Teraz jest 07.05.2024, 01:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[F1] Jak zdjac maskownice 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 03.09.2005, 14:23
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 391
Podziękował: 2
Pomógł: 8

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Województwo: mazowieckie
Post Jak zdjac maskownice
Czy jest mozliwe zdjecie maskownicy (zeby nic nie polamac ;) ) i zamocowanie glosnika wysokotonowego w tylnych drzwiach bez zdejmowania boczku z drzwi?

_________________
1.2 HTP 12V 64KM


09.10.2005, 19:28
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Raczej nie :( ...zreszta bezpieczniej bedzie i wygodniej montaż bedzie jak zdejmiesz caly boczek to nic trudnego tylko musisz sie uzbroic w cierpliwośc.. :wink:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


09.10.2005, 19:52
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
no jasne ze sie da :hurra:

otwierasz drzwi, przytrzymujesz klamke (przyciagasz ją do siebie) wsadzasz srubokret od strony klamki i powazasz delikatnie.
Jelsi nie masz okablowania na tyl to zycze powodzenia min 3h zabawy !!
lecac od lewej trzeba odkrecic plastik pod kierownica powyciagac z niego kostki (od wł swiatel kompa itd) pozniej odrecic wajche od otw klapy, czesciowo zdjac prog (przeszkadzaja przyciski od otw bagaznika i wlewu paliwa), odkrecasz pasy w slupku zdejmujesz gorna czesc gdzie przymocowane sa (byly bo juz odkreciles) plastik nastepnie dolny plastik, teraz zdejmujesz kolego boczki w drzwiach przebijasz sie przez blache ( mozna puscic kabel przez gumowe zaslepki) nastepnie przepuscic kabel przez gumowa sprezyne łączaca drzwi ze slupkiem (w slupku sa kostki wiec nie ma duzo miejsca ) wszedzie sa cholerne zatrzaski na ktorych trzymaja sie plastiki. Tak w skrocie wygalda droga kabla od strony kierowcy analogicznie od pasazera lecimy.

Ja teraz mam w planach wyciszyc i zalozyc dystanse z mdfu w przednich drzwiach :mrgreen:

to by bylo na tyle :)

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


09.10.2005, 20:10
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 03.09.2005, 14:23
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 391
Podziękował: 2
Pomógł: 8

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Województwo: mazowieckie
Post 
Dzieki Yogi za tak obszerny opis.
Kurcze w wersji CLASSIC nie mam pociagnientej zadnej instalacji elektrycznej do tylnych drzwi. Nawet nie mam gumowego wezyka laczacego slupek z drzwiami :!: tylko zaslepki na otwory w drzwiach i na slupku. Bede musial cala zabawe z zakladaniem glosniczkow przelozyc na pozniej - az kupie ta czesc gumowa, ciekawe ile to w ASO kosztuje :mrgreen:
Skoro trzeba sciagac boczki z drzwi (bo chyba ciezko bez tego bedzie wyprowadzic przewody z drzwi) to chyba sie zdecyduje odrazu na zalozenie centralnego zameczka...

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanko, czy zdejmujac ten dolny plastik na slupku przy pasach bezpieczenstwa (zeby przeciagnac przewody glosnikowe na zewnatrz przez slupek) jest to bezpieczne? Chodzi mi o to czy jest mozliwosc uszkodzenia napinaczy pasów, trzeba jakos tam szczegolnie na cos uwazac?

_________________
1.2 HTP 12V 64KM


10.10.2005, 12:05
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
DebowyMocny napisał(a):
az kupie ta czesc gumowa, ciekawe ile to w ASO kosztuje

10 zl na schrocie

DebowyMocny napisał(a):
Przy okazji mam jeszcze jedno pytanko, czy zdejmujac ten dolny plastik na slupku przy pasach bezpieczenstwa (zeby przeciagnac przewody glosnikowe na zewnatrz przez slupek) jest to bezpieczne? Chodzi mi o to czy jest mozliwosc uszkodzenia napinaczy pasów, trzeba jakos tam szczegolnie na cos uwazac?

specjalista nie jestem ale wydaje mi sie ze nie ma tam czego popsuc zreszta o ile dobrze pamietam mechanizm napinania pasow jest troche ponad progiem wiec nie powinienes miec problemow


18.10.2005, 13:17

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
boczek sciagam w 3 min ! kto nie wierzy?? haha

[ Dodano: 2005-10-23, 10:11 ]
jesli ktos chce to zamontooje mu to co chce ! mam to obcykane na mase :D

[ Dodano: 2005-10-23, 10:11 ]
pracoje w skoda!!!:P

[ Dodano: 2005-10-23, 10:14 ]
pan YOGI ! po co ty to chcesz sciagac tego sie nie robi :D pociagne cala instalke w max 1h ! bez rozbierania slupkow itd itd ! ma sie sposoby i tyle ! Pozdrawiam!

[ Dodano: 2005-10-23, 10:17 ]
aaaaaha jesli ktos cos chce ! zapraszam na GG ! 3442972


23.10.2005, 09:09

Dołączył(a): 03.09.2005, 14:23
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 391
Podziękował: 2
Pomógł: 8

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Województwo: mazowieckie
Post 
Nervasystem napisał(a):
boczek sciagam w 3 min ! kto nie wierzy?? haha

[ Dodano: 2005-10-23, 10:11 ]
jesli ktos chce to zamontooje mu to co chce ! mam to obcykane na mase :D

[ Dodano: 2005-10-23, 10:11 ]
pracoje w skoda!!!:P


Jak sie pytalem w ASO o koszt połozenia instalacji do tylnych glosnikow z ich podlaczeniem - sama robocizna to 150 PLN + materialy (przewody, glosniki, srobeczki, itp.). Oczywiscie glosniki moge dostarczyc swoje.
Skoro to takie proste to jest to rozsadna cena? Pytam jako pracownika SKODY.

_________________
1.2 HTP 12V 64KM


25.10.2005, 19:58
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jak na ASO to nie drogo i to z głosnikami ( skodowskimi) ale lepiej dać swoje :)
Ja ciągnełem sam i powiem ci że jak się niewie gdzie co podważyć lub pociągnoć to jest troche roboty, mi to zajeło 3 h tylko tylnie głośniki bez syczków w drzwiach.
A po za tym dostajesz gwarancje na to od ASO :)

[ Dodano: 2005-10-26, 17:40 ]
Nervasystem napisał(a):
[ Dodano: 2005-10-23, 10:11 ]
pracoje w skoda!!!:P


Gratuluje odwagi :bravo: wiedząc jak się tu najeżdża na ASO
Poza tym przyda nam się twoja wiedza :)


26.10.2005, 16:38

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
taaa zgadza sie to chyba dosc rozsadna cena ! co do glosnikow proponooowalbym raczej kupno swoich innych niz oryginalne skodowskie ! skodowskie sa do kitu tzn. slabe zle wykonane itd itd ! jedyne co jest dobre i na co ja osobiscie nie nazekam to gwizdki tweetery soprany jak kto tam woli ! sa dos dobrze obliczone nie sa ani za mocne ani za slabe !

[ Dodano: 2005-10-26, 20:57 ]
propo odwagi ! ja pracojac w skodzie mam problemy z debilami ktorzy tam pracoja ! wiem na co sa wqrwieni klienci ASO ! jast tutaj duzo przypadkow tego typu: jakis tam mechanik nie dostal takiej pensji jakiej oczekiwal to mysli ze zemsci sie nie robiac dokladnie swojej pracy ! jesli chodzi o moja osobe to ja nie pracooje w ASO tylko w firmie scisle wspoolpracojaca ze skoda polska ! zajmooje sie przedewszystkim elektryka dodawana czyli: nawigacja ,radia ,DVD ,blokady zaplonu ,alarmy oraz ostatnio nawet gaz !! relingi i blokady skrzyni biegow!!
pisze te posty z mysla ze kiedys ktos moze mnie potrzebowac bo bedzie mial z czys problem ! oferuje poprostu pomoc ! jesli ktos bedzie mi tu jechał to oka ale napewno znajdzie sie ktos kto jednak zadzwoni do mnie z jakims pytaniem lub podjedzie ! bedzie chcial kupic tanio alarm czy cos z tych rzeczy ! Pozdrawiam !!! :polska:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


26.10.2005, 19:47

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nic dodac nic ująć :hurra: :bravo:
Ludzi takich jak ty z nastawieniem na pomoc jest niestety mało w naszym społeczeństwie

P.S to nie jest słodzenie tylko mije zdanie !!


28.10.2005, 17:35

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
to jaka jest moc glosnikow seryjnych w przodzie ??? (tweetery i woofery) jakiej sa firmy ??? jeszcze nie teraz ale je zmienie => choc jak na seryjniaki to dobrze graja


25.11.2005, 18:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
erogieu napisał(a):
to jaka jest moc glosnikow seryjnych w przodzie ??? (tweetery i woofery) jakiej sa firmy ??? jeszcze nie teraz ale je zmienie => choc jak na seryjniaki to dobrze graja


w katalogu Fabi sa 2 modele odpowiednio (chyba)40W i 80W
Firma to Tesla (czy jakos tak) albo Blaupunkt
i odpowiednio srednica 13cm lub 16,5cm

Ps
teraz zamowilem PB BK 16,5 :mrgreen: lada dzien powinny przyjsc

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


28.11.2005, 22:14
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
a tu musial bym sobie zobaczyc co to ja mam z przodu


29.11.2005, 19:07

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
A powiedzcie jak zdjąć maskownice w fabii sedan na tylnej półce? I czy w wersjii comfort z 2001 roku jest instalacja puszczona na tył ? Są 4 głosniki z przodu, a z tyłu jak ?

pzdr :smile:


11.05.2006, 20:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
Musisz zdjac cala polke, ktora jest przykrecona 2 srubami pod bocznymi plastikami a nastepnie wyrwac ja z plastikowych zaczepów wchodzacych w blache pod polka :good:

Nie masz glosnikow nie masz instalacji

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


11.05.2006, 21:58
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL