Teraz jest 27.04.2024, 08:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
[F1] Zmiana koloru podświetlenia zegarów - led smd 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
zdjecia ukladu pochodza z modelu 2002

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


18.04.2006, 11:37
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Za diody zapłaciłem prawie 6 zł. (6szt.słabszych i 6szt.mocniejszych po dwie więcej na nieprzewidziane przypadki).Ale za przesyłkę doliczyli ponad 15 zł,bo wysłali jakąś firmą kurierską w paczce tak jakby skubańce nie mogli pocztą wysłać w kopercie.Jeśli chodzi o ich jasność świecenia to te słabsze są wystarczające i w nocy bardzo ładnie świecą bo w dzień to i tak tego nie widać.


Ostatnio edytowano 18.04.2006, 19:25 przez romo, łącznie edytowano 1 raz



18.04.2006, 12:01

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
to ja nie wiem, bo ja w desce z 2003 jeszce inny układ miałem, a z 2002 co teraz mam (bo tamten spaliłem :) ) też jest roche inaczej. Nie wiem jak oni to robili.

A jakieś zdjęcia robiłeś tych oddzielnie podświetlanych, bo jestem ciekaw jak wyszło.
Ja teraz jak dostane przesyłke z rezystorkami też zaczynam zabawe :)

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


18.04.2006, 18:05
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
dafi, prosze o pełna dokumentacje jak sie przerabia to podswietlenie bo tez mam ochote zmienic


18.04.2006, 21:43

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
Więc jeżeli chodzi Ci o samo zmienienie, jak rozebrać i takie tam to masz w kąciku technicznym.

Ale zacznijmy od początku (żeby zebrać informacje)
Diody jakie są potrzebne to najlepiej Kingbrighta smd (one mają wymiary: 3,5 x 2,8) i to są takie samo wymiarowe jak te w standardzie (ja kupowałem niebieskie po 1,70zł/szt.)
Czesi wlutowywali diodki smd 1206 i one też są dobre, mają tylko jeden wymiar inny (bodajże są węższe ) (niebieskie kosztują 70 gr/szt)
Pojawia się teraz problem z napięciami.

Jeżeli wymienimy sztuke za sztuke to bedzie kicha (w przypadku niebieskich i białych), chyba że zamienimy na diody o takich samych bądź przybliżonych parametrach (jak np. czerwone, żółte, pomarańczowe).

Jeżeli upieramy się przy niebieskich, to również nie ma problemu, trzeba wymienić kilka rezystorków - diody są połączone szeregowo. Jeżeli są cztery diody to rezystor jest włączony w środku (standardowo jest 115 Ohm i trzeba zamienić na 10 )

Sprawe podświetlenia temp. i poziomu paliwa (wskazówki inny kolor, podświetlenie inny) rozwiązuje się na kilka sposobów. Najprostrzym jest doprowadzenie podświetlenia z jakiegoś wolnego obwodu w desce, inny sposób to zrobić na połówki, tzn jedną diodke wlutować w jednym kolorze (do podświetlenia wskazówki), a drugą (w innym kolorze) wyprowadzić na drucikach na podświetlenie tam na tą półeczke (jak się rozbierze to wiadomo o co chodzi).
Trzecim, najtrudniejszym, a zarazem najlepszym efektywnie sposobem jest przeniesienie obwodu z napięciem - tak jak jest to w RS. Czynić to trzeba przez przelutowanie rezystora i wlutowanie jeszce jednego (tak jak jest w układzie z 4 diodkami)

Nie mam cyfrówki, więc zdjęć nie bedzie :(
Ale jak zrobie to wytłumacze co i jak podpierając się schematami z forów światowych.

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


19.04.2006, 16:54
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
dafi napisał(a):
Więc jeżeli chodzi Ci o samo zmienienie, jak rozebrać i takie tam to masz w kąciku technicznym.

Ale zacznijmy od początku (żeby zebrać informacje)
Diody jakie są potrzebne to najlepiej Kingbrighta smd (one mają wymiary: 3,5 x 2,8) i to są takie samo wymiarowe jak te w standardzie (ja kupowałem niebieskie po 1,70zł/szt.)
Czesi wlutowywali diodki smd 1206 i one też są dobre, mają tylko jeden wymiar inny (bodajże są węższe ) (niebieskie kosztują 70 gr/szt)
Pojawia się teraz problem z napięciami.

Jeżeli wymienimy sztuke za sztuke to bedzie kicha (w przypadku niebieskich i białych), chyba że zamienimy na diody o takich samych bądź przybliżonych parametrach (jak np. czerwone, żółte, pomarańczowe).

Jeżeli upieramy się przy niebieskich, to również nie ma problemu, trzeba wymienić kilka rezystorków - diody są połączone szeregowo. Jeżeli są cztery diody to rezystor jest włączony w środku (standardowo jest 115 Ohm i trzeba zamienić na 10 )

Sprawe podświetlenia temp. i poziomu paliwa (wskazówki inny kolor, podświetlenie inny) rozwiązuje się na kilka sposobów. Najprostrzym jest doprowadzenie podświetlenia z jakiegoś wolnego obwodu w desce, inny sposób to zrobić na połówki, tzn jedną diodke wlutować w jednym kolorze (do podświetlenia wskazówki), a drugą (w innym kolorze) wyprowadzić na drucikach na podświetlenie tam na tą półeczke (jak się rozbierze to wiadomo o co chodzi).
Trzecim, najtrudniejszym, a zarazem najlepszym efektywnie sposobem jest przeniesienie obwodu z napięciem - tak jak jest to w RS. Czynić to trzeba przez przelutowanie rezystora i wlutowanie jeszce jednego (tak jak jest w układzie z 4 diodkami)

Nie mam cyfrówki, więc zdjęć nie bedzie :(
Ale jak zrobie to wytłumacze co i jak podpierając się schematami z forów światowych.


Dafi widze zes warszawiak moze ys pojechal kiedys na jkis spot i bysmy oblokali co nieco jak to wyglda u ciebie i moze bylbys wstanie zrobic cos takiego u mnie;)

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


19.04.2006, 17:05
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
hehe, musze to jeszcze zrobić. Dopiero teraz bede miał rezystorki :)
Jak zrobie i znajde czasu to wpadne i pokaże :P

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


19.04.2006, 18:17
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
wolf napisał(a):
Dafi widze zes warszawiak moze ys pojechal kiedys na jkis spot i bysmy oblokali co nieco jak to wyglda u ciebie i moze bylbys wstanie zrobic cos takiego u mnie;)


To może jakiś właśnie spocik led-owy by zorganizować...może w końcu i ja bym sie osobiście pojawił.... ???


19.04.2006, 19:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
[quote="dafi"]

Jeżeli upieramy się przy niebieskich, to również nie ma problemu, trzeba wymienić kilka rezystorków - diody są połączone szeregowo. Jeżeli są cztery diody to rezystor jest włączony w środku (standardowo jest 115 Ohm i trzeba zamienić na 10 )

ja mam fabie z 2000r. czy ja też musze u siebie zmienić rezystor ? i jeszcze jedno z kąd kupiłeś takie tanie ledy , daj mi namiary :worthy:

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


19.04.2006, 20:03
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Te niebieskie to o jakiej jasności powinny być.Tutaj http://www.nikomp.com.pl/cgibin/shop?sh ... d=78098202 mają cztery rodzaje niebieskich o różnej jasności


19.04.2006, 20:56

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
to zależy od jasności jaką chcemy mieć. Z tego co na innych forach pisali to 40 mcd, ale tu takich nie ma.
Ja swoje diody kupowałem na allegro ale chyba już ich nie ma (te Kingbrighta) a te drugie to od kolesia "LIS POL" o nicku "lisiu". On ma te diodki i niedrogo (te 1206)
Co do wymiany rezystorków, to raczej tak, gdyż napięcie wszędzie było podawane takie same (we wszystkich deskach), więc sztuka za sztuke może nie pójść. Można spróbować, a jeżeli kiepawo będzie świecić, wtedy kombinować z rezystorami.

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


19.04.2006, 23:00
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
ile kosztują rezystorki i gdzie je wstawić i ile jest ich potrzebnych ?no i czy dam radę samemu to zrobić bo diody czerwone sam wlutowałem ale nie wiem co i jak z tymi rezystorkami :mrgreen: nawet nie wiem jak to ustrojstwo wygląda :sciana:

[ Dodano: 2006-04-20, 09:33 ]
dafi a o jakiej jasności ty masz u siebie no i jak świecą dobże czy niezabardzo? ???

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


20.04.2006, 08:28
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
dobra, pobawiłęm się z rezystorkami i stanowczo stwierdzam:
DIODY KINGBRIGHTA KA3528MBC SIĘ NIE NADAJĄ
one mają zbyt wysokie napięcia pracy i zmiana rezystorów nic nie daje, poza tym i tak napięcie jest podawane jakgdyby odgórnie (nie ma się wpływu na napięcie wejściowe) - chyba że trzebaby poszukać :/

Należy kupować diodki pracujące od 2,6 do 4 i takie będą najlepsze. Wtedy można mówić o zamianie sztuka za sztuke

Co do wskazówek temp i paliwa. Jedna dioda czerowna (np. lewa), a te z prawej to diody 3 mm koloru jakiego chcecie (ale diody dyfuzyjne) i bedzie git :)

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


23.04.2006, 10:51
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
dafi napisał(a):
dobra, pobawiłęm się z rezystorkami i stanowczo stwierdzam:
DIODY KINGBRIGHTA KA3528MBC SIĘ NIE NADAJĄ
one mają zbyt wysokie napięcia pracy i zmiana rezystorów nic nie daje, poza tym i tak napięcie jest podawane jakgdyby odgórnie (nie ma się wpływu na napięcie wejściowe) - chyba że trzebaby poszukać :/

Należy kupować diodki pracujące od 2,6 do 4 i takie będą najlepsze. Wtedy można mówić o zamianie sztuka za sztuke

Co do wskazówek temp i paliwa. Jedna dioda czerowna (np. lewa), a te z prawej to diody 3 mm koloru jakiego chcecie (ale diody dyfuzyjne) i bedzie git :)


zrobiłeś podświetlenie małych wskazóweczek? please napisz coś więcej! :good:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


23.04.2006, 12:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
ino zrobiłem. Troche kiepsko to wygląda z tymi zegarowymi, ale jeszce nie koniec z moimi zabawami :)
wskazówki od temp i paliwa podświetlają mi czerwone diodki smd 1206 a te duże kingbrighty i są inne odcienie. Te u góry mają bardziej kolor stonowany, bordowy, te od predkosci wściekły czerwony.

Jak zrobie wszystko to zamieszcze cały plan działanie :)


Co do wymiany rezystorków. Nie trzeba tego robić dla wskazówek :), jeżeli już to trzebaby zwiększyć opór aby słąbiej świeciły.

A i jeszce coś.
Wszystkie tarcze są ze sobą powiązane. Ale to już inna bajka :)


Jeżeli ktoś z Wawy bedzie zamawiał diodki niebieskie to prosze o kontakt bo ja też musze zamówić co najmniej 4 sztuki, a najlepiej 18 :)

[ Dodano: 2006-05-10, 23:24 ]
Jeżeli nie chcecie się bawić i nic popsuć to adres gotowych zegarków:

http://allegro.pl/show_item.php?item=103499715

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


23.04.2006, 14:47
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL