjemności przejechać się nową Octą ale przy ostatnim przeglądzie u Plichty miałem sporo czasu żeby sobie dokładnie ją zbadać.

Jak dla mnie bardzo łądny i fajnie zorganizowany samochodzik. Wszystko na swoim miejscu bez żadnych niepotrzebnych udziwnień, no i faktycznie bagażnik to po prostu masakra.

Tylko niestety ma jedną ogromną wadę jak dla mnie - wersja która mi sie podoba i którą bym pragnął ma jakby troszkę za dużą cene :cry: :cry: :cry:

No ale nic - może kiedyś 8)


26.04.2005, 07:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL