Teraz jest 28.03.2024, 19:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Serwisy i warsztaty: małopolskie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 02.07.2009, 14:22
Lokalizacja: małopolska
Posty: 217
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: małopolskie
Post 
Witam.
Nie twierdzę ani nie twierdziłem, że się na tym znam. Na własne oczy też tego nie widziałem, bo ciężko żebym widział, skoro rozbierane było na warsztacie. Powtórzyłem jedynie (przyznaję, że będąc mocno zdenerwowanym :) ) to, co usłyszałem od osoby, która przy aucie pracowała.
Ciężko mi to zweryfikować, ze swojego punktu widzenia wiem tylko, że zawory klekoczą i silnik chodzi jak w Ursusie pomimo wymiany popychaczy.
Przyznaję, że poniosło mnie wrzucając tutaj tego posta, bo faktycznie ani zdjęć, ani innych dowodów nie mam, jedynie słowa (w gruncie rzeczy zaufanego) mechanika. Z perspektywy czasu stwierdzam jednak, że oczernianie waszego warsztatu nie mając konkretnego potwierdzenia, że jest to wynik waszego błędu było niewłaściwe. Proszę jednak wczuć się w sytuacje osoby, która nagle słyszy, że musi wymienić cały rozrząd (z wałkiem włącznie). ;) Posta tym samym zedytuję.
Pozdrawiam
UJ

PS: Proszę mi uwierzyć, że straszenie KK w tego typu dyskusji jest (przynajmniej jak dla mnie) zbędne, dużo bardziej trafiają do ludzi sensowne argumenty. ;)


12.09.2010, 20:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 12.09.2010, 19:24
Lokalizacja: nowy sącz
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: małopolskie
Post 
UglyJoe napisał(a):
Witam.
Nie twierdzę ani nie twierdziłem, że się na tym znam. Na własne oczy też tego nie widziałem, bo ciężko żebym widział, skoro rozbierane było na warsztacie. Powtórzyłem jedynie (przyznaję, że będąc mocno zdenerwowanym :) ) to, co usłyszałem od osoby, która przy aucie pracowała.
Ciężko mi to zweryfikować, ze swojego punktu widzenia wiem tylko, że zawory klekoczą i silnik chodzi jak w Ursusie pomimo wymiany popychaczy.
Przyznaję, że poniosło mnie wrzucając tutaj tego posta, bo faktycznie ani zdjęć, ani innych dowodów nie mam, jedynie słowa (w gruncie rzeczy zaufanego) mechanika. Z perspektywy czasu stwierdzam jednak, że oczernianie waszego warsztatu nie mając konkretnego potwierdzenia, że jest to wynik waszego błędu było niewłaściwe. Proszę jednak wczuć się w sytuacje osoby, która nagle słyszy, że musi wymienić cały rozrząd (z wałkiem włącznie). ;) Posta tym samym zedytuję.
Pozdrawiam
UJ

PS: Proszę mi uwierzyć, że straszenie KK w tego typu dyskusji jest (przynajmniej jak dla mnie) zbędne, dużo bardziej trafiają do ludzi sensowne argumenty. ;)


Ok , dziękuje, ja rozumiem pewną flustrację, bo nikomu nie jest na ręke , wydawać kilka tys. zł., ale z drugiej strony, ja nie pozwole sobie na to abym przymykał oko na ewidentne pomawianie mnie na forum publicznym. Dziękuje za zrozumienie. :worthy:
Natomiast argumenty tego mechanika mnie powaliły na kolana, większych bzdur dawno nie słyszałem. Nikt nie jest nie omylny, my też nieraz popełniiśmy błąd i dotego sie przyznajemy, natomiast w Twoim przypadku , mimo że go nie pamietam, o żadnym błędzie nie może być mowy
Pozdrawiam serdecznie
CARFIT


12.09.2010, 20:58
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 02.07.2009, 14:22
Lokalizacja: małopolska
Posty: 217
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: małopolskie
Post 
carfit napisał(a):
Ok , dziękuje, ja rozumiem pewną flustrację, bo nikomu nie jest na ręke , wydawać kilka tys. zł., ale z drugiej strony, ja nie pozwole sobie na to abym przymykał oko na ewidentne pomawianie mnie na forum publicznym. Dziękuje za zrozumienie. :worthy:
Natomiast argumenty tego mechanika mnie powaliły na kolana, większych bzdur dawno nie słyszałem. Nikt nie jest nie omylny, my też nieraz popełniiśmy błąd i dotego sie przyznajemy, natomiast w Twoim przypadku , mimo że go nie pamietam, o żadnym błędzie nie może być mowy
Pozdrawiam serdecznie
CARFIT


Również rozumiem Pana położenie i przyznaję, że nie mając żadnego potwierdzenia, ani nawet pewnej w 100% diagnozy umieszczanie takiego posta na forum sporego (jakby nie patrzeć) klubu było nie na miejscu. Górę nade mną wzięły jednak nerwy, za co przepraszam. :)
Pozdrawiam


12.09.2010, 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 30.07.2010, 20:59
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Województwo: małopolskie
Post 
ja byłem u mechanika w krakowie na dobrego pasterza "Gładysek" robiłem u niego drobne rzeczy - ciezko o opinie, na ul.prandoty potwierdzam ze nienajlepsze wrazenia, przy wymienie filtru pyłkowego od razu koles go ubabrał brudnymi łapami, a teraz chyba tłumik koncowy sie konczy i wybieram sie do Skoda Specjalistyczny Serwis węgrzce ul.c11. , bo szukam zakładu gdzie na stale bym serwisował swój samochód , moze wy doradzicie gdzie serwisujecie .


26.09.2010, 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.12.2010, 14:29
Lokalizacja: Kraków
Posty: 12
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post Re: Serwisy i warsztaty: małopolskie
Skończyła mi się gwarancja więc i darmowy serwis w ASO. Dlatego mam pytanie . Szukam dobrego i sprawdzonego warsztatu lub mechanika w Krakowie lub okolicach w którym mógłbym do końca życia serwisować moją skodę .

Podstawowe wymagania to rzetelność, uczciwość, fachową obsługę oczywiście atrakcyjne ceny. Wiem że może są to wygórowane wymagania jednak gdzie jak nie na forum mogę znaleźć takie informację .

Z góry dziękuję za wszelkie info.

Pozdrawiam


17.02.2011, 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 17.07.2009, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2013
Województwo: małopolskie
Post Re: Serwisy i warsztaty: małopolskie
http://www.zumi.pl/1646054,Auto-Service ... firma.html ja polecam nie naciaga raz kupilem na zapas czesci a okazalo sie ze nie trzeba wymieniac to oddal a nie jak inni nie zrobi czesci wezmie ikase za robociznę od kiedy skonczyla sie gwarancja to u niego naprawiam i nawet rozrzadu sie nie balem u niego robic wszystko robi jak trzeba jak przy zawieszeniu cos stukalo to za pierwszym razem byl spokoj na tydzien pojechalem ze dalej sie tlucze nie wzial kasy poprawil powiedział co bylo i juz sie nie powtorzylo nie wiem jak inni ale ja polecam w 100%

ps. przepraszam za brak polskich liter ale klawiatura nadaje sie juz do wymiany i dziala jak sama chce

_________________
Octavia 2 FL kombi 1.8TSI


18.02.2011, 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.08.2010, 15:13
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Województwo: małopolskie
Post Tuleje wahaczy w Krakowie
Witam,

czy może ktoś polecić dobrego mechanika, który wymieni tuleje wahaczy w Fabii I?

Pozdrawiam,
dictus


22.07.2011, 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.08.2011, 16:47
Posty: 26
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: FNJ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi 1.4 Comfort
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: Serwisy i warsztaty: małopolskie
http://www.skoda-pogwarancyjnie.pl/

polecam ten warszat, niedrogi, a ludzie znają się na swojej pracy, do tego uprzejmi, i służą pomocnymi radami


21.10.2011, 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.08.2006, 10:17
Lokalizacja: Kraków
Posty: 14
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia Combi
Rok prod.: 2006
Województwo: małopolskie
Post Re: Serwisy i warsztaty: małopolskie
Witam,
potrzebuje zmienic sprzeglo w Fabii I 1.4 16v. Ktory zaklad polecacie? Czy ktos zna ten na przeciwko bramy wjazdowej do szpitala im. Babinskiego?

Pozdrawiam,

Uli


17.03.2012, 17:43
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2010, 16:57
Lokalizacja: Kraków
Posty: 288
Podziękował: 7
Pomógł: 19

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: Serwisy i warsztaty: małopolskie
Ja polecam tego samego gościa co michalck1981, Irek Porębski bardzo dobrze zna się na skodach, naprway wykonuje rzetelnie i dokładnie a przede wszystkim nie naciąga na niepotrzebne wydatki i uczciwie kasuje za robotę. Jeżdżę do niego już od paru lat i jestem zadowolony z jego usług. Często też przejeżdżają do niego goście z OCP.

Przy okazji może zna ktoś dobrego elektryka/elektronika samochodowego w Krakowie lub okolicach? Szukam kogoś kto potrafi nie tylko prawidłowo zdiagnozować usterki, ale zajmuję się również naprawą uszkodzonych modułów elektronicznych a nie tylko wymianą.


12.05.2012, 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.10.2010, 13:11
Lokalizacja: KRA
Posty: 339
Podziękował: 0
Pomógł: 16

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Fabia Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Re: Serwisy i warsztaty: małopolskie
michalck1981 napisał(a):
http://www.skoda-pogwarancyjnie.pl/

polecam ten warszat, niedrogi, a ludzie znają się na swojej pracy, do tego uprzejmi, i służą pomocnymi radami


Ostatnimi czasy robiłem tam nową UPG, podnośnik szyby i regulacje popychaczy. Wszystko fachowo i w przystępnej cenie. Jedyny minus to troche długie kolejki ale warto poczekać te parę dni. Na prawdę polecam!

_________________
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=27&t=13926 <-- MOJA FABIA


22.05.2013, 17:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.09.2012, 19:29
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 91
Podziękował: 11
Pomógł: 1

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Choice
Rok prod.: 09/2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Serwisy i warsztaty: małopolskie
Michael1989 napisał(a):
michalck1981 napisał(a):
http://www.skoda-pogwarancyjnie.pl/

polecam ten warszat, niedrogi, a ludzie znają się na swojej pracy, do tego uprzejmi, i służą pomocnymi radami


Ostatnimi czasy robiłem tam nową UPG, podnośnik szyby i regulacje popychaczy. Wszystko fachowo i w przystępnej cenie. Jedyny minus to troche długie kolejki ale warto poczekać te parę dni. Na prawdę polecam!


Ja niestety polecić nie mogę powyższego serwisu. Sugerując się opiniami zarówno z forum jak i z innych stron pojechałem tam w kwietniu, gdy wysiadło mi ładowanie w autku. Przez telefon pełna profeska, byłem naprawdę zadowolony. Autko zostawiłem, oprócz ładowania naprawić mieli podnośniki szyb (wymienić), oraz przejrzeć ogólnie auto. Co się potem działo to nie wiem czy to przypadek czy nie, ale wyszło jak wyszło i polecić nie mogę choćbym chciał, a mianowicie:

1) Podnośniki szyb okazało się, że nie trzeba wymieniać, tylko nasmarować - ok, niech będzie to oni się znają - 50zł od szyby. 2 miesiące (czerwiec) później w czasie jazdy strzeliła mi linka w jednej z szyb i pozamiatane - wtedy zrobił się problem, no ale spoko - zbieg okoliczności....

2) Przeczyścili bębny hamulców - ok, 50 zł. W lipcu musiałem w trasie udać się do serwisu bo okazało się, że cylinderek w lewym bębnie był rozpieprzony - prawdopodobnie od dłuższego czasu (zaglądali tam? podobno tak) i zaciskał koło - super! :-(

3) No i w końcu ładowanie - wymieniono regulator - problem znikł - JUPI! Od razu zaskoczyło mnie, że przy odpalaniu muszę wrzucać wyższe obroty, żeby załapało ładowanie, ale niech będzie. Potem zobaczyłem że światła przygasają na luzie. Zajechałem do nich, usłyszałem - tak ma być, bo alternator już powoli do końca się zbliża (przy 110 000? hahaha). Kilka miesięcy później, dziś, pojechałem w końcu do znajomego elektryka no i się okazało - zamontowali jakiś spieprzony regulator, który nie odcinał napięcia i na akumulator szło ok. 16 jednostek (wow), to doprowadziło do uszkodzenia części alternatora, a żeby mało było tego przy montażu Panowie ułamali jedno z mocowań alternatora przez co drgał, zamiast być stabilny. W końcu wszystko działa! A jak myślisz o tym serwisie to proponuję poszukaj dalej... :-)

_________________
Byle do przodu!
Obrazek


04.11.2013, 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 29.01.2013, 23:20
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Rok prod.: 2005
Województwo: małopolskie
Post wkładka paliwa
zablokowala mi sie wkładka paliwa.......udalo mi sie wyjac zamek. lecz korek nadal sie kreci w lewo i prawo ale sie nieodreci, prosze o informacje gdzie ewentualnie w krakowie moglbym podjecac by ktos sie tym zajał. bo swoje mozliwosci juz chyba wyczerpałem.


02.12.2013, 18:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.07.2012, 21:10
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 6

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Samochód: VW Polo 9N 1.9Tdi ATD +++
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: Polecane serwisy i warszaty itp.
I mnie dopadło. Potrzebny serwis w Krakowie bądź bliskiej okolicy. Wymiana uszczelki pod głowicą i zajęcie się klekotem z okolic zaworów (popychacze?) czyli dość poważne zabiegi. Ma być dobrze nie koniecznie drogo ;)
Ktoś coś poleci?


20.09.2014, 17:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Serwisy i warsztaty: małopolskie
Polecane warsztaty gdzie montują haki holownicze do F2FL ?


25.05.2015, 09:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL