Teraz jest 01.02.2023, 14:49Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Regulamin FabiaClub.pl 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.12.2013, 21:39
Posty: 199
Zdjęcia: 3
Podziękował: 5
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
 Regulamin FabiaClub.pl
Regulamin FabiaClub.plSERDECZNIE WITAMY na naszym forum i w naszym klubie! Cieszymy się, że zaufałeś nam i dołączyłeś do naszego grona. Mamy nadzieję, że zagościsz u nas na dłużej, a wspólna współpraca z pewnością zaowocuje!

Klubowe ABC

Przynależność do klubu FabiaClub.pl jest dobrowolna.
Członkostwo w Fabiaclub.pl jest bezpłatne.
Każdy, kto zarejestruje się na forum wraz ze stażem po spełnieniu kilku warunków zyskuje miano klubowicza.
Każdy, kto chce podkreślić swoją przynależność do FabiaClub.pl może okleić się w rozpoznawalne dla nas specjalne naklejki klubowe z napisem FabiaClub.pl
Obowiązkiem klubowicza, prócz dumnego nazywania się nim jest:
- udział w dyskusjach związanych z klubem,
- udział ( w miarę możliwości ) w spotach i zlotach klubowych,
- służenie dobrą radą i pomocą dla innych klubowiczów,
- przestrzeganie zasad dobrego wychowania i nie wszczynania awantur,
- dbania na innych forach o dobry wizerunek naszego klubu.

Każdy kto swoją aktywnością na forum i spotkaniach regionalnych wykaże się zaangażowaniem w życie i los klubu, decyzją Admina może zostać wyróżniony specjalną rangą.

Zasadą klubu jest łączyć wszystkich posiadaczy i pasjonatów samochodów, w szczególności samochodu marki Škoda Fabia.

Idea która nam przyświeca to: "Dobra rada i dobra zabawa!!!"

Punkty dodatkowe Regulaminu:

Nasze Forum jest podzielone na kilka działów tematycznych. Wszyscy mają możliwość zapytania o każdy nurtujący problem. Zarówno związany z naszymi samochodami jak i innymi problemami niemotoryzacyjnymi. Z pewnością każdy z Was uzyska tu odpowiedź, rozwiązanie i dobrą poradę.

W zasadzie można pisać o wszystkim przestrzegając kilku poniższych zasad:

1.Zanim zadasz pytanie sprawdź (używając funkcji SZUKAJ ) czy problem nie był już wcześniej poruszany. Być może odpowiedź już jest na forum, ponieważ w większości przypadków tak właśnie jest.

2.Forum podzielone jest na kategorie i pod fora zwane dalej ogólnie pod forami. Każde pod forum może posiadać swój własny regulamin będący uzupełnieniem niniejszego regulaminu. Korzystając z danego pod forum oświadczasz jednocześnie, że zaakceptowałeś obowiązujący na nim regulamin.

3.Uzupełnij swój profil, pozwoli nam to dowiedzieć się trochę więcej o Tobie, a zarazem może okazać się bardzo pomocne przy uzyskaniu pomocy w Twoim temacie. Co za tym idzie, udzielimy Ci szybciej wskazówek.

4.Zgadzasz się na wysyłanie poczty elektronicznej przez Administrację forum na adres e-mail podany podczas rejestracji.

5.Zgadzasz się na zapisywanie wszystkich informacji, które podajesz, w bazie danych. Dane te nie będą przekazywane nikomu bez Twojej zgody, ale ani Forum i jego Obsługa nie odpowiada za włamania, które mogą spowodować "wypłynięcie" danych.

6.Zabrania się używania słów powszechnie uznawanych za wulgarne i obraźliwe - wszelkie kłótnie, spory,drwiny, wulgaryzmy będą traktowane nakładaniem ostrzeżeń - banów na użytkownika.

7.Tematy dublowane wielokrotnie mogą zostać wykasowane, a autor ukarany ostrzeżeniem.

8.Staramy się trzymać zasady: "jeden problem - jeden wątek", zadawanie wielu pytań w jednym poście doprowadza do bałaganu i skutecznie utrudnia znalezienie konkretnych informacji.

9.W każdym dziale, przed nazwą problemu prosimy o wpisywanie Tagu oznaczającego wersję samochodu, w którym występuje usterka/problem. Przykład nazwy tematu : "[F1] Gnijąca wiązka" lub "[F1/F2] "Przeciekające tylne drzwi" - jeżeli problem dotyczy obu generacji Fabii.

Jak używać Tagów? Przy rozpoczynaniu tematu wystarczy wybrać TAG związany z naszym tematem:
Obrazek

10.Jeżeli znajdziesz temat opisujący Twój problem, a nie padła tam satysfakcjonująca Cię kluczowa odpowiedź w rozwiązaniu usterki postaraj się kontynuować istniejący już temat. Odpowiedzi udzielimy z takim samym zaangażowaniem jakby to był nowy temat. Takim sposobem wszystkie zagadnienia danego problemu będą w jednym miejscu i ułatwią szukanie innym klubowiczom = dbamy o porządek.

11.Jeżeli nie znajdziesz na forum tematu opisującego o Twoim problemie to załóż nowy temat zwracając uwagę na to, aby umieścić go w odpowiednim dziale oraz odpowiednio go zatytułować, tak aby tytuł i podtytuł zawierały w miarę możliwości kwestie, które chcemy aby ktoś nam pomógł rozwiązać. Hasła w stylu "Przednie drzwi", "TDI", "Co za dupsik", "Co to jest?" będą od razu kasowane, ponieważ zbyt niewiele mówią. W tym wypadku hasło KLUCZ - ogólne zagadnienie problemu.

12.Pytając o sprawy techniczne posługuj się w miarę możliwości i znajomości określeniami technicznymi, a nie zwyczajowymi. Ułatwi to wyszukiwanie innym oraz uzyskanie odpowiedzi zainteresowanemu. Określenia gwarowe nie wszystkim są znane.

13.Pisząc posty postaraj się w miarę możliwości pisać poprawnie, czyt. stylistycznie, ortograficznie, poprawną polszczyzną. Przyjemniej czytamy takie wątki. W myśl polskiej zasady: "Jak Cię widzą, tak Cię piszą".

a) Nie pisz posta pod postem. Chyba, że jest to uzasadnione działanie (w przeciwnym wypadku użyj opcji "edytuj").

14. Jeżeli potrzebujesz załączyć w swoim poście grafikę lub plik, umieść je na zewnętrznym serwerze (np. imageshack.us), w poście podając link do grafiki/pliku lub
Kod:
[img]http://tu.wpisz.adres.fotki[/img]

Jak wstawiać zdjęcia na Forum?
Wstawianie zdjęć na forum

15. Zgadzasz się, że Obsługa Forum ma prawo w każdej chwili usunąć, edytować, przenieść lub zablokować każdy wątek.

16. Zabrania się wysyłanie reklam, spamu, linków do gier, zachęt do skorzystania z innego forum przez PW do użytkowników, bez wcześniejszej zgody Administracji. W przeciwnym wypadku dane konto zostaje zbanowane dożywotnio.

17. Jeżeli zauważyłaś/eś rażące złamanie któregoś z punktów regulaminu przez innego użytkownika, koniecznie zgłoś ten post/temat obsłudze forum. Możesz to również zrobić jednym "kliknięciem" - pod każdym postem jest ikonka ! , która bezpośrednio przesyła zgłoszenie do obsługi forum.
Jak zgłaszać post/temat? Pod każdym postem w prawym dolnym rogu jest !
Obrazek

18. Autor tematu może podziękować osobie, która mu pomogła w rozwiązaniu problemu, klikając przy tym poście ikonkę "pomógł", jednak osoby udzielające porad nie mają prawa się o to upominać.
Jak podziękować ? Po prawej stronie postu kliknij przycisk "dziękuję"
Obrazek

19. Szanuj prawa autorskie. Zabrania się umieszczania na forum materiałów chronionym prawem autorskim, a także linków do nich. Wszelkie prośby o książki, linki do książek,filmy lub torrenty, itp, czy innych materiałów chronionych prawem będą karalne ostrzeżeniami lub nawet banem. Zabrania się także upubliczniania prywatnych wiadomości i korespondencji bez zgody autorów wyżej wymienionych.

20. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do regularnego usuwania kont nieaktywnych użytkowników, jeśli okres ostatniej aktywności = ostatniego logowania przekracza okres 5 lat.

21. Użytkownik z chwilą zamieszczenia zdjęć własnego auta na forum, jednocześnie zgadza się na ich udostępnianie przez Administrację na stronie głównej http://www.fabiaclub.pl oraz na oficjalnym profilu facebook'owym w celu reklamy i promocji klubu - FabiaClub.pl. Wszystkie zdjęcia umieszczane przez Administrację w ww. miejscach posiadają zakryte tablice rejestracyjne

W kwestiach nierozstrzygniętych przez niniejszy Regulamin decyzję podejmuje Administracja (Administratorzy wraz z moderatorami).

Jeśli Twój temat został odrzucony lub znajduje się w koszu, to znaczy że nie masz bladego pojęcia o tym jak wygląda regulamin.

PODPISY POD POSTAMI TZW. SYGNATURA
Podpis powinien być „nieuciążliwy” dla innych oraz pozostawać w zgodzie z dobrym "smakiem".
Podpis nie może zawierać odnośników do treści łamiących prawo (w tym też prawa autorskie).
Podpis nie może stanowić banneru przekierowującego na strony trudniące się „podejrzanym” zarobkowaniem.
Podpis może zawierać banner lub odnośnik związany z działalnością danego Klubowicza (np. odnośnik do jego strony www, sklepu internetowego prowadzonego przez Klubowicza, konta allegro, itp.).
Podpis może zawierać ikonkę z Motostat.pl i serwisów podobnych prezentującą spalanie pojazdu.
Wszelkie inne wątpliwości dotyczące podpisów rozstrzygane będą przez Administrację Forum.

Zastrzegamy sobie możliwość zmiany regulaminu, bez wcześniejszego uprzedzenia.

Osoby odpowiedzialne za forum, najemca hostingu i najemcy domeny nie ponoszą odpowiedzialności za treści zawarte w postach!
Dokładamy jednak wszelkich starań, aby nasze forum było wolne od treści niepożądanych.PODZIAŁ GRUP I RANG - FabiaClub.pl

:arrow: Nowi użytkownicy
- Rangę otrzymuje automatycznie każdy nowo zarejestrowany użytkownik.

:arrow: Zarejestrowani użytkownicy - Wszyscy zarejestrowani użytkownicy FabiaClub.pl po napisaniu pierwszego posta. Przywitaj się

:arrow: Klubowicz - Rangę otrzymuje użytkownik który:

1. Posiada konto na forum conajmniej 90 dni.
2. Napisał co najmniej 100 postów w działach technicznych ( nie licząc OT i Tematów/postów pytających).
3. Posiada co najmniej 1 pkt "dziękuję"
Jak podziękować ? Po prawej stronie postu kliknij przycisk "dziękuję"
Obrazek
4. Brak aktualnych ostrzeżeń (ostrzeżenia wygasają automatycznie po 60 dniach).
5. Dodatkowo są punktowane i mogą przyspieszyć nadanie rangi:
a) stworzenie manuali do działu :arrow: We własnym zakresie.
b) uczestnictwo w spotach regionalnych i zlotach ogólnopolskich.
c) pomoc drugiemu użytkownikowi w naprawie, modyfikacji samochodu.

Klubowicz traci rangę w przypadku:
1. Rażące naruszenie regulaminu.
2. Oszukanie innego klubowicza ( utrata rangi + Ban)
3. Czas ostatniej wizyty - logowania się na forum przekracza okres 3 lat.

:arrow: Zasłużony dla FC - Ranga Specjalna - nadawana osobom, które wniosły ogromny wkład w funkcjonowanie forum oraz pomoc przy organizacji zlotów ogólnopolskich.

:arrow: Partner Forum - Ranga nadawana użytkownikom, którzy posiadają temat w dziale :arrow: Oferty specjalne dla FabiaClub.pl wraz z 3 pkt "dziękuję". Ranga ma na celu zapewnić bezpieczeństwo i pewność oferowanych usług dla klubowiczy, a także maksymalnie korzystne oferty cenowe i upustowe.

:arrow: Moderatorzy globalni - Ranga nadawana klubowiczowi przez Administratora. Moderator jest klubowiczem ze stażem minimum 6 miesięcznym w społeczności FabiaClub.pl, osoba ta wyróżnia się wysoką kulturą osobistą, poprawną polszczyzną i gramatyczną w pisanych postach. Funkcja ta wiąże ze sobą wiele obowiązków, ponieważ ta grupa w całości czuwa nad poprawnym funkcjonowaniem społeczności forum w każdym aspekcie.

_________________
Z poważaniem Administracja - FabiaClub.pl


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Administracja za ten post:
Grzesiek19051987
15.12.2014, 20:03
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL