Teraz jest 20.04.2024, 08:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F2] Silnik vRS 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Silnik vRS
nommo napisał(a):
Daniel Sorry że spytam ale ty rzeczywiście myślisz że swap to tylko silnik ? Nie rozmawiamy tutaj o włożeniu takiego samego silnika.
Poczytaj ile Sev miał roboty przy tym, policz wszystko a nie tylko silnik. Za wiedzę też trzeba zapłacić jak się nie znasz, za darmo nikt Ci tego nie zrobi.
A auta w UK to za darmo dają i jeszcze na swój koszt pod dom dowiozą :hurra:


Ja nie napisałem że tylko silnik, rozumiem że inne elementy napędowe, czy poduszki, czy wiązka, ale jak kupujesz rozbitka czy połówkę gdzie silnik siedzi na swoim miejscu to nie płacisz 20 tyś zł. Swego czasu miałem dobry kontakt z gościem który z DE sprowadzał połówki aut, w zasadzie nikt się tam nie pier*olił, auto przecięte jak fotel kierowcy i pasażera przód przez wiązkę i wydech, nawet szyba przód zawsze była, kawałek podłogi i co najważniejsze nie ruszany silnik ani nic innego. Cena takiego zestawu jak wtedy interesowałem się do A-G z Z22SE była śmieszna a masz praktycznie wszystko na swap-a. Owszem zagadką pozostaje stan mechaniczny jednostki ale zawsze szło się jakoś dogadać. Zupełnie inaczej przeprowadza się swapa na jednostkę która nie występowała w ogóle w danym modelu a inaczej jak była dostępna choćby nazywała się RS czy vRS. Rozumiem, że znasz realnie samochodów z UK skoro tak piszesz, Ja żeby nie potrzebnie nie wdawać się w dyskusję to ugryzę się w język niż dalej komentował.


18.04.2013, 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2011, 21:19
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 552
Podziękował: 1
Pomógł: 16

Silnik: 1.8 T/250 KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Silnik vRS
Daniel, sprawdź ile kosztuje 2.0tsi z osprzpętem i skrzynią a później dodaj parę rzecz jak np:
-wszystko co potrzebne do powieszenia silnika
-półośki
-nowy rozrząd
-filtry, olej, nabicie klimy od zera
-przydałoby się zrobić coś z zawieszeniem, więc przynajmniej jakieś twardsze sprężyny + odpowiednie amorki
-hamulce
-wydech
-Intercooler, bo pewnie nic tam nie pasuje
-no i pewnie jeszcze jakieś 30 rzeczy, które wyjdą przy swapie...

Rozumiem, że twoim zdaniem swap na 1.8t to tylko koszt silnika i paru pierdół, czyli jakieś 4k, tak? Gratuluje w takim razie...


18.04.2013, 14:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Silnik vRS
tomkierz napisał(a):
Rozumiem, że twoim zdaniem swap na 1.8t to tylko koszt silnika i paru pierdół, czyli jakieś 4k, tak? Gratuluje w takim razie...


Ty tak powiedziałeś, nie Ja, nigdzie nie użyłem takich słów ;) Więc kulturalnie proszę nie wmawiaj mi że tak mówię czy sugeruję.


18.04.2013, 15:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2011, 21:19
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 552
Podziękował: 1
Pomógł: 16

Silnik: 1.8 T/250 KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Silnik vRS
Za to "kulturalnie" powiedziałeś, że wszystkich dookoła "konkretnie po*ebało".... Jeśli niektórzy tutaj są "konkretnie po*ebani", bo powiedzieli, że koszt swapa na 2.0tsi może kosztować nawet 20k, to przedstaw nam proszę swoją wizję swapa "po taniości", bo może się okaże, że niepotrzebnie wrzucałem to 1.8t, kiedy w tej samej cenie mogłem mieć 2.0tsi.


18.04.2013, 15:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.08.2010, 16:07
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 4711
Zdjęcia: 14
Podziękował: 15
Pomógł: 137

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II fl Ambition
Rok prod.: 2012
Województwo: śląskie
Post Re: Silnik vRS
Panowie, koniec przepychanek, wracajmy do tematu :wink:

_________________
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ
Moja Red Corrida
Obrazek


18.04.2013, 19:12
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.01.2009, 21:38
Lokalizacja: Łomża
Posty: 1688
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 1.8T
Rok prod.: 2001
Województwo: podlaskie
Post Re: Silnik vRS
Daniel napisał(a):
Ja znam tańszy sposób pojechać do W. Brytania i tam tanio kupić jakiegoś po lekkim dzwonie całe auto a nie tylko silnik, 20 tyś zł na co ? Na silnik ? Chyba Was konkretnie poj*bało. Chyba że to będzie robione nie wiadomo u kogo uj wie i takiego renomowanego że już sama reklama wykonawcy spali efekt silnika.

To ja Ci kulturalnie odpowiem, w dupie byles, gowno widziales, a swoje tuningi to chyba skonczyles na stozkach z norauto. Kazdy kto idzie Twoim tokiem rozumowania, albo sie cenzura w mega dlugi, albo sprzedaje projekt po kosztach, bo okazuje sie, ze zawiesil silnik i potrzebuje drugie tyle zeby jezdzic. Chyba ze ma w ch luznej gotowki.
Kazda pierdula i kazdy najmniejszy diwajs powoduje, ze ceny gratow osiagaja chore ceny. Ci co maja wsadzone 1.8T, wiedza dokladnie o czym mowie. Do 1.8T nie podchodz bez 10k, chyba ze zrobisz 99.9% sam, albo za darmo. koszt 2.0TFSI jest 2 razy taki, do tego 2 razy tyle rzeczy ktore dojda w miedzy czasie, a nikt nie zdaje sobie z nich sprawy, bo niestety nie jest to 1.8T przeorane jak piety pielgrzyma przez wszystkich stodolowych tunerow w PL.
Koszt swapa na 2.0 TFSI jest taki jak koszt zrobienia takiego setupu jak mam w 1.8T. I nie potwierdzili tego forumowi krzykacze jak Ty.

_________________
1.8T 301HP


20.04.2013, 14:48
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post Re: Silnik vRS
Panowie zluzować się proszę weekend jest piwka się napić, wyjść na świerze powietrze ze znajomymi itp.
Następne przepychanki skończą się urlopami.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


20.04.2013, 17:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.06.2012, 22:03
Lokalizacja: Kraków
Posty: 857
Zdjęcia: 0
Podziękował: 2
Pomógł: 22

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNJ - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2000
Województwo: małopolskie
Post Re: Silnik vRS
mss :hurra:

_________________
iPC Serwis - Profesjonalna i ekspresowa naprawa komputerów stacjonarnych, laptopów, netbooków w Krakowie

iPC Serwis na Facebook'u

Obrazek


20.04.2013, 18:00
Zobacz profil WWW Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL