Teraz jest 15.06.2024, 21:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Moja instalacja+zabudowa suba - opis. 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
marbalon

sprobuje odwaze sie i sprobuje zbudowac to co ty
mam potrzebne elementy tj jeszcze czekam na MDF;ke
powiedz mi przyjacielu drogi jak mozesz
opowiedz mi ciut dokladniej moment mocowania mdf;ki do reszty pudła i czy cos wkladals do sordka - wytlumienie ?
bede robil wersje dla fabi kombi a wsadze hertz'a es 250 pod blaupunkt gta1300


31.10.2007, 00:45

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam. Wiem, że temat już ma troszke ale mam pare pytań do osób które wykonały u sibie coś tego typu. Czy sprawdzaliście objętość tak powstałej skrzynki, czy tak na oko, potrzebne mi jest 21l netto?? Ile warstw zastosowaliście mat szklanych, jaka grubość ścianki wam wyszła?? Czy zastosowaliście jakieś materiały tłumiące i jakie wygłuszenie?? No to jest chyba wszystko co bym chciał wiedzieć. Pozdrawiam i z góry dziękuje za info;)


29.05.2008, 09:50

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Z regóły robi się to tok że robi sie maksymalną wielkość obudowy, jaka podejdzie w dane miejsce.
Jeśli chcesz sprawdzić obiętosć wykonanej w ten sposób obudowy, bierzesz słoik litrowy i wsypujesz do środka, kasze, fasole, groch, pszenice. Znasz dokładnie obiętość obudowy ;)
Jak by było za dużo, to do środka kawałek styropianu, pomalować żywicą i mamy co chcemy ;)
Powodzenia

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


29.05.2008, 14:48
Zobacz profil GG Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Też myślałem żeby tak to wykonać. Pytanie odnośnie styropianu, czy żywica poliestrowa czasem go nie rozpusci??


29.05.2008, 16:33

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam,
Jaka objętość dokładnie to nie powiem, ale wydaje mi się że powyżej 20L będzie. Szczerze mówiąc to podszedłem do tematu trochę z innej strony. Potrzebny jest mi bagażnik więc sub mógł wylądować tylko we wnęce. Jaki wyszedł taki wyszedł. Do środka napchałem fizeliny bodaj ale takiej tapicerskiej, ma kilka centymetrów grubości. Bez niej trochę się rezonans robił w skrzyni, a o to chyba nie chodzi. Ale wydaje mi się że brzmi na moje ucho i pasażerów których wożę bardzo dobrze.
Największy problem z instalacją jest zawsze z przednimi głośnikami. Wmontować je tak aby nic nie drżało ani bzyczało w drzwiach przy większym natężeniu dźwięku to nie lada sztuka.

Ilość warstw zależy od tego jaką masz grubość mat szklanych. Ja miałem bardzo grube (z zaprzyjaźnionej firmy robiącej elementy nadwozia z tego) zatem bodaj 3 lub 4 warstwy to było jakieś 2-3mm a to już daje sztywność na maksa.

No nic nie rozpisuje się więcej. Miłej zabawy życzę.


30.05.2008, 06:50

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dziex za podpowiedzi. W weekend biore się do roboty. Zarzuce jakimś zdjęciem jak skończe;) Pozdro;)


30.05.2008, 11:10

Dołączył(a): 03.05.2011, 15:23
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Superb
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post Re: Moja instalacja+zabudowa suba - opis.
Witam,
Jakiej żywicy należy używać? Epoksydowej czy poliestrowej?

Ile należy zakupić żywicy i ile maty szklanej?

Czym wywiercić otwór w płycie mdf (szczególnie chodzi mi o zrobienie tego pierścienia pod osadzenie głośnika)

Nigdy nic nie robiłem w tym temacie a mam w planach takiego suba odkąd zobaczyłem wynik końcowy autora postu :)


03.05.2011, 15:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post Re: Moja instalacja+zabudowa suba - opis.
Subaru napisał(a):
Witam,
Jakiej żywicy należy używać? Epoksydowej czy poliestrowej?

Ile należy zakupić żywicy i ile maty szklanej?

Czym wywiercić otwór w płycie mdf (szczególnie chodzi mi o zrobienie tego pierścienia pod osadzenie głośnika)

Nigdy nic nie robiłem w tym temacie a mam w planach takiego suba odkąd zobaczyłem wynik końcowy autora postu :)


zrób to sam:
viewtopic.php?f=25&t=4161

masz zdjęcie popularnego zestawu, kupisz wszystko w castoramie:
Obrazek

robię właśnie taką zabudowę do F2, mam już skorupę z front panelem, wycięte otwory na głośnik, br i terminal głośnikowy. nie robiłem pierścienia pod głośnik tylko sam otwór wycinarką i potem pilniczek. zakupiłem też filc obiciowy pod kolor oryginalnego materiału w bagażniku. nie mam czasu za dużo ale pomalutku idzie do przodu wszystko. br wyliczałem pod konkretny głośnik i obudowę za pomocą programu winisd, mój tunel br musi mieć 34cm długości i to będzie kombinacja ale robiłem pomiary i da się zmieścić. ;)
zdjęcie poniżej jeszcze we wstępnej fazie:

Obrazek

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


03.05.2011, 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 03.05.2011, 15:23
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Superb
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post Re: Moja instalacja+zabudowa suba - opis.
Ok, dzięki. Jak skończysz to wrzuć fotki, ciekawi mnie jak wygląda taka zabudowa bez pierścienia. A ten filc obiciowy to gdzie najlepiej kupić? Trochę boję się przez net żeby był w miarę podobny odcień do tego co mam w bagażniku


04.05.2011, 11:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post Re: Moja instalacja+zabudowa suba - opis.
Subaru napisał(a):
Ok, dzięki. Jak skończysz to wrzuć fotki, ciekawi mnie jak wygląda taka zabudowa bez pierścienia. A ten filc obiciowy to gdzie najlepiej kupić? Trochę boję się przez net żeby był w miarę podobny odcień do tego co mam w bagażniku


fotki będą w moim wątku, szukałem po łodzi takiego materiału obiciowego i nie znalazłem. kupiłem na allegro taki filc na tej aukcji:

http://allegro.pl/filc-czarny-melanz-gr ... 86991.html

czytałem na różnych forach że brali właśnie taki kolor melanż i było ok. wszędzie w sklepach w łodzi chcą sprzedawać na kilogramy i nie mieli też tego co chciałem. jeszcze muszę kupić jakieś wytłumienie. greetz ;)

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


04.05.2011, 14:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL