Teraz jest 16.06.2024, 03:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Subwoofer pod fotelem - może ktoś próbował? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 09.09.2008, 08:27
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: MZK - 5b.
Rok prod.: 2006
Województwo: małopolskie
Post Subwoofer pod fotelem - może ktoś próbował?
Witam wszystkich. Jestem to zupełnie nowy więc pozdrawiam wszystkich seniorów tego forum. Troszkę mam zamiar zająć się systemem audio w mojej fabiance kombi. Nie chcę tracić bagażnika bo jest mi go potrzebne jak najwięcej a chciałbym zamontować suba. Słyszałem że są konstrukcje do montowania pod fotelem. Czy ktoś próbował czegoś takiego? Jeżeli ktoś z szanownych klubowiczów ma jakieś doświadczenia bardzo proszę o podzielenie się.


14.09.2008, 19:10
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
a nie lepiej zrobić to w zabudowie w bagażniku ??


14.09.2008, 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.09.2008, 08:27
Lokalizacja: Tarnów
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: MZK - 5b.
Rok prod.: 2006
Województwo: małopolskie
Post 
Zabudowa bagażnika odpada. Zapakowanie na wakacyjny wyjazd 5-cio osobowej rodziny wymaga KAŻDEGO kawałka przestrzeniu w bagażniku. Poza tym taki zapakowany na full bagażnik chyba skutecznie niwelowałby efekt suba w nim zabudowanego.


14.09.2008, 20:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Ja zrobiłem coś takiego :smiley15:
Kiedyś jak coś mnie jakas fantazja ułańska poniosła chciałem dowalić troszkę kicka na przodzie wiele nie robiąc i zrobiłem sobie takowgo suba, hehehehe W zasadzie miałem aż 3 wersje i kombinowałem różnie. Pierwszy strzał padł na gotowe suby "płąsie" dedykowanie niby pod fotel, wniosek zero basu prakrycznie, strzasznie posrała się muza w aucie i dodadkowo mało ja sienie obrobiłem w spodnie po kilku chwilach.... nikomu nie poleciłbym, chyba ze na tortury :czacha: druga opcja to płaski subwoofer ale już własnej konstrukcji gdzie komorą była cała wnęka na nogi z tyłu głośnik to płaski 16cm subwooer. Efekt znacznie lepiej z basem nie napieprzało po fotelu, ogólnie najlepsza opcja wg. mnie z tych trzech tyko ze wiadomo tego sienie da ukierunkować nic sienie da z tym zrobić itp ale basu jest więcej tylko z tyłu nie wsiądzie osoba powyzej 5-6 roku życia bo się stopy nie zmieszcza pod fotel.
Zrobiłem teżsuba z tym samym głośniczkiem, ale w miejscu schowków pod fotelami(membraną do przodu) najwięcej basu tylko ogólnie shett bo strzasznei nawalało fotelem, i wiadomo że nie grało to przyjemnie. i roboty było najwięcej......
:gitara:

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


16.09.2008, 17:45
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
odgrzeje kotleta... otoz wczoraj jechalem z kolezka bemka 5tka ta z nowszysch 3 letnia, i jak tam pieknie gra sprzet fabryczny... ponoc jest tam dawany bose... i ogladam te jego drzwi, owszem pieknie sycza i cykaja i nie moglem sie doszukac suba... bo nie ma... sa tylko wysokotonowe i drugi glosniczek tak po srodku tez jakis tweeter albo sredniotonowy ale tez jakies moze 5cm srednicy... mniejsza z tym ... suba w drzwiach nie ma... pytam gdzie jest... otoz pod fotelami... fabrycznie! jak to miodzio gra... nie drza drzwi nie napieprzaja lusterka... i troche ostudzil moj zapal post kolegi siary... moze w bmw rozwiazanie jest inne... ale gra super, chcialbym tak w F2 i juz sie rozgladam za subami pod siedzeniem, bo nie do konca jest prawda ze dobre wygluszenie drzwi itd da mi tyle basu... moze da ale i jak pieknie wszystko drzy... boczki, szyby, lusterka... stad zafascynowal mnie sound system z bmw.


03.06.2010, 18:28
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.07.2009, 14:22
Lokalizacja: małopolska
Posty: 217
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: małopolskie
Post 
Taki sam efekt daje zestaw Sony montowany w Fordach, też nie ma nigdzie suba na wierzchu, kolega który ma aktualne Mondeo (bo to w nim miałem parę razy okazję tego zestawu posłuchać) twierdzi, że po prostu go... nie ma, w co uwierzyć nie jestem w stanie bo bass jest naprawdę głęboki i czysty. :D

Pzdr


03.06.2010, 18:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Może kiedyś będę miał okazję komuś z Was zademonstrować i udowodnić, że aby sprzęt fajnie zagrał nie potrzeba subwofera ;)
Obecnie ze względów czasowych nawet nie poskładałem auta po ostatnim sezonie, nie mam ani jednego suba, mam tylko jeden wzmak, jeden akumulator, na samych głosnikach w drzwiach robię 120dB ;) przy 50-60Hz

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


04.06.2010, 20:39
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 03.07.2008, 21:08
Posty: 112
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Pochwal sie kolego jakie masz glosniki i jakiej mocy bo u mnie lezy wzmacniacz 2x400w do suba a ze sam sub duzo zajmuje miejsca mysle czy nie walnac go tylko na przednie i tylnie glosniki. Z tylu mam glosniki pioneer i na obecnym radiu to gra tak jak gra. Pytanie zeby glosnik fajnie gral musi byc zabudowany ?? Bo ja mam na polce te glosniki.


04.06.2010, 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
... troszke zle mnie zrozumieliscie... to moze zapytam: czy kazdy niskotonowy to sub? poprostu w owej beemce sa niskotonowe pod siedzeniami oryginalnie zainstalowane zabudowane fabrycznie, i miekko aksamitnie to sobie gra, nie zeby podskakiwac, i mozna to puscic naprawde glosno bez znieksztalcen z glosnikow czy przez drzwi lusterka itd mysle, ze musze uzbierac na inne glosniki... te moje power bassy mi sie znudzily , kupie porzadne zwrotnice i tweetery a niskie wrzuce pod siedzenie, musze wywrocic fotele i zerknac jak to pojdzie... pozdr.


04.06.2010, 22:52
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 03.07.2008, 21:08
Posty: 112
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Nie kolego niskotonowy odpowiada za bas. Sub zawiera taki glosnik czyli glosnik niskotonowy ale sama jego budowa jest inna od budowy standardowej kolumny. Wpisz w google sobie to zobaczysz jak zbudowany jest sub. Szkoly sa rozne - drewniana skrzynia na srodku przedzielona i tam glosnik, albo owa scianka jest po skosie itp itd. Ja mialem suba w aucie i po podlaczeniu do wzmacniacza fajnie robilo bum. Ale jest to malo praktyczne - auto czasami jezdzi w trase i tak dobrze za instalacje robilem sam i mam to tak, ze moge odpiac tube i wzmacniacz. . .

Aktualnie mam sub z .... i tu prosze sie nie smiac z CREATIVE !!! Tak tak zwykly sub z glosnikow komputerowych !!! Idzie tam napiecie 14v zmienne wystarczy wpiac sie w odpowiednie miejsce i chodzi to na 12v stale - takie jakie jest w aucie. Wsadzenie suba pod fotel- fajny pomysl tylko kolego zobacz jak to mozna zamontowac i jak cos wymyslisz daj znac a sam to zrobie :)

Zeby to fajnie gralo glosniki moga Ci nic nie dac . . . Radio moze nie wydalac . . . Sam mozesz pomyslec kupisz glosniki ktory jeden ma 150 w a radio masz np 5x40w . . . Ja tam nie wiem na car audio sie nie znam. Pracowalem w firmie naglosnieniowej (pozdrowienia dla firmy OHMAN ) ale scena a auto to jednak 2 rozne sprawy :)


04.06.2010, 23:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Ja mam głośniki chyba 60W low/10W mid/ 2W hi.
Wzmacniacz 4x105W ale tylko dwa kanały na to idzie ;) czyli 105W na strone ......
O całej reszcze( jak mocować i instalować i dobierać) nie chce mi się pisać po raz n-ty :worthy:
Ps.listek2000,
głosniki mktóre masz to szerokopasmowe, więc instalacja pod fotelem to nie zbyt szczęśliwe rozwiązanie....
poszukaj coś o charakterystykach promieniowania głośników w funkcji czestotliwosci to zrozumiesz czemu :P
A w systemie w bmw masz dodadkowo głośnik centralny ;) i każdy jest sterowany aktywnie więc nieco bardzioej skomplikowana szkoła jazdy niż zwykłe radio za 1k zł ;)

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


05.06.2010, 15:48
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
no i poddalem sie sie... mimo ze odradzaliscie to zamowilem suba pod fotel szwedzkiej firmy MDS , nie bardzo znam ale wierze, ze na pewno lepszej niz boschmany, peyngi, voice crafty ;)

MDS DAX8SA

DANE OGÓLNE:
- Moc maksymalna: 600 Watt
- Nominalna moc wejściowa: 200 Watt
- Pasmo przenoszenia: 25 - 250 Hz
- Skuteczność (1W/1m): 98 dB
- Impedancja: 4 ohm
- Materiał głośnika niskotonowego: Aluminiowy stożek niskotonowy
- Wejścia poziomu liniowego głośnika / RCA
- Wbudowany regulowany filtr LPF: (30-120 Hz)
- Sterowanie przyrostem mocy: przewodowy pilot zdalnego sterowania
- Montaż: Zestaw instalacyjny do montażu horyzontalnego
- Wymiary: 319x215x70 mm
- Radiator: Aluminiowy radiator

Obrazek Obrazek

wczesniej zas walczylem juz o lepszy dzwiek, dokupilem maty app ,podlazolem gabki pod silniczki, zmienilem tweetery na helixa, zmienilem zwrotnice na na sinuslive, zasilikonowalem od wewnatrz boczki drzwi... otulilem wszystkie przewody szmaciana tasma izolacyjna... i ... dalej drga, dalej brzeczy wszystko napiernicza, lusterka, szyby, plastiki...

pomyslalem sobie, bede musial na wzmaku zakrecic niskie tony i mam nadzieje ze sub zrekompensuje mi to... nie koniecznie pojdzie pod fotel, mozna go zainstalowac na tylnych siedzeniach w bagazniku... ciekawi mnie jego kontrukcja czy sprawdzi sie takie cos malego plaskiego... ??? pozdr

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


04.08.2010, 17:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.09.2006, 14:56
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia 1.4 16V
Rok prod.: 2006
Województwo: pomorskie
Post 
i jaki w końcu efekt ?


17.11.2010, 19:49
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
efekt taki,ze nie posluchalem porady i kupilem tego mds-a pod fotel a przy moim sprzecie jaki mam to wiecej basu maja power bass z przodu i jbl na polce z tylu.... do tego niestety nie wchodzi mi to pod siedzenie i poszlo na rzepy do bagaznika, ale jak wspomnialem bas z tego zaden, to jest dobre pod standardowy zestaw bez wzmacniacza (bo ten sub jest aktywny) i chyba go sprzedam, kupilem wiec ostatecznie prawdziwy sybwofer Hifonics-HFI-300-Industria i teraz dach faluje :crazy:

Obrazek


17.11.2010, 21:48
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.11.2010, 18:41
Lokalizacja: P-ce
Posty: 14
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Active
Rok prod.: 2007
Województwo: łódzkie
Post 
listek2000 napisał(a):
efekt taki,ze nie posluchalem porady i kupilem tego mds-a pod fotel a przy moim sprzecie jaki mam to wiecej basu maja power bass z przodu i jbl na polce z tylu.... do tego niestety nie wchodzi mi to pod siedzenie i poszlo na rzepy do bagaznika, ale jak wspomnialem bas z tego zaden, to jest dobre pod standardowy zestaw bez wzmacniacza (bo ten sub jest aktywny) i chyba go sprzedam, kupilem wiec ostatecznie prawdziwy sybwofer Hifonics-HFI-300-Industria i teraz dach faluje :crazy:

Obrazek


Nie bardzo rozumiem czemu ten wynalazek rodem z pod fotela nie nadaje się do wzmacniacza zewnętrznego? Chyba wykorzystuje wyjście na tylne głośniki i po przycięciu pasma na zwrotnicach powinien sobie poradzić, nie ukrywam, że miałem kiedyś podobny pomysł, auto miało wytłumione i zamknięte komory drzwi, wymienione głośniki, czterokanałowy wzmacniacz i fabryczne radio ze zrobionym wyjęciem po niskiej, wszystko fajnie tylko odrobinę basu mi brakowało. Widzę, że radio skody ma wyjście po niskiej, więc od razu zaczynam kombinować ze wzmacniaczem, ciekawe jaki to da efekt?

_________________
Skoda Fabia Active 2007r 1.4 16V Sedan LPG
Skoda 1000MB 1969r "Balbinka"
www.podlewamy.pl


27.11.2010, 22:20
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL