Teraz jest 12.05.2024, 20:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
[F1-F4] Słaby odbiór radia - separator antenowy 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Od miesiąca jestem posiadaczem takiego autka i się wk..... co z tym radiem bez tego forum to bym się nie domyślił że potrzebny jest separator antenowy. :worthy: :worthy: :worthy:


19.02.2007, 21:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Niestety potrzebny, ponieważ jedynie fabryczne radio Skodowskie posiada już wewnątrz wbudowany wzmacniacz odbiera ono czysto. A radia niefabryczne czyli Soniaki, Pionki i inne niestety nie posiadają go i wymagane jest w tym wypadku założenie separatorka antenowego :)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


20.02.2007, 22:54
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
sebasuperb napisał(a):
edynie fabryczne radio Skodowskie posiada już wewnątrz wbudowany wzmacniacz odbiera ono czysto

Sebku, no nie całkiem tak jest: wzmacniacz jest wbudowany w fabryczną antene, a seprator ma za zadanie podać zasilanie do wzmacniacza kablem antenowym. Skodowskie radio ma to zasilanie wbudowane.

sebasuperb napisał(a):
i wymagane jest w tym wypadku założenie separatora

Bo ja wiem czy "aż" wymagane ??? ponad półtora roku jeździłem bez i było dobrze. Po założeniu wcale nie odczułem jakiejś piorunującej różnicy może jest ciut lepiej ale to tyle.


20.02.2007, 23:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja się na początku dowiedziałem że separator poprawia odbiór radia - mam Pioneera, nawet zakupiłem separator z 1,5 roku temu i leży w garażu nie mam czasu zamontować - i przyznam że jakośc jest OK - gdy lecę w trase i włącze stacje ogólnopolską to RDS zawsze przełącza na odpowiednią częstotliwośc - może i syparator coś daje tylko czy strasznie dużo - nie wyobrażam sobie jak bardzo - może z nudów zamontuje żeby się przekonać :hysterical: :hysterical: :hysterical:

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


20.02.2007, 23:57
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Grzesiek napisał(a):
może z nudów zamontuje żeby się przekonać

No właśnie pionki sobie chyba dobrze radzą, bo ja też mam pionka. Na początku w ogóle nie myślałem o separatorze, ale jakis czas temu zauważyłem że czasami radio zaszumi. Poczytałem sobie: separator - super-hiper; jak założę to satelitę bedę odbierał :mrgreen: Założyłem i co? I prawie to samo... Pomyślałem że może zepsuty - poeksperymentowałem trochę: rozłączałem go, odpinałem mu zasilanie, wypiąłem go w ogóle na jakiś czas i zauważyłem że nie jest zepsuty, choć też czasami zaszumi ale inaczej... może jakby ciszej... Jedyne co to dzwięk jest ładniejszy. Bardziej "czysty i głęboki"


21.02.2007, 00:09
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No to na potwierdzenie przydatności powiem tak - jeżdżę sobie czasami do Krakowa i tam jest możliwość odbioru mojej ulubionej Radiostacji (oczywiście nadają lokalnie tylko na Kraków i niedalekie okolice). Antenkę w samochodzie zmieniłem na tą bardzo malutką (14 cm), bo niezbyt mi się ta długa seryjna podoba a radyjo to SONY MDX (jeszcze przed zmianą na Alpinę testowałem).

No i jadąc do KR bez separatorka mogłem odbierać RDST dopiero w okolicach Wieliczki czyli jakieś 10 - 15 km w linii prostej. Po założeniu separatorka odległość dobrego odbiory stacji zwiększyła się znacznie bo mogłem bezproblemowo słuchać do Bochni a nawet do Brzeska czyli jakieś 40 - 45 km od KR. Z ciekawości nie przełączałem stacji na inną i co ciekawe sygnał przebijał jeszcze w okolicach Tarnowa czyli jakieś 60 - 70 km od KR.

W drugiej Fabii mam JVC bez separatorka i nawet w Bochni nie mam co marzyć o odbiorze RDST, podczas gdy na krótszej antence z separatorkiem gra już ładnie.

Moim zdaniem warto - może na RMF czy Zet nie ma drastycznej różnicy bo ich sygnały są mocniejsze, ale w innych przypadkach różnica jest znaczna.


21.02.2007, 09:31
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
2New, hmm, no muszę przyznać Ci trochę racji.
Faktycznie liczba stacji przy których radio się samo zatrzymuje na autoscanie jest większa oraz stacje lokalne zyskały trochę większy zasięg, ale i tak nie "sięgają" z mojego domu do pracy bez charczenia, a że nie lubię szumów to słucham stacji ogólnopolskich, a tu już to nie ma takiego znaczenia.

Z kolei moja żona jeździ głównie po mieście i okolicach i powiedziała, że chrzani taki wynalazek jak separator bo 80% kobiet z gdańska nie widzi różnicy :crazy: a ona i tak to co chce to słyszy bez zakłoceń i jeździ bez.


21.02.2007, 09:48
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
kros - bo wiesz.... większość kobiet nie słyszy szumu powietrza, pisku turbosprężarki, zakłóceń w radiu, grających cięgien w drzwiach albo grającej tablicy rejestracyjnej :hysterical: . Moja żonka przechodzi od dłuższego czasu szkołę "słyszenia" dźwięków emitowanych przez samochód i już wie, kiedy grają drzwi, kiedy kamyk się wbije w bieżnik opony i wie jak gra turbo :good: .

I równiez w temacie separatora stwierdziła, że teraz "znacznie lepiej gra i mniej zakłóceń jest"


21.02.2007, 11:55
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Wiesz, moja również nie słyszy żadnych moto-dzwięków :crazy: , ale akurat w kwestii separatora, to jestem skłonny przyznać jej rację. Na swoim przykładzie stwierdzam, że nie jest to takie cudo jakiego się spodziwałem po komentarzach na forum. Owszem jest lepiej, ale tylko troszkę. Być może to kwestia tego, że pioneer ma na tyle dobry (?) tuner (żona tez ma pionka a aucie) który sobie radzi i bez wzmocnionego sygnału. Nie wiem ??? . Jak już jest to dobrze, ale gdyby go nie było to też dało by się żyć - w każdym razie prawie 2 lata przeżyłem :mrgreen:


21.02.2007, 12:32
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzisiaj sie przekonałem na własnej skórze co znaczy separator zwłaszcza że mam gorsze radyjko GMS tam gdzie nie miałem co marzyć o jakiejkolwiek stacji teraz mam super odbiór.


21.02.2007, 19:25

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Kup[iłem "coś" takiegiego taniego na allegro:
http://www.allegro.pl/item174294145_174294145.html

I działa :banana: SUPER.

Wcześniej bez seperatora gubił sygnał, teraz jest OK!


21.03.2007, 20:05

Dołączył(a): 15.08.2006, 15:47
Posty: 217
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Golf.............
Województwo: śląskie
Post 
Ja u siebie wymieniłem antenę na oryginał Vw (aktywną).
Miałem wcześniej ten separator, teraz go wymontowałem.
Przy wymianie anteny okazało się, że fabryczna była przykręcona "palcami"!
Teraz odbiera lepiej.


21.03.2007, 22:27
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.11.2006, 13:25
Lokalizacja: Włodawa
Posty: 53
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Samochód: Fabia I Clasic Sedan
Rok prod.: 2004
Województwo: lubelskie
Post 
Witam ja tez mam radyjko nie orginalne i słabo odbiera , właśnie kupiłem sobie separator i nie wiem do którego PINA go podłączyć czy może koś mi podpowiedzieć ?

_________________
Arecki


22.03.2007, 19:22
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Arecki55,
coś o podłączeniu separatora było np. tutaj.

Generalnie zasada jest taka, ze podłączas do tego pina który ma napięcie
wtedy gdy radio jest włączone (IMO lepsze rozwiązanie)
lub ewentualnie do tego pina który ma napięcie kiedy stacyjka jest włączona jeśli pierwsze rozwiązanie nie jest możliwe. Pin 4 w kostce zasilającej (A)


22.03.2007, 21:35
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
A ja ma pytanie, czy jeżeli posiadam nie orginalne radio i nie orginalną końcówkę anteny, kupiną na bazarku to czy taki separator zda egazmin tzn. czy poprawi jakość sygnału radiowego.


22.03.2007, 23:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL