Teraz jest 27.04.2024, 16:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Następna strona
[F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
Kisslo napisał(a):
ale namotałem

no, siedze i czytam zaspany i nic nie kumam :D

_________________
Moje autko O2RS BLUE


24.01.2008, 07:53
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Kup PowerBass lub Hertza i bedziesz zadowolony.

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


24.01.2008, 12:13
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
znalazłem tanie lanzary MCX6 (i znów bęzdzie wywód czy tanie to dobre) - tłumaczę - tanie po okazji a nie tanie bo szajs...
ich głębokośc to 65mm juz jest jeden temat na forum, ale nie dowiedziałem się za dużo, wiec pytam i tu... czy przy dystansach wys. 36mm bez Ciecia tapicery i robienia wielkich rpzeróbek wejdzie taki czort wysokości 65mm?
pomóżcie


01.02.2008, 10:42
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
Kisslo, wg. mnie wybór fatalny. Nie dlatego, że to lanazr ale dlatego, że chcesz głośniki dwu drożne montować na wysokości łydek. Będziesz miał fatalny oddźwięk.
Zdecydowanie daj zestaw odseparowany. Takie cuś warto zamontować w półkę.
Co do głębokości montażu to możesz mieć lekki problem z miejscem. Opisywałem mój montaż gdzieś na forum ale w skrócie.
Dałem dystanse te większe, dokładnie nie pamiętam ich głębokości ale były od Gofla 4.
Dodatkowo musiałem dać podkładkę 3 albo 4 mm i zmieściło sie ładnie. Nie dotyka do tapicerki i gra ok.
Poszukaj na forum mojego wywodu o montażu.

_________________
Moje autko O2RS BLUE


01.02.2008, 10:52
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.05.2007, 20:41
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 179
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
Te do golfa i fabii mają 30mm. Takie zamówiłem z PowerBass L-6C, głębokość 58mm. I czekam i czekaaaaam :essen:

[ Dodano: 2008-02-02, 16:49 ]
Głośniki już są, dziś lub jutro rano będzie montarz, zestaw prezentuje się bardzo miło :eh:
Jak mi sie uda to zrobie nowy temat z montarzem.

Obrazek

_________________
prelude 2.3 + fabia


01.02.2008, 12:59
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam wszystkich!
Jestem nowym klubowiczem i już wiele dowiedziałem się z tego forum na temat mojej Fabeczki. Ale nadal mam pewien problem.
Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego wszyscy wkładają głośniki 160mm zamiast fabrycznych 130? Lepszy dźwięk? Czy po włożeniu większych głośników dzwięk będzie miał gdzie 'uciekać'? Chodzi mi o kratownice w tapicerce dzwi. Znalazłem głośniki 130mm JBL oraz 160mm JBL gdzie zredukowano głębokość montażu do 45mm :) Czy zmianie głośników będę zmuszony wymienić również okablowanie czy fabryczne starczy do takich głośników?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
mormak


04.02.2008, 15:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
tez szukam cos lepszego, kupilem fabinke z zestawem front i rear sony xpload, z tym ze z tylu wide napis 350w ale... dokupilem pod to wzmak jbl 4060GTO i skrecony na cwiarkte mocy i te tyly charcza jak diabli o kant potluc takie sluchanie... przody leca pod radiem ... mysle czy je tez podpiac pod wzmacniacz ... ale mysle tez czy wogole nie wywalic tych "glosniczkow " i nie wstawic cos mocniejszego co wytrzyma moc wzmacniacza... mysle nad MacAudio bo mam do nich sentyment z lat komuny ale nie wiem czy sie sprawdza... jakies sugestie... acha i co z tylem czy faktycznie wywalic glosniki i wstawic suba tylko... bo czytam tu ze tak sie robi... jak to slychac z tylu wtedy... z pozycji pasazera... pozdr i dzieki.

jeszcze kombinuje z tymi JBL bo sa 2 ohmowe i ponoc to ma znaczenie bo moj wzmak leci od 2 ohmy... moze jakis technik sie wypowie czy to dobrze ze glosnik ma 2 ohm ... chyba rzadko sie takie spotyka?

aaa i widze ze teraz jakies DLS-y robia furore... tak od tysiaka w gore... czy ktos to slyszal, czy uslysze ze to DLSy za 1500 a nie MacAudio, JBL czy Alpine za 500? Bo to jednak przod i woofer jest na wysokosci lydki... sam nie wiem czy przod moze grac sam w sobie pieknie w takiej kompozycji i czy warto 3 razy tyle i czy bedzie gralo 3 razy lepiej... :)


04.02.2008, 17:56
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
mormak napisał(a):
Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego wszyscy wkładają głośniki 160mm zamiast fabrycznych 130? Lepszy dźwięk?


Glosniki 160mm sa napewno lepsze wieksza membrana lepsza akustyka a co za tym idzie lepsza jakosc dzwieku i moc.

mormak napisał(a):
Czy zmianie głośników będę zmuszony wymienić również okablowanie czy fabryczne starczy do takich głośników?


Teoretycznie nie. Ale jak wiesz sprzet bedzie tak grał jak jego najsłabsze ogniwo. Wiec jesli kupisz super głosniki a kable to same druciki to nieoczekuj cudow. Jesli nie jestes melomanem to fabryczne kable ci wystarcza w 100%

listek2000 napisał(a):
aaa i widze ze teraz jakies DLS-y robia furore... tak od tysiaka w gore... czy ktos to slyszal, czy uslysze ze to DLSy za 1500 a nie MacAudio, JBL czy Alpine za 500? Bo to jednak przod i woofer jest na wysokosci lydki... sam nie wiem czy przod moze grac sam w sobie pieknie w takiej kompozycji i czy warto 3 razy tyle i czy bedzie gralo 3 razy lepiej...


Wszystko zalazy jak bardzo ci slon na ucho nadepnał o raz jakiej muzyki sluchasz. Uparles sie na tego JBL a ta firma juz dawno sie niecieszy popularnoscia. Bas jest dziadoski o reszcie niewspomne. Lepiej kup te DLS lub Rainbow jak chcesz cos High-endowe

I najwazniejsze!!! Nawet najlepsze glosniki nic nie pomoga jak sie dobrze nie wygłuszy drzwi!!!

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


04.02.2008, 18:50
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Hej
Proszę Was o odpowiedź na moje pytanie. Czy po włożeniu większych głośników (165) dzwięk będzie miał gdzie 'uciekać'? Chodzi mi o kratownice w tapicerce dzwi. Czy trzeba ciąć tak aby nowe głosniki zmieściły się pod tapicerką?
Pozdrawiam


11.02.2008, 16:14
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Ludzie!!Wiekszosć samochodów ma fabrycznie maskownice w miejscu glosników i jakoś nikt nie narzeka na to ze nie słyszy muzyki. Wiec nie róbcie z byle gówna problemu. Jak komus zle to niesobie wywierci dziure.
PS. Nawet do kazdych nowych głosników dodawane sa maskownice (cos w stylu siateczki)

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


11.02.2008, 16:25
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
mormak, w fabia fabrycznie montowane są głośniki o średnicy ok 16cm,
problem by był z założeniem głośników mniejszych :) Maksymalna głębogość montażowa głośnika to ok 50mm ponad tą głębokość już trzeba nieco odpychać tapicerkę od głośnika, co w rezultacie daje zwiększenie głąbokości do ok 58mm+ oczywiscie Xmax membrany w jednąstronę.
W zdjęciach i postach kolegów z forum jest mowa że można włozyć głośniki do nawet 60mm, bez cięcia tapicerki. Osobiście próbowałem zmieścić"pod tapicerkę" Infinity 165mm średnicy , głąbokości 64mm ale zakończyło się to fiaskiem. Nawet jak się na gorąco tapicerke wyginało to odskakiwała z zatrzasków, i siłowa próba dokrencenia torksów na dole tapicerki zaowacowała zerwaniem gwintu w plastiku :) :crazy:

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


11.02.2008, 18:31
Zobacz profil GG Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Siara napisał(a):
mormak, w fabia fabrycznie montowane są głośniki o średnicy ok 16cm,
problem by był z założeniem głośników mniejszych :) Maksymalna głębogość montażowa głośnika to ok 50mm ponad tą głębokość już trzeba nieco odpychać tapicerkę od głośnika, co w rezultacie daje zwiększenie głąbokości do ok 58mm+ oczywiscie Xmax membrany w jednąstronę.
W zdjęciach i postach kolegów z forum jest mowa że można włozyć głośniki do nawet 60mm, bez cięcia tapicerki. Osobiście próbowałem zmieścić"pod tapicerkę" Infinity 165mm średnicy , głąbokości 64mm ale zakończyło się to fiaskiem. Nawet jak się na gorąco tapicerke wyginało to odskakiwała z zatrzasków, i siłowa próba dokrencenia torksów na dole tapicerki zaowacowała zerwaniem gwintu w plastiku :) :crazy:

Siara, dziękuję za odpowiedź :worthy:


12.02.2008, 07:39

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam, z tej całej lektury juz sam nie wiem.
Chce zmienić firmowe głośniki przednie na coś z Pioneera, proszę pomóżcie w wyborze. Bez cięcia żadnego itp rzeczy. Strasznie wymagający nie jestem, po prostu zaczyna charczeć mi jeden głośnik z przodu.
Z góry dzięki.


01.09.2008, 11:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
Nie wiemy jaki budżet masz.
W fabii siedzą 16 jak można było wyżej przeczytać. To szukaj w takich rozmiarach głośników. :good:

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


01.09.2008, 12:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 18.05.2008, 21:02
Lokalizacja: ZK
Posty: 210
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Samochód: VW Golf MK5
Rok prod.: 2006
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
moze i sie powtorze, ale polecam zestaw powerbass l-6c, no i dobrze wygluszyc drzwi ;)
jeszcze nie mam wzmacniacza, narazie mam glosniki podpiete pod alpine cde-9870r, ale mysle juz nad jakis piecem, tylko jeszcze nie wiem jakim? budzet 350zl (warunek - NOWY) :eh: ma ktos jakies propozycje? :twisted:


01.09.2008, 21:02
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL