Teraz jest 15.06.2024, 22:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
[F2] Zwrotnice przód a fabryczna wiązka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
 Zwrotnice przód a fabryczna wiązka
Mam w końcu trochę czasu i grzebię z przednim audio. Audiofil ze mnie żaden więc głośniki też będą średnie (Helix DB 62.1), zależy mi jednak na tym żeby wyeliminować coraz bardziej słyszalne rzężenie oryginalnych głośników i boczków, więc cd. to tłumienie i głuszenie na potęgę.
Nowe głośniki są już na miejscu i mam teraz problem z ich separacją. Jak wiadomo separacja w wykonaniu Skody to kondensator wrzucony w szereg z tweeterem w słupku A, więc tego nie będę nawet komentował. Chcę jednak wykorzystać to co Audiotec Fischer dostarczyło w kartonie z Helixami, nie bardzo mam jednak pomysł gdzie to wpiąć żeby nie wyrywać całej deski. Chodzi mi konkretnie o miejsce w którym przewody z kostki radia rozdzielane są na wiązkę drzwiową i słupkową - czy ktoś wiec gdzie go szukać?
Uprzedzając sugestie - opcja z montażem zwrotnicy w drzwiach nie bardzo mi odpowiada bo wiąże się z ciągnięciem przewodów drzwi->słupek, z kolei inny wariant (bardziej akceptowalny) to dołożenie ekstra kompletu zwrotnic przed każdym głośnikiem i wykorzystanie tylko odpowiednich dla jego rodzaju wyjść.

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


15.05.2011, 10:33
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zwrotnice przód a fabryczna wiązka
OOOOOOj WITAMY WITAMY PONOWNIE KOLEGĘ :hurra: :bravo: , nareszcie troszkę masz czasu :)

Ja bym proponował troszeczkę inaczej zrobić , jeśli wymieniasz głośniki wysokotonowe ( gwizdki ) w słupkach to pociągnij kabelki od helixowskich gwizdków które są w zestawie.
Bardzo fajne miejsce na zwrotnice to wnęki te po bokach deski tam gdzie są takie półokrągłe zaślepki ( w F1 były tam bezpieczniki ) , ze słupka ciągniesz do zwrotnicy kabelki , jak wyjmiesz te boczne półokrągłe zaślepki to już będziesz miał z górki łatwo się wszystko wpina i wszystko widać.
W drzwiach masz dwa kabelki do głośnika , jak go zdejmiesz zobaczysz jakiego koloru są i możesz wtedy znaleźć je w wiązce ( wiązka jest położona w rogu progu tam przy nogach ) , najlepiej zdjąć te plastiki okrywające próg.
Jak ustalisz jakie kable odpowiadają za głośniki , wycinasz je z wiązki i łączysz ze zwrotnicą ( pewnie trzeba będzie je troszkę przedłużyć).
Jedną końcówkę podpinasz ( te kable od radia ) do IN w zwrotnicy , drugie ( te od wooferów ) do OUT i masz problem z głowy :)

Pozdrowionka i zaglądaj do nas częściej :)
venomk


Niżej podpisany użytkownik dziękuje venomk za ten post:
cosmos
15.05.2011, 12:08
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Zwrotnice przód a fabryczna wiązka
venomk, pierwszy strzał a jakże celny :D. Zrobiłem dokładnie jak napisałeś i wszystko pięknie świszczy :D. Przy okazji machnąłem w końcu zaległe podświetlanie klamek i porządnie zamocowałem głośniki niskotonowe (impregnowany MDF, taśma akustyczna, wkręty mocowane w grube aluminiowe podkładki). Natknąłem się też na ciekawą rzecz - klipsy mocujące boczki w moim egzemplarzu pochodzą jeszcze z czasów F1 (seledynowe), co potwierdza zresztą ETKA. Niestety ich jakość w porównaniu do tych z F2 po listopadzie 2007 (białe) to jakaś farsa. Zdejmowałem już wcześniej kilka razy te boczki, ale teraz po odkręceniu śrub po prostu zawisły na kablach :shock:. W każdym razie jeśli ktoś ma starszą F2 to niech dla spokoju zmieni sobie te klipsy - w ASO po 1,20 zł, na dwoje przednich drzwi potrzeba 12 sztuk.
Dzięki za radę! :bravo:

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


15.05.2011, 22:52
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: Zwrotnice przód a fabryczna wiązka
Nie ma sprawy to zaszczyt pomóc Tobie , pamiętam jak zaczynaliśmy mody w F2 :) .
A tak z innej beczki COSMOS może dasz radę nawiedzić nas na wspólnym ZLOCIE OGÓLNOPOLSKIM jaki organizuje FCP przy małej naszej pomocy ??????
info tu

viewtopic.php?f=5&t=12877&start=255

Miło by było Ciebie poznać :) , możesz wpaść na sobotę wtedy będą rozgrywane konkurencje , wreszcie można by się spotkać w realu :)
Pozdrówka
venomk


15.05.2011, 23:52
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Zwrotnice przód a fabryczna wiązka
venomk napisał(a):
A tak z innej beczki COSMOS może dasz radę nawiedzić nas na wspólnym ZLOCIE OGÓLNOPOLSKIM jaki organizuje FCP przy małej naszej pomocy ??????
info tu

viewtopic.php?f=5&t=12877&start=255

Miło by było Ciebie poznać :) , możesz wpaść na sobotę wtedy będą rozgrywane konkurencje , wreszcie można by się spotkać w realu :)


Dzieki za zaproszenie :) Z najwieksza przyjemnoscia ale w innym czasie - w najblizszych tygodniach nie ma opcji zebym sie ruszal z Poznania bo lada moment powiekszy mi sie rodzinka i musze byc na posterunku ;). Na pewno bedzie jeszcze okazja zeby pogadac na zywo i stuknac sie zimnym browarkiem w jakis cieply wieczor :)

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


19.05.2011, 22:16
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL