Teraz jest 23.04.2024, 18:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Tuning zewnętrzny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 10.12.2005, 22:43
Lokalizacja: Kraków
Posty: 117
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Województwo: małopolskie
Post 
Ja nie mowilem ze taki styl mi sie podoba, a taki styl nie jest minimalistyczny. Duza felga to raczej styl z ameryki chyba, gdzie duze felgi w chromie najlepiej robia furore.
Jak dla mnie duza fela musi byc. To co pokazales Yogi, wyglada super


10.02.2007, 11:08
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
Nobilium, moim zdaniem 16 do 1,2 to troszke za duże.
Strasznie Ci zmuli samochód - chyba że nie jeździsz w większe trasy to do lansu w sam raz :)

Podobnie z obniżeniem - to jest dobre do samochodzu z większą mocą (moim zdaniem oczywiście). Też mnie cały czas męczy obniżenie, ale ileksroć wpadam na śpiącego policjanta, czy musze po zaspach się przebijać to mi odchodzi ta myśl.
To jest dobre do jazdy po mieście, ale tylko latem :smutny: (niestety).

Jeżeli zależy Ci tylko na wyglądzie to jak najbardziej - fele 16", niskie zawiasy.
Chyba że planujesz zmiane silnika :palacz:

Szybki przyciemnić - bardzo dobra rzecz - popieram. Tylko nie przesadzać :D
Zależy jeszcze jaki kolorek auta - wtedy polecam chromiki (drobne elementy, np. listwy przy szybach, ale wtedy więcej nic nie radze).
Poza tym klamki i lusterka w kolorze nadwozia i listwy na zderzakach (najlepiej to je zalepić i wygładzić)

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


10.02.2007, 12:22
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2005, 22:03
Lokalizacja: BYTOM
Posty: 376
Podziękował: 2
Pomógł: 3

Województwo: śląskie
Post 
Yogi napisał(a):
Zyg, ma racje

lecz teraz dżejzi są duze alu
takie małe są bardziej niepraktyczne i z nimi łączy się podstawowy problem do takiej 13 calowej felgi nie założysz dużej tarczy

Nobilium, jak Ci sie podoba ? :

[url=http://images12.fotosik.pl/40/0abac685bfa86556m.jpg]Obrazek[/URL]

ewidentnie brakuje mi pakietu zderzaków z VRS no i jakiejś lotki z tyłu ale ogolnie dobry kierunek



widze ze idziesz po podobnej lini jak ja
proponuje ci jeszcze wymienic sobie kierunki na nadkoloach na czarne dymione koszt niewielki a z boku bedzie cała smoła - bleck :good:


10.02.2007, 13:47
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Pierwsze primo - feluny.... ja mam 15" i jestem zadowolony, 16" na pewno wyglądają ładniej, ale są droższe (tyczy się to również opon). Co do zmulenia auta - jeśli nie założysz 205 lub większych, to zmuła nie będzie aż tak odczuwalna, no chyba, że lubisz SM (sado maso) to zakładaj 225 :mrgreen:

Drugie primo - gleba. Dobra rzecz ale też bez większej przesady. Przy felach 15" i glebie -30/-30 nie powinieneś odczuć zbyt mocno zmian na kręgosłupie lub plombach (tak jak pisał wcześniej jeden z Kolegów). Jeśli założysz 16" i zrobisz większą glebę, to wtedy rzeczywiście będziesz musiał bardzo uważać - ot takie polskie realia. Tutaj posiadany silnik nie ma nic do rzeczy - glebe robią nawet w Malczanach i nic z cennych 24 koni nie tracą.

Trzecie primo - do alusków konieczne jest lakierowanie zacisków/bębnów hamulcowych. Panujące na forum trendy to czerwień strażacka lub zieleń vRS. U Ciebie przy czarnym wózku ładnie wyglądałyby czerwone (ocieplą wygląd).

Czwarte primo - wydeszek. "No bass no fun" jak mawia przysłowie starożytnych rzymian. Słyszałem kilka Fabek ze sportowym wydechem i ładnie grają. Ja na razie nie wymieniam swojego na sportowy, bo sam z siebie się usportowił (przepalił się) i ładnie gra. Ale jak skończy się jego żywot to pewnie będzie uniwersalny Ulter z końsówką N21-1 (chyba taki jest jej typ - szeroki, pojedynczy owal).

Piąte primo - siatexowy gryl. Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem. Plaster miodu (tzw. duży kamei) robi robotą. U Ciebie jeszcze ładniej będzie się prezentować, bo masz zderzak po FL - każdy otwór w zderzaku zrobiony siatą..... mniam :essen: .

Szóste primo - ultimo :mrgreen:. Nie przeginaj z bajerami na siłę. Nie zawieszaj na wózku zbyt wielu bajerów, zbyt dużej ilości chromu, nie mieszaj zbyt wielu kolorów. Zdecyduj się na jeden trend i zgodnie z nim podążaj. Chyba, że chcesz wylądować w galerii Wiejski Tuning lub Wieś Kołst Kastoms to możesz zafundować Fabce tłusty wypas :hysterical:.

To chyba tyle - jeśli masz pytania co do:
1. Malowania zacisków/bębnów
2. Siatexowania grilów
3. Klejenia słupków bocznych
wal śmiało - pomogę na tyle, na ile będę mógł.


10.02.2007, 15:54

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
mam pytanie co do grilla :) planuj w swojej Fabienne zmodyfikowac go. Widziałem kilka aukcji i w sklepach internetowych gotowe całę grile i nie wiem czy pchac sie w całosciowy czy ten stary poddac modyfikacji. Jak kolega sądzi?? Dodam ze nie jest uzdolniony manualnie. No ale jezeli kupie cąłosciowy miloteca (czy jakos tak) to bee zmuszony polakierowaniem nowego nabytku :/
A tak wogole to podaje link do kilku fotek mojego wozka. Moze cos kolega doradzi oceni ??
Dodam ze zamierzam na swoje aluski naciagnac oponki 195/50/15 teraz jezdziłem na 195/60/15

GALERIA

pozdrawiam :)


10.02.2007, 17:17

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
jak nie milotec to dobry pomysł jest obciąć z seryjnego grilla znaczek skody, nierówność zaszpachlować, ramke oddać do galwanizera do chromowania i założyć szczebelki w drugą strone jak w passacie, i bedzie pieknie, jak swój grill miloteca (nie zrobiłem modyfikacji bo kupiłem w okazyjnej cenie 40zł :) ) lakierowałem samemu podkładem sprayem i klarem i wyszło bardzo ładnie. pozdro


10.02.2007, 17:31

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
FABIAAA napisał(a):
mam pytanie co do grilla :) planuj w swojej Fabienne zmodyfikowac go. Widziałem kilka aukcji i w sklepach internetowych gotowe całę grile i nie wiem czy pchac sie w całosciowy czy ten stary poddac modyfikacji. Jak kolega sądzi?? Dodam ze nie jest uzdolniony manualnie. No ale jezeli kupie cąłosciowy miloteca (czy jakos tak) to bee zmuszony polakierowaniem nowego nabytku :/
A tak wogole to podaje link do kilku fotek mojego wozka. Moze cos kolega doradzi oceni ??
Dodam ze zamierzam na swoje aluski naciagnac oponki 195/50/15 teraz jezdziłem na 195/60/15

GALERIA

pozdrawiam :)


Jak nie wiesz w jaki sposób się do tego zabrać i nie masz zdolności manualnych, to ..... hmmm.... może lepiej kup gotowego, bo możesz coś popsuć a wtedy kasa pójdzie na dokupienie popsutych elementów. Nie piszę tego złośliwie - ta ramka chromowana jest delikatna i trzeba się starać, żeby jej nie połamać przy formowaniu siatki.

Poszukaj na FT - pisałem jak zrobić grill - może coś doczytasz i spróbujesz zrobić.

I koniecznie wyklej słupki !!!!!!!!!! Powinieneś dostać :banana: za to, że do tej pory masz serię !!!!!!!!


10.02.2007, 18:07

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
widze ze na tej stronce co mi koelga przysłał to troche tego jest ale i w ładneych cenach :P

[ Dodano: 2007-02-10, 18:18 ]
a co do tej serii to tak cudnie sie zbiera po wymianie przepływomierza ze nawet narazie nie myslalem o modach :)


10.02.2007, 18:11
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
2New napisał(a):
I koniecznie wyklej słupki !!!!!!!!!! Powinieneś dostać za to, że do tej pory masz serię !!!!!!!!


Jesli samochod jest czarny, to IMHO dawanie slupkow na czarno jest komplentnie bez sensu :nono:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


10.02.2007, 19:34
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
może ma dać z chromu ??? :hysterical:

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


10.02.2007, 20:13
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
dafi napisał(a):
może ma dać z chromu ??? :hysterical:


wogole niedawac... :smiley15:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


10.02.2007, 20:15
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
DObra, wracam w piątek więc odwiedzę forum. Jak narazie nie odpowiem wam bo się śpieszę ;). Do usłyszenia za tydzień


10.02.2007, 22:07

Dołączył(a): 21.11.2005, 22:18
Lokalizacja: Bielsko-Biala Krakow
Posty: 161
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia 2.0tdi
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
wolf napisał(a):
Zyg napisał(a):
Tyle tylko ze niemiecki styl, to niska gleba i kolka szerokie a nie wielkie


Nie spotklalem sie jeszcze z samochodem niemieckim dobrze z tuningowanym co by mial glebe i male kolka :hysterical: .... min to 17/18 w takich sie spotyka najczesciej


heh kolega wolf chyba nie ma pojecia co to german style i cult

polecam poogladac troszeczke zdiec z niemieckich zlotow tuningowych przejzec kilka razy vw scene a pozniej pisac takie glupoty

z aut ktore pokazales tylko fabia jako tako trzyma sie Germana a wiec czysto i na glebie plus ladne kola tylko troche za duze...........



sorki ale caddy ktorego zdiecie wisi na forum na felgach pls jest poprostu wyborne i brak mi innych slow by opisac jego piekno

tyle o de mnie



aaa


jeszcze jedno co wedlog ciebie oznacza dobrze stuningowany bo wedlog mnie jest to pojecie wzgledne i kazdy moze miec inne zdanie na ten temat a german zawsze zostanie germanem :good:

_________________
Power By COMPSPORT


11.02.2007, 14:19
Zobacz profil WWW

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
wolf napisał(a):
2New napisał(a):
I koniecznie wyklej słupki !!!!!!!!!! Powinieneś dostać za to, że do tej pory masz serię !!!!!!!!


Jesli samochod jest czarny, to IMHO dawanie slupkow na czarno jest komplentnie bez sensu :nono:


To była odpowiedź na posta kol. FABIAAA - to jego "skarciłem" za niemanie wyklejonych słupków (on ma srebrny wózek).

Natomiast kilka postów wyżej w mojej propozycji zewnętrznego stylingu auta założyciela wątku (Nobilium'a) nie proponowałem klejenia słupków......

To tak, żeby wszystko było jasne :mrgreen:


11.02.2007, 15:47

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ok wróciłem i od poniedziałku zaczynam coś robić z tym samochodem ;) :party: :party: :party:


16.02.2007, 23:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL