Teraz jest 28.03.2024, 17:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
[F1] Swap hamulców 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19.09.2013, 13:15
Posty: 36
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: FDN - 5b.
Rok prod.: 2006
Województwo: małopolskie
Post Swap hamulców
Zmierzam chyba (wreszcie ku finiszowi przesiadki na 1.8t). Parę dni temu nastąpiło szczęśliwe odpalenie. Pojawił się natomiast problem z kontrolką ABS. Wygląda na brak komunikacji komputera z układem.
Czy ktoś może pomóc?
Przód hamulców przełożony został z Leona Cupry (312mm). Znajomy mówił mi, że przyczyną może być to, że orginalnie w skodzie połączenie było na magnesie, a teraz jest na jakiejś koronce czy czymś takim...
Przy okazji okazało się, że muszę zmienić felgi (i gumy) - po założeniu kół pozostała szczelina grubości palca między zaciskiem a wewnętrzną stroną felgi... :-(
Także jakby ktoś miał potrzebę to niebawem będę pozbywać się wyżej wymienionych kółek (16tki z cupry z Yokohama Parada 2 205/45) - ogłoszenie wrzucę jak się ogarnę trochę - projekt mnie trochę przeciągnął muszę przyznać.


10.10.2017, 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.01.2009, 21:38
Lokalizacja: Łomża
Posty: 1688
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 1.8T
Rok prod.: 2001
Województwo: podlaskie
Post Re: Swap hamulców
Przecież centymetr to od groma miejsca

_________________
1.8T 301HP


13.10.2017, 21:41
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.09.2013, 13:15
Posty: 36
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: FDN - 5b.
Rok prod.: 2006
Województwo: małopolskie
Post Re: Swap hamulców
No niby tak. Zresztą to i tak teraz kwestia drugorzędna.
Póki co poza tym kwestią komunikacji z ABSem, muszę jeszcze ogarnąć mocowanie silnika ze skrzynią - rzuciłem okiem pod spód i okazało się, że gość który to wkładał i niby zna się na rzeczy zostawił szczelinę ok 0.5cm na ewentualną pracę i ruch silnika podczas jazdy. W obecnym kształcie miałbym perspektywę jazdy z skrzynią walącą o karoserię. Aha i przy montażu rozpirzyli mi poduszkę lewą - pewnie od tej ciasności.
Pominę, że jedna śruba tej poduchy była niedokręcona, podobnie jak jedna ze śrub na skrzyni....
Jak już mówiłem wcześniej, jakbym wiedział że tak będzie to stanąłbym na głowie by zawieść ja i szpeje do Ciebie....


14.10.2017, 19:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL