Teraz jest 07.05.2024, 04:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 737 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Następna strona
[F1-F4] Felgi 15" i co dalej...? 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
To moze ja sie wtrące skoro gadacie o felach 15" 195/50 bo na takowych jezdze :mrgreen: ..i uwzam ze jest to kompromis miedzy komfortem a bezpiecznym szybkim prowadzeniem, lubie szybko wchodzic w zakrety i jescze ani razu mi opony nie piszczaly.. :mrgreen: przy balonie 60 az strach pomyslec gdzie bym sie znajdował jak bym tak jezdzil:)...teraz bez zawahania bralbym 16" i 205/45

a tak to wyglada u mnie...
Obrazek

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


19.05.2006, 14:11
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
McsEb napisał(a):
FABIAAA napisał(a):




Nie przeczę że to 15", tylko że z taką gruba opona optycznie wygląda na mniejszą.



Dlatego zamonotwałem 60 bo łądnie sie prezentuje, twierdze ze przy 50 jest za duzo wolnego miejsce miedzy błotnikiem a oponą...


19.05.2006, 14:27
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
FABIAAA napisał(a):
McsEb napisał(a):
FABIAAA napisał(a):




Nie przeczę że to 15", tylko że z taką gruba opona optycznie wygląda na mniejszą.



Dlatego zamonotwałem 60 bo łądnie sie prezentuje, twierdze ze przy 50 jest za duzo wolnego miejsce miedzy błotnikiem a oponą...


To juz predzej bym zainwestowal w sprezyny obnizajace niz pchal sie w te balony :crazy:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


19.05.2006, 14:32
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
eee tam sprezyny.... to całkiem mi kompfr jazdy spadnie i bedzie padaka... i tak nie ma rewelacji ale jakis kompromis musi byc pomiedzy wgladem a komfortem !!


19.05.2006, 15:07

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
FABIAAA napisał(a):
eee tam sprezyny.... to całkiem mi kompfr jazdy spadnie i bedzie padaka... i tak nie ma rewelacji ale jakis kompromis musi byc pomiedzy wgladem a komfortem !!

Są gusta i gusciki, najważniejsze ze Tobię sie podoba fabia terenowa :)
Dodatkowo zwiekszony prześwit o 1,5 cm i niczego nie trzeba sie obawiać :)


19.05.2006, 15:27
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
McsEb napisał(a):
Są gusta i gusciki, najważniejsze ze Tobię sie podoba fabia terenowa
Dodatkowo zwiekszony prześwit o 1,5 cm i niczego nie trzeba sie obawiać

to jest wcale niezły pomysł. Do tego wziąć jeszcze te ranciki, które wystawia Sebastian (cena po prostu nie do pobicia) i mamy Fabię cross-country. Takich przeróbek jest raczej mało i byłoby to co najmniej oryginalne. Ja tam byłbym na tak!


19.05.2006, 15:33
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mr T. napisał(a):
mamy Fabię cross-country


Taaaaa... i jeszcze rury na przód, zapasówkę na rusztowaniu z tyłu i można na Fabię mówić Frontera ...

Mr T. - kaszana ... maksymalnie nie popieram i myślę, że żartujesz ... :eh:

FABIAAA - jeśli chcesz zmniejszyć prześwit to kup sprężyny -30 a nie na balonach będziesz jeździł ..... Wg mnie niepotrzebne zakładanie przerośniętych gumiaków mija się z celem (no może z wyjątkiem sezonu zimowego, gdzie da się to logicznie uzasadnić) i wygląda to ... powiedzmy ... komicznie (już nawet w autobusach miejskich i ciągnikach siodłowych montują niziutkie kapciuszki) a Ty idziesz niepotrzebnie w duży rozmiar. A jeśli chcesz zobaczyć moje większe zdjęcie, to po prostu kliknij na nim - zrobi się duże.


19.05.2006, 16:47
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
2New napisał(a):
Taaaaa... i jeszcze rury na przód, zapasówkę na rusztowaniu z tyłu i można na Fabię mówić Frontera ...

Mr T. - kaszana ... maksymalnie nie popieram i myślę, że żartujesz ...

poszedłeś po całości :mrgreen: . Tak sobie dywagowałem, czy można z fabki zrobić coś takiego jak volvo zrobiło z V70 (chyba). Bez przesady, rur, szperaczy itd. Zobacz że wszyscy jeśli już to wkładają duże kapcie z niskim profilem, glebią bryki, wstawiają spojlery itd czyli ogólnie fast&furious. Jeśli z tym przesadzisz to bryka też będzie wyglądała kaszaniasto. Jeśli jednak zrobisz z głową to może wyglądać nieźle. Chociaż chyba lepiej byłoby tak spróbować z kombiakiem. Nie widziałem jeszcze tak zrobionej Fabii i byłbym po prostu ciekaw. Nie skazywałbym takiego projektu z góry na złom.


19.05.2006, 18:27
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
widzieliscie wogóle wy fotke mojej Fabienne ?? kur... nie wyglada to jak jakis traktor chłopaku !! !! Jak traktor to wyglada ta co ma profil 50 na felch 15'' i kur... jescze łęb wsadzisz miedzy opone a rant błotnika <lol2> a z tego co wiem to fabianki wyjezdzaja z farbyki na balonach 60 tylko ze falga jest mniejsza.... (przykladem jest tez golf IV który smiga na 65 a nie na 60 )

ZOBACZ:
http://img314.imageshack.us/img314/9329/fabienne0sn.jpg
http://img258.imageshack.us/my.php?image=fabia10pk.jpg


19.05.2006, 19:55

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Pytasz o zdanie, wiec mowie ze dla mnie to totalny kibel. Seryjnie juz dosc wysoko zawieszona Fabie niepotrzebnie podnosic. Podwyzszony srodek ciezkosci, baloniasta opona... Nie wrozy to dobrze przy ostrym luku i duzej predkosci, nie mowie juz o jakiejs przeszkodzie ktora moze nagle wyskoczyc na droge i bedziesz zmuszony ja gwaltownie ominac.

Z drugiej strony to chyba odkryles kolejny sposob zmniejszenia przeswitu miedzy kolem a nadkolem.

Moze zaloz profil 70, to przeswit nie bedzie ci wiecej przeszkadzal, z auta zrobi sie prawdziwy allroad, a komfort... jak na lodzi.

Dopiero teraz zauwazylem ze masz TDI :crazy: Uwierz mi... uprzyjemnisz sobie jazde zakladajac kola 16x7,5 z opona 205/45.


19.05.2006, 20:36

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
no takie jak ty mi proponujesz to tylko jezdzic i kosic krawezniki i ciaaaagnac za soba fabie.... Ej a tak na marginiesie to jak Golf jezdzi na 65 ??


19.05.2006, 21:12

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Juz kilka razy wklejalem ale pokaze jeszcze raz, u mnie wyglada to tak:

Obrazek Obrazek
[felga 16x7,5 opona 205/45, gwint WEITEC skrecony na -70mm]

Odnosnie kraweznikow masz racje, nawet nie probuje podjezdzac pod wyzsze nic 5,6 cm, ale krawezniki generalnie nie sa mi do szczescia potrzebne, oprocz tego nic w mojej jezdzie sie nie zmienilo.

Nie porownuj golfa do fabi, golf jest w serii duzo nizej zawieszony i ma inaczej zestrojone zawieszenie, ale tak czy siak efekty jazdy na balonach i tak czuc.


19.05.2006, 21:47

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
:censored: to wyglada u Ciebie w samochodzie... ale ja nie moge sobie na takie cos pozwolic... mój samochód jest przeznaczony równiez do pracy.... a ponadto jak by nie patrzec w Twojej Fabi to juz napewno nie ma komfortu... przy takich kapciach


19.05.2006, 22:00

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Kazdy inaczej definiuje komfort... Ja np. jestem masochista lubie jak jest twardo i blisko asfaltu :crazy: :mrgreen:


19.05.2006, 22:15

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post cos dla Was !!
POSŁUCHAJ:

Ten Typ Mes - Uchyl szybe


20.05.2006, 07:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 737 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL