Teraz jest 28.05.2024, 12:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
[F1] Zmiana koloru podświetlenia zegarów - led smd 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
W dzień nie bardzo widać efekt...szczególnie na czerownych diodach,choć biel widać lepiej niż zieleń.Efekty jakie zauważyłem u siebie to bardziej widoczne migotanie na wolnych/jałowych obrotach,ale to może kwestia ładowania,może siakiś regulator napięcia albo słaby akumulator.Jak są tylko ciut wyższe obroty to wszystko jest :hura: :bravo: .Zresztą migotanie daje się zauważyć nawet na lampce oświetlenia.Szkoda tylko,że wyświetlacze są podświetlone trzema diodami.Jeszcze jedna diodka i efektem byłoby równiejsze podświetlenie.


16.01.2006, 10:18

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
rozmawiałem z kolesiem z tme.pl- twierdzi ze przyczyną jest rezystor (którego nie wymieniałem ). Podobno białe i niebieskie potrzebują napięcia 3.4-3.6V na diode. Czy ktoś wymieniał rezystory ? ile ich jest i jaki rodzaj potrzebny do naszych skrzypowozów ?


16.01.2006, 17:46

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Podobnie jak pisał MAYEK nie zmieniałem ŻADNYCH rezystorów w/na zegarach,wymieniałem sztuka za sztukę i jest OK.Zmieniałem rezystory ale prz diodach 3mm w przełącznikach od szyb i świateł(świeciły łaaadnie ale szybko się paliły,może felerne,słabe siakieś trafiłem),no i dodałem rezystor przy diodzie w przycisku ogrzewania szyby.


16.01.2006, 18:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Wymiana rezystorów to robienie sobie dodatkowej pracy.

Pamiętaj że jak dodatkowo źle dobierzesz rezystory to dobiero wtedy będzie amba. Natomiast jeśli najtańsze białe czy niebieskie diody kosztuja 1/3 lub 1/2 ceny tych co pasują bez wymiany rezystorów i świecą równie dobrze z odpowiedznimi rezysotrami to może bym się zastanawiał. Ale jeśli chcesz oszczędzać 0,50 zł czy nawet 1zł na diodzio to nie wiem czy warto.

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


16.01.2006, 20:01
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
nie chodzi mi o zaoszczędzenie 1 zł. Znam tylko jeden sklep w którym można nabyć te diody (tme.pl). Jeśli możesz mi podać inny sklep to bardzo Cię proszę


17.01.2006, 20:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post Re: led smd
Yogi napisał(a):
lukaszgg napisał(a):
wiem, przerabiane było pare razy ale ja albo jestem głupi albo głupi...
podświetlenie na niebiesko wskazówki czerwone Jakie diody led smd ja potrzebuję- konkretny rodzaj, wielkość, w odudowie czy bez, czy muszą mieć 3,8 V czy 2,4 V ??? a najlepiej jeszcze link do sklepu. WIELKIE DZIĘKI


a wiec tak:

Tutaj masz sklep >> KLIK <<

a oryginalne diody są dostepne w tym sklepie i konkretnie sa to te: >> KLIK <<


Pozdr :mrgreen:


mam pytanko, jakie diody z TME.pl [symbol] wlutowałeś na wskazówki? :D:D:D

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


08.02.2006, 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
arielcpu napisał(a):
mam pytanko, jakie diody z TME.pl [symbol] wlutowałeś na wskazówki?



powinny chyba byc SRC

osobiscie nie kupowalem z tme tylko zalatwialem sobie je u waszawskiego zegarmistrza z OCP ;)

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


08.02.2006, 16:03
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
te czerwone to KA3528SRC- takie kupiłem i świecą ładnie w przeciwieństwie do niebieskich...


08.02.2006, 16:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
dzięki za info, chyba na początek zmienię same wskazówki na czerwono - tak na początek i zobacze jak to wyjdzie. czy we włączniku świateł są te same ledy? :mrgreen: i jeszcze jedno pytanko: czy jest ktoś na forum kto ma białe tarcze zegarów, chętnie zobaczyłbym jakiegoś screenshot'a w dzień i w nocy :lol: :lol: :lol:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


08.02.2006, 19:26
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
arielcpu napisał(a):
czy we włączniku świateł są te same ledy?

nie tam są zwykłe ledy 3 mm

arielcpu napisał(a):
czy jest ktoś na forum kto ma białe tarcze zegarów, chętnie zobaczyłbym jakiegoś screenshot'a w dzień i w nocy

ma Marcinsobie ale obecnie ejst pozagranicami kraju jak wróci podeslemy Ci foty

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


10.02.2006, 11:23
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
coś już znalazłem ale mimo wszystko poczekam na fotki :D:D:D
http://vfpower.wz.cz/ostatni/budiky/fabia/page_01.htm

[ Dodano: 10-02-2006, 23:32 ]
mam problem po zmianie led'ów we włączniku świateł. wszystkie świeca oprócz dwóch górnych od pozycji i mijania. ledy sprawdzałem - działają, ale po podpięciu do instalacji nie świecą. sam już nie wiem może wlutowałem je odwrotnie. czasu zabrakło i zostawiłem wszystko w samochodzie. przydałby się schemacik do sprawdzenia co i jak. płytka drukowana jest delikatna i nie chcę lutowac bez opamiętania bo pozrywam ścieżki. :D:D:D

[ Dodano: 11-02-2006, 12:35 ]
aaaa już sobie poradziłem, jedna dioda odwrotnie była. szereg to szereg :D:D:D

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


10.02.2006, 13:05
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No w diodach tak jest niestety trzeba sprawdzać polaryzacje czyli gdzie jest plusik :)


11.02.2006, 18:54

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
Panowie, wiem jak zrobic wskazówki innego koloru od podświetlenia we wskaźnikach paliwa i temperatury :czytaj:

Potrzebuje jednak pomocy w ustatkowaniu napiecia na diodach podświetlających zegary.
Najmocniej świecą tylko te pierwsze (przy obrotomierzu na najwyższych obrotach, a przy prędkościomierzu na najniższych prędkościach) dodatkowo mocno świecą diody środkowe pod komputerkami LCD.
Co poradzicie. Diody są Kingbrighta niebieskie SMD KA-3528MBC i świecić to świecą ale jak sie wyłączy silniik to te przygasają całkowicie. :smutny:
Są dwa rodzaje niebieskich i jedne mają taktowanie napięcia bodajże od 4 do 5V, a te moje od 3,6 do 5V więc są lepsze, jednak nie działają w wymianie sztuka za sztuke jak powinny. :smutny:

Prosze poradźcie coś, bo w końcu nie rozwiązał sie ten wątek, a nie mam teraz chajsu na nowe diodki :?

A podświetlenie wskaźników górnych zrobiłem i działa, więc patent dobry, tylko nie mam fotek, więc jak pomożecie to bede rozbierał deske i zrobie kilka.
Pozdrawiam

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


19.02.2006, 12:41
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
nie przygrzałeś lutownica tych diód? :lol:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


19.02.2006, 14:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
wątpie, przygrzanie nie ma tu nic do rzeczy. Jak robiłem podświetlenie górne to jedną zieloną przypiekłem od góry, ale i tak działa, więc tego nie biore pod uwage. Poza tym na początku, jak robiłem podświetlenie LCD to zrobiłem tylko lewe a prawe zostało zielone i wtedy trzy niebieskie świeciły dobrze.
I tak samo jak w podświetleniu obrotomierza wlutowałem spowrotem zieloną to ona słabo świeciła ale za to pozostałe niebieskie już lepiej. wiec musi to byc coś z napieciami, tylko dziwne ze kupiłem te diody co podaliscie symbol i taka kicha sie robi :/

Ale żeby było śmieszniej to zauważyliście że tam mieszczą się zwykłe diody led ?

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


19.02.2006, 14:08
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL