Teraz jest 28.04.2024, 15:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
[F1-F4] Słaby odbiór radia - separator antenowy 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post Słaby odbiór radia - separator antenowy
Witka.

Słuchajcie w moim aucie nie miałem instalacji radiowej i w tym antenowej. kupiłem orginalną antenę i orginalny przewód do radia zarobiłem go i co..i na trasie dalej gubi sygnał. Znalazłem w necie cos takiego i teraz pytanie do Was: czy ktos z Was wie czy to dobre czy też nie? Bo zanikające radio już mnie drażni :czacha:

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


Ostatnio edytowano 21.02.2007, 00:16 przez RoleX, łącznie edytowano 1 raz



04.10.2005, 14:17
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
W fabii jesli jest seryjna instalacja pod radio to taki separator ponoc jest montowany.
Wiem ze niektorzy producenci montuja juz takie cos w odbiorniku na stale, ulatwienie dla lamerow car-audio!
Zatem jezeli masz problem z odbiorem fal radiowych to proponuje zamontowac taki separator i cieszyc sie muza w trasie :).


04.10.2005, 14:38

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja coś takiego kupiłem i od roku nie moge znaleźć czasu by to założyć ponoć pomaga, nie jest to duży koszt więc spróbuj słyszałem że warto :hurra:

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


04.10.2005, 14:42
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
OK dzieki :spam:

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


05.10.2005, 07:48
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: Słaby odbiór radia
RoleX napisał(a):
Witka.

Słuchajcie w moim aucie nie miałem instalacji radiowej i w tym antenowej. kupiłem orginalną antenę i orginalny przewód do radia zarobiłem go i co..i na trasie dalej gubi sygnał. Znalazłem w necie cos takiego i teraz pytanie do Was: czy ktos z Was wie czy to dobre czy też nie? Bo zanikające radio już mnie drażni :czacha:


Witaj Rolex, co prawda post stary ale poniewaz przeszedlem przez slaby odbior radia w swojej fabce to doloze swoje 3 grosze.

To cos to jest separator antenowy. Po co? Ano oryginalnie zabudowany wzmacniacz antenowy zasilany jest przez ten sam kabelek co sygnal antenowy (nie ma oddzielnego 12V na wzmacka). Jezeli nie jest podlaczone oryginalne radio os fabki to wzmacniacz tlumi sygnal i jest :fuck: Po dwoch latach sie o tym dowiedzialem, zamontowalem do swojego radyjka i ło matko nawet czeskie radio lapie ....

Milego odbioru


13.11.2005, 17:13

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Niedawno pytałem się o ten separator mechanika z ASO. Powiedział, że można to zamontować nawet w ASO za jakieś 30 zł.
A montowali mi radio przy kupnie samochodu i ani nie pisneli że to by się przydało :x


15.11.2005, 19:08
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja radyjko montowałem sam(JVC) przejechałem 23,500km i nie zdarzyło sie aby zgubiło sygnał.


16.11.2005, 09:28

Dołączył(a): 22.10.2006, 00:42
Lokalizacja: POZNAŃ
Posty: 158
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: COMFORT
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
Niebęde zakładał kolejnego postu wcisne się tutaj. :aniolek" :aniolek" :aniolek"

Więc jest tak kupiłem separator antenowy do fabki w ASO "20pln" (niemieli z końcówką na din wziołem na iso+przejściówka może odwrotnie.)i niebieski kabel mam podłonczyć do zasilania z radia do anteny też niebieski.Problem w tym że mam niebieski kabel wychodzi mi z radia idzie w kostke i kawałek przewodu wychodzi zpowrotem ale napięcia na nim nie mam mam jeszcze pomarańczowy ale nie wiem do czego ???

pytanie mogę podać zasilanie prosto z kabla do radia czy musi być to od anteny (tam jest jakieś ograniczenie prądowe podobno tylko do 100mA czy coś takiego???? a jak podepnę do zasilania w kostce do radia to może mi walnąć coś w tym filtrze??)

Radio PANASONIC

_________________
Bart


15.11.2006, 12:53
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
podaj zasilanie z kabla na ktorym pojawia sie napiecie po przekreceniu kluczyka

_________________
touran Obrazek


15.11.2006, 20:39
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Zapomniałem o tym wcześniej napisać ale od jakiś 3 miesiecy jestem szczęśliwym posiadaczem separatora i radio gra o wiele lepiej...


16.11.2006, 09:03

Dołączył(a): 22.10.2006, 00:42
Lokalizacja: POZNAŃ
Posty: 158
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: COMFORT
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
Mam odbiór jak się marzy :worthy: :worthy: :worthy: dzięki

_________________
Bart


17.11.2006, 09:35
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Na niebieskim generalnie nie ma napięcia - pojawia się dopiero wtedy, gdy radio pracuje w trybie odbioru radia (troche zamotane ale wiadomo o co kaman) - gdy gra z CD lub innego source'a to na niebieskim nie ma napięcia. Tak jest bodaj w każdym odbiorniku. Jeśli nawet w trybie "radio" nie ma napięcia na niebieskim za kostką to może to oznaczać, że przewody są pomieszane.

Po kupieniu auta zmieniłem sobie antenke na taką krótką (14 cm) i radio niezbyt dobrze fungowało, ale po założeniu separatora wzmacniacz przy antenie ożył i FM działa jak szalony.


17.11.2006, 11:24

Dołączył(a): 22.10.2006, 00:42
Lokalizacja: POZNAŃ
Posty: 158
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: COMFORT
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
2New napisał(a):
Na niebieskim generalnie nie ma napięcia - pojawia się dopiero wtedy, gdy radio pracuje w trybie odbioru radia (troche zamotane ale wiadomo o co kaman) - gdy gra z CD lub innego source'a to na niebieskim nie ma napięcia. Tak jest bodaj w każdym odbiorniku.


Muszę sprawdzić jeszcze raz (mimo że działa na zasilaniu z kluczyka)ale wtedy jak sprawdzałem to chyba miałem płytke w cd-ku i może faktycznie to jest to :browar:

_________________
Bart


17.11.2006, 14:02
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
LAWENDOWY napisał(a):
2New napisał(a):
Na niebieskim generalnie nie ma napięcia - pojawia się dopiero wtedy, gdy radio pracuje w trybie odbioru radia (troche zamotane ale wiadomo o co kaman) - gdy gra z CD lub innego source'a to na niebieskim nie ma napięcia. Tak jest bodaj w każdym odbiorniku.


Muszę sprawdzić jeszcze raz (mimo że działa na zasilaniu z kluczyka)ale wtedy jak sprawdzałem to chyba miałem płytke w cd-ku i może faktycznie to jest to :browar:


Sprawdzałem w ten sposób kilka odbiorników (JVC, SONY, Pioneer) i tak jest jak napisałem. Ja mam SONY (jeszcze :mrgreen: ) i tylko na tunerze jest napięcie na niebieskim. To musi zadziałać - nie ma bata. Podłączenie tego ustrojstwa pod napięcie "z kluczyka" ma taką wadę, że gdy będziesz słuchał radia bez przekręconego kluczyka to wzmacniacz przy antenie nie będzie zasilany (oczywiście o ile możesz włączyć radio bez kluczyka).

Działaj i poprawiaj :mrgreen:


17.11.2006, 15:46

Dołączył(a): 22.10.2006, 00:42
Lokalizacja: POZNAŃ
Posty: 158
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: COMFORT
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
No i 12 volt się znalazło. :good: :good: :good: Faktycznie jest tylko jak działa radio (nie mylić z maryja)
A radio mam podpięte na kluczyk więc i tak bez kluczyka nie da się słuchać.

_________________
Bart


18.11.2006, 14:56
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL