Teraz jest 15.06.2024, 23:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Radio Pioneer kiepsko odbiera stacje - separator zamontowany 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 02.11.2010, 20:06
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post Radio Pioneer kiepsko odbiera stacje - separator zamontowany
Witam,
W mojej Fabii 1 (2005 r) zmieniłem sobie radyjko z pioneer deh 2820 na pioneer deh-2320ub radia są bardzo podobne, prawie identyczne podłączenie. Problem polega na tym, iż na starym radiu FM odpierało przyzwoicie (zamontowany taki separator http://allegro.pl/wzmacniacz-separator-antenowy-vw-seat-skoda-audi-i1682864590.html oczywiście podpięty do 12V - niebieski kabel - REMOTE, natomiast nowe radio jakoś średnio odbiera stacje. Przykładowo jak leci ESKA to co jakiś czas jakby przebija inna stacja na ułamek sekundy, może macie jakiś pomysł w czym problem ? Myślę o zakupie nowego separatora bo może tamten uległ uszkodzeniu w czasie demontażu, kabel antenowy sprawdzałem wygląda na nienaruszony. Jedno co mnie zaniepokoiło to teraz jak sprawdzam wyjście z separatora to w środku nie ma 12V, żarówka ledwo co świeci w czasie sprawdzania próbnikiem (nie wiem jak było wcześniej przed demontażem). Proszę o pomoc, bo nie chcę iść do ASO bo tam sam separator pewnie z 80 zł kosztuje :)


06.07.2011, 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.10.2009, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1883
Podziękował: 6
Pomógł: 56

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III Combi TDI
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Radio Pioneer kiepsko odbiera stacje - separator zamonto
Miałem ostatnio problem w O1 z odbiorem radia. tylko że tam po wymianie anteny trzeba było doposażyć autko w separator. zakupiłem go tu http://allegro.pl/separator-antenowy-di ... 42429.html aby dobrze działał musi być podpięty pod 12V więc trzeba z miernikiem poszukać takiego kabla, nie znam się zbytnio na tym ale gdy spr kable to niektóre miały 9V (czy to możliwe czy ktoś coś zepsuł??) i przy podłączeniu do nich separator nie działał prawidłowo.

_________________
PerfectService by DGW
Skoda Octavia III Combi 2.0 TDI 4x4 CKFC
Skoda Octavia 2FL Combi 2.0 TDI
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF


07.07.2011, 09:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post Re: Radio Pioneer kiepsko odbiera stacje - separator zamonto
Wystarczy podpiąć do radia pod pin 5 niebieski kabel (remote). Z kostki zasilającej (z auta) trzeba odpiąć ten pin 5 ponieważ on ciągle daje +12V (tu mowa o fabii I)


07.07.2011, 13:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 02.11.2010, 20:06
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post Re: Radio Pioneer kiepsko odbiera stacje - separator zamonto
ok dzięki za podpowiedzi widać z tego, że mam podłączone wszystko prawidłowo (też do niebieskiego) więc chyba wymienię separator na nowy i zobaczę efekt


07.07.2011, 22:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL