Teraz jest 29.04.2024, 07:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Subwoofer w bagazniku ... 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post Subwoofer w bagazniku ...
Od jakiegos czasu myslalem nad zainstalowaniem subwoofera w bagazniku, ale niechcialem przy tym tracic zbytnio miejsca w bagazniku. Wiec pomyslalem sobie zeby glosniki w montowac w schowki...tak to mniej wiecej mialoby wyglądać..... i teraz pytanie czy to jest dobre rozwiazanie i jak sie do tego zabrać oprocz kupienia glosników ;) i wzmaka..

Obrazek

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


11.12.2005, 00:34
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Moim zdaniem w fabii jest za malo miejsca zeby zrobic w schowki mi kolega zrobil w seacie tak ze podwyzszyl mi bagaznik wlozyl glosnik w podloge oczywiscie u dolu jest wszystko skrzynka zabudowana wiec ladnie gra no i oczywiscie wzmak w podlodze tez fajnie to wyglada i jest caly bagaznik dla siebie.


11.12.2005, 10:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Theghost o ile się nie mylę to te zdjęcia pokazują fabie combi albo octavie, lub coś podobnego.

W fabi w Combi i w sedanie jest wystarczająco dużo miejsca za reflektorami

Wolf też myślałem nad takim rozwiązaniem, ale nie chcę niszczyć obicia bagażnika, a te powiedzmy "schowki" za reflektorami są tak wyłozone materiałem że ten materiał nie leży bezpośrednio na ścianie, podłodze i nadkolu tylko jak go wciśniesz to się okaże że jeszcze się wgniecie na kika centymetrów zanim poczujesz blachę.
CHciałem zrobić taką skrzynkę i poprostu wcisnąć subwoferek tak na siłe troszke, ale jakoś zrezygnowałem.

W każdym razie miejsca się dość dużo oszczędza i na nowo zacząłem się zastanawiać czy tak nie zrobić :hurra:

Wolf nie masz wiecej zdjęć z "procesu produkcyjnego" tego subwooferka ???
Zastanawia mnie jak i z czego została zrobina ta częś pudła której nie widać ta zaokrąglona. Wydaje mi się że to jakaś żywica, bo w drewnie chyba wiećej zabawy jest żeby coś takiego zrobić ???

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


11.12.2005, 11:41
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Tomislav napisał(a):
Theghost o ile się nie mylę to te zdjęcia pokazują fabie combi albo octavie, lub coś podobnego


Jest to skoda fabia combi.


Tomislav napisał(a):
W każdym razie miejsca się dość dużo oszczędza i na nowo zacząłem się zastanawiać czy tak nie zrobić


No jest nas juz 2 :hurra:

Tomislav napisał(a):
Wolf nie masz wiecej zdjęć z "procesu produkcyjnego" tego subwooferka


Niestetynie :(

Tomislav napisał(a):
Zastanawia mnie jak i z czego została zrobina ta częś pudła której nie widać ta zaokrąglona. Wydaje mi się że to jakaś żywica, bo w drewnie chyba wiećej zabawy jest żeby coś takiego zrobić


Wydaje mi sie ze to jakas zywica tylko jak to zrobic, bo z drewnem to by byla niezla rzeźba
:D :D :D

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


11.12.2005, 12:53
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
wolf, gdzie takie cos mozna dorwac ?

jaki tam jest glosnik ? 16.5 ?
mysle ze bas nie bedzie potezny ale normalnego odsluchu wystarczy to tylko dobrac glosnik ktory dobrze czuje sie w malej zamknietej obudowie i ogien :)
pomysl bardzo fajny jestem ZA
Napewno wylozylbym matami bagaznik !!

PS
Wolf masz chyba hertze ba przodzie... moze bedziesz wiedziak czy glosnik o glebokosci 61mm i panelem z mdfu 28mm wejdzie i nie bedzie dotykal prowadnicy szyby ?

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


11.12.2005, 14:18
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Wg mnie jest to włókno szklane. Proces wygląda tak:
bierze się duż matę włukna szklanego, i wycina odpowiedni kształt. Nastepnie namacza się za pomocą pędza żywicą, i formuję "kubełek" , po czym żywicą wypełnia się łączenia. Jak już wszytsko masz ładnie uformowane zostawiasz do wyschnięcia.
Tak robi się kubły te takie na makulaturę czy szkło. Zresztą częsci bodykitu też tak można robić samemu :)
A potem jak już wyschnie to wszystkie nierówności i inne parchy zjeżdża się papierem ściernym.
Włókno i żywica nie są takie drugie, trzeba się powaznie zastanowić. ???

[ Dodano: 2005-12-11, 14:26 ]
Yogi napisał(a):
jaki tam jest glosnik ? 16.5 ?
mysle ze bas nie bedzie potezny ale normalnego odsluchu wystarczy to tylko dobrac glosnik ktory dobrze czuje sie w malej zamknietej obudowie i ogien :)

Zgadza się. TU trzeba będzie kupić dobry głośnik o dobroci nie większej niż Qts<0,5 i Parametrza Vas (objętośc ekwiwalentna) zbliżonej do objędości tego małego pudła. Podejżewam że to będzie ok 20 dm^3 na maxa.

Wolf trzeba pamiętać że bas niestety nie będzie tak niski jakby ta obudowa było typu Bass reflex, ale za to zamknięt woofery są o wiele bardzie dynamiczne, i podobno dużo ładniej grają.

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


11.12.2005, 14:21
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Tomislav napisał(a):
Wg mnie jest to włókno szklane. Proces wygląda tak:
bierze się duż matę włukna szklanego, i wycina odpowiedni kształt. Nastepnie namacza się za pomocą pędza żywicą, i formuję "kubełek" , po czym żywicą wypełnia się łączenia. Jak już wszytsko masz ładnie uformowane zostawiasz do wyschnięcia.
Tak robi się kubły te takie na makulaturę czy szkło. Zresztą częsci bodykitu też tak można robić samemu
A potem jak już wyschnie to wszystkie nierówności i inne parchy zjeżdża się papierem ściernym.
Włókno i żywica nie są takie drugie, trzeba się powaznie zastanowić.


Pieknie i łatwo to wyglada na papierze ale jak w rzeczywistosci .. :shock: :wink:


Yogi napisał(a):
Wolf masz chyba hertze ba przodzie... moze bedziesz wiedziak czy glosnik o glebokosci 61mm i panelem z mdfu 28mm wejdzie i nie bedzie dotykal prowadnicy szyby ?


Spokojnie ja mam hertze DSK 165 i one maja glebokosc montazowa 61 mm i mam dystanse z MDFU o grubosci 28mm i wchodza na luzie bez problemu. Wiec smialo instaluj.. :mrgreen:

No to na wiosne trzeba bedzie zaczac sie powli zabrac za ten montaz glosników, bo co do samych glosników to bym bral HERTZe 25cm.. :D

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


11.12.2005, 20:58
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.05.2006, 12:48
Lokalizacja: Oświęcim
Posty: 133
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Re: Subwoofer w bagazniku ...
wolf napisał(a):
Od jakiegos czasu myslalem nad zainstalowaniem subwoofera w bagazniku, ale niechcialem przy tym tracic zbytnio miejsca w bagazniku. Wiec pomyslalem sobie zeby glosniki w montowac w schowki...tak to mniej wiecej mialoby wyglądać..... i teraz pytanie czy to jest dobre rozwiazanie i jak sie do tego zabrać oprocz kupienia glosników ;) i wzmaka..

[url=http://img376.imageshack.us/img376/6669/audiokombi5ab.th.jpg]Obrazek[/URL]

Masz dostęp do informacji gdzie można dosta taką obudowę do schowka w kombicy?

_________________
Fabia kombi 1.4 16V 101 KM comfort


15.05.2006, 11:19
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Brah
najprawdopodobniej ktoś to sam robił włąsnoręcznie. Żywica, kleje włókno szklane, papier ścierny i jada.
Mnie tylko zastanawia jak to jest zamonotwane tzn czy goość nie musiał se poniszczyć tapicerki.
Jeśli jest wciśnięta tam na styk to zapewne kiedyś coś takiego sobie zapodam :crazy:

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


15.05.2006, 11:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.05.2006, 12:48
Lokalizacja: Oświęcim
Posty: 133
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post 
:browar: No jasne! Sprawa jest do wykonania samemu. Tylko myślę czy nie wstawic tuby bassreflexu

_________________
Fabia kombi 1.4 16V 101 KM comfort


15.05.2006, 12:29
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Brah napisał(a):
:browar: No jasne! Sprawa jest do wykonania samemu. Tylko myślę czy nie wstawic tuby bassreflexu


Ja bym robil taka zabudowe jak tam na fotkach zapodalem z tego powodu, ze taka tuba niezajmuje miejsca ci w bagazniku :mrgreen:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


15.05.2006, 12:39
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.05.2006, 12:48
Lokalizacja: Oświęcim
Posty: 133
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post Subwoofer w bagażniku
Myślę ,że obudowa będzie mocowana na wkrętach. Ale pomysł jest super. Zamówiłem sybwoofer o srednicy 20 cm .Wnęka jako pudło rezonansowe powinno da dobry efekt.

_________________
Fabia kombi 1.4 16V 101 KM comfort


15.05.2006, 20:11
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Montowanie głosnika basowego w schowkach za kołami jest jak najbardziej możliwe... Mój lewy schowek został zastąpiony 10calowym Helixem a w prawym za pleksą mieni się czterokanałowy wzmacniacz Magnata :D
I powiem tyle: gra to świetnie, natomiast ładowność auta nie spadła (moim zdanie te schowki bybły mało praktyczne...

Acha - nie obudowa głośnika była oczywiście robiona na miarę z żywicy ale żaden porządny zakład car - audio nie powinien mieć z tym problemu...


24.05.2006, 10:26
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
w sedanie jest nieco wiecej miejsca za nadkolami.. fakt praktycznosc tych schowkow jest mala.. co najwyzej mozna tam wsadzic plecka 20l..
Ja mysle by wsadzic tam jakas konstrukcje ze sklejki co by pudlo bylo drzewienne :].. no i by moc w prosty sposob dostac sie do swiatel jak mi wysiada :]...
wzmacniacz mysle zeby podczepic pod tylna polka... w polke wsadzic w seryjne otwory 2 elipsy.. przod wymienic na jakies dobre glosniczki - w seryjnej wielkosci, tweetery wsadzic tez lepszejsze ale w seryjnej obudowie... i mysle ze tyle z mojego CAR-AUDIO tuning :]... no i moze radio wymienie na cos z "korektorem graficznym"..ale na taki mod musze troszku kasy odlozyc ... :]


24.05.2006, 13:29
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
darecki napisał(a):
w sedanie jest nieco wiecej miejsca za nadkolami.. fakt praktycznosc tych schowkow jest mala.. co najwyzej mozna tam wsadzic plecka 20l..
Ja mysle by wsadzic tam jakas konstrukcje ze sklejki co by pudlo bylo drzewienne :].. no i by moc w prosty sposob dostac sie do swiatel jak mi wysiada :]...
wzmacniacz mysle zeby podczepic pod tylna polka... w polke wsadzic w seryjne otwory 2 elipsy.. przod wymienic na jakies dobre glosniczki - w seryjnej wielkosci, tweetery wsadzic tez lepszejsze ale w seryjnej obudowie... i mysle ze tyle z mojego CAR-AUDIO tuning :]... no i moze radio wymienie na cos z "korektorem graficznym"..ale na taki mod musze troszku kasy odlozyc ... :]


Darek zapomniales o pozadnym wygluszeniu auta :mrgreen:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


24.05.2006, 14:18
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL